Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości 23 procent użytkowników Androida to Power Userzy

23 procent użytkowników Androida to Power Userzy

orson_dzi 6 Sierpnia 2014 10:15

2 3

Strategy Analytics przeprowadziło badania, które pozwoliły podzielić użytkowników systemu Android na trzy grupy, w zależności od ilości dziennego zużycia danych. Czytelniku - sprawdź, do której grupy należysz.




Badanie obejmowało ponad 1500 użytkowników smartfonów z systemem Android i zostało przeprowadzone w pierwszej połowie 2014 roku. Pozwoliło ono na wydzielenie trzech grup, w zależności od ilości dziennego zużycia danych. Pierwsza grupa, to osoby zużywające mniej niż 50 MB dziennie, określona mianem light user. Grupa druga, moderate user zużywa dziennie 50 - 300 MB danych. Trzecia grupa, czyli power user, to osoby zużywające dziennie ponad 300 MB. Badanie obejmowało ilość danych pobranych zarówno przez sieć komórkową, jak również Wi-Fi.


Najmniej liczbą grupą okazali się light userzy, którzy stanowią 15% badanych. Drudzy w kolejności byli power userzy z wynikiem 23%, a 62% stanowili moderate userzy. Biorąc jednak pod uwagę procentowy udział w całym ruchu wymiany danych, power userzy konsumowali 57% dziennego zużycia danych, grupa średnio-zaawansowana 41%, a niedzielni użytkownicy smartfonów tylko 2%.


Pewną prawidłowość widać również w ilości danych zużytych za pośrednictwem Wi-Fi. W przypadku light userów było 69% całego transferu, u moderate userów 72%, a u power userów 82%.


Badania pokazują, że pomimo tego, że tych najbardziej hardkorowych użytkowników smartfonów nie jest najwięcej, to jednak i tak łącznie zużywają oni więcej danych od osób znajdujących się w pozostałych dwóch grupach.


Czy jesteś Power Userem?

Tak
29.79%
Nie
26.79%
Nie zwracam uwagi na ilość pobranych danych
24.48%
Nie posiadam smartfonu z systemem Android
18.94%

Wszystkich głosujących: 433


Źródło tekstu: Strategy Analytics      

Dodaj do:

Tagi: android | google

w sumie: 28
  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    9. ~KaReS  2014-08-06 10:41:52  host: 212.160.172.85

    To jestem w tym 0,01% ;) Wg mojego telefonu od 30 lipca do 6 sierpnia wykorzystane 622MB.

  • Ten komentarz został ukryty.

    -4

    10.  2014-08-06 10:42:04

    Alienus - kryterium jest jasno określone... z czym więc masz problem? Chodzi tylko i wyłącznie o bajty, a nie o to na co kto wykorzystuje tę transmisję? Czy ślepy jestem albo czytać nie umiem? Dziury w całym szukasz - w tak typowy dla Polaczka sposób?

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    11.  2014-08-06 10:42:06

    @xperia - Dokładnie tak. Ludzie którzy ciągną dziennie przez telefon 300mb to co najwyżej power gimbusy oglądające filmiki na przerwach.

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    12. ~JustMe  2014-08-06 10:44:37  host: cpc43-wolv14-2-0-cust146.16-1.cable.virginm.net

    @9 Wiesz, znam takich co wylaczaja nawet aplikacje pogodowe "bo dużo ciągną", że o innych akcjach nie wspomnę.

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    13.  2014-08-06 10:45:31

    @8 Mam na myśli osoby które znają androida na tyle że w ich telefonach działają tylko te aplikacje/usługi które są im potrzebne ;)

  • Ten komentarz został ukryty.

    -2

    14.  2014-08-06 10:49:04

    300 MB dziennie?? na co? :D komputerów nie mają?

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    15.  2014-08-06 10:57:15

    Ci co się dziwią o te MB,to są np.dyrektorzy regionalni w bankach którzy życzą sobie wysłania 2 razy dziennie raportu sprzedażowego,każdy po 5-10 MB danych,z wykresami itp.Każdy z nich ma np. 10-15 placówek pod sobą,2/3 dnia pracy spędza w aucie.
    Są dziennikarze,którzy wysyłają do siedziby redakcji filmy z wydarzeń,wywiadów;czas to pieniądz więc robią to z telefonów.
    I kilkanaście innych zawodów w których wykorzystanie ponad 300 MB dziennie to pikuś.Także nie mierzcie wszystkich jedną miarą gimbusa ściągającego cały Internet

  • Ten komentarz został ukryty.

    3

    16.  2014-08-06 11:01:44

    Pomysł na badanie dobry, przyjęta metodologia... abstrakcyjna :(

  • Ten komentarz został ukryty.

    2

    17.  2014-08-06 11:26:26

    Wyszło mi od ostatniego formatowania telefonu (11 lipca) 7,7 GB razem z WiFi (ok. 580 MB przez sieć), więc na styk z tym power userem... pewnie jak bym rano radia internetowego nie słuchał przez telefon, to bym się nie załapał (dziś 60 MB tylko z tego)
    Słaby sposób pomiaru poweruserów..
    Ja bym rozumiał to jako urzytkownika, który wie więcej o telefonie, niż tylko wysłać SMS, zadzwonić, czy skorzystać z przeglądarki. Wie jak korzystać z nawigacji, pomaga sobie w życiu codziennym aplikacjami i/lub wykorzystuje smartfona w pracy.
    Wtedy bym był poweruserem.. nawet, jak bym nie słuchał radia internetowego co rano (stąd tyle danych) ;)

  • Ten komentarz został ukryty.

    3

    18. ~@1  2014-08-06 11:29:15  host: 37-128-123-226.static.ip.netia.com.pl

    niekoniecznie. Od pewnego czasu praktycznie nie sposób kupić porządnego telefonu ogólnego zastosowania (nie "solida") nie-na-androidzie. Kupuja ludziska, wyłączają transfer w sieci komórkowej i funkcje typowo smartfonowe praktycznie nie sa wykorzystywane.
    Na dobrą sprawę to w sklepach sa dłuuuuuuuuuuuuuuuugie półki z smartfonami i półeczka dla seniorów.
    Moja z funkcji internetowych korzysta tylko w domu gdy nie chce się jej otworzyć kompa by poczytać oneta czy wejść do banku. Zatem wsród nie-czytelników telepolis heavy userów (zwanych tu POWER) wcale tak duzo być nie musi.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    19. ~@6  2014-08-06 11:33:46  host: 37-128-123-226.static.ip.netia.com.pl

    Zakładasz równomierność dawania uwag w google sklepie.
    Niestety wszystkie uwagi MUSZĄ być podpisane - a ja nawet swojego FB nie mam (mam konto techniczne pod wydumaną nazwą) a swoim imieniem i nazwiskiem pod tak błahymki rzeczami jak oceny aplikacji w necie figurowac nie chce.
    Więc Twoja obserwacja mówi co najwyżej, że gimbaza jest najbardziej skora to pisania uwag. Natomiast niewiele mozna powiedzieć o całości uzytkowników. Może poza tym że nie-gimbaza bardziej ceni swój czas i nie robi komentów w sieci.

  • Ten komentarz został ukryty.

    3

    20. ~gość  2014-08-06 11:49:57  host: 212.160.172.84

    ad 11 wykorzystywanie neta do swoich potrzeb czyli jeżeli ktoś ogląda yt to są jego jego potrzeby, dlaczego wszyscy muszą mieć takie potrzeby jak ty ???

  • Ten komentarz został ukryty.

    3

    21. ~Przemix  2014-08-06 12:30:21  host: public-gprs355064.centertel.pl

    Ciekawa definicja power usera - ten, który nie unie wyłączyć internetu i nabija rachunek na pare tysięcy xd

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    22. ~JustMe  2014-08-06 12:35:56  host: 92.40.249.231.threembb.co.uk

    @21 Parę tysięcy?

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    23. ~JustMe  2014-08-06 12:48:56  host: 92.40.249.231.threembb.co.uk

    Ja mam miesięcznie od 1500 MB do 4000MB po sieci, WiFi pewnie 3-5 razy tyle.

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    24. ~tata  2014-08-06 15:33:25  host: 5.174.42.187

    Definicja power usera to nowa epoka swira i ***.

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    25. ~pabloki, wypowiadam tmobile  2014-08-06 16:47:58  host: 46.205.6.135.dsl.dynamic.t-mobile.pl

    power user to jakiś odpowiednik flower power czy raczej różowej siły wanisha?

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    26.  2014-08-06 20:47:37

    Z ciekawości sprawdziłem swoje preferencje. 100 MB po sieci komórkowej i 100 MB po wifi, średnio na tydzień mi wystarcza. Chyba dlatego, że głównie przeglądam strony mobilne, mało korzystam z FB i YouTube w smartfonie.