Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości 2224 pracowników dobrowolnie odejdzie z TP

2224 pracowników dobrowolnie odejdzie z TP

WitekT 27 Kwietnia 2005 22:45

0 0

W ramach programu odejść dobrowolnych Telekomunikację Polską opuści do końca bieżącego roku 2224 pracowników, z czego 1500 już w maju.

Oznacza to, że osoby odchodzące z własnej woli będą zdecydowaną większością wśród pracowników objętych programem optymalizacji zatrudnienia. W tym roku z TP odejdzie maksymalnie 2845 pracowników.

Znalezienie przez Zarząd TP dodatkowych oszczędności pozwoliło zmniejszyć skalę zwolnień o ponad 600 osób. Aby zminimalizować społeczne skutki zwolnień Zarząd TP przygotował też ofertę odejść dobrowolnych, oferując pracownikom wysokie odszkodowania.

Wnioski o odejścia dobrowolne można było składać do 21. kwietnia. Ostatecznie złożyło je ponad 2600 pracowników. Jednak zgodnie z regulaminem, warunkiem niezbędnym do odejścia dobrowolnego było otrzymanie zgody bezpośredniego przełożonego. Nie wszyscy pracownicy ją otrzymali, dlatego z oferty będzie mogło skorzystać 2224 pracowników.
Takie zasady regulaminu świadczą o tym, że TP zależy na utrzymaniu zespołu pracowników, który dzięki swojemu doświadczeniu i wysokim kwalifikacjom będzie w stanie zagwarantować właściwy poziom usług świadczonych klientom.

Decyzja o optymalizacji zatrudnienia oraz rozpoczęciu procedury zwolnień grupowych była trudna i bolesna, ale nieunikniona. By skutecznie rywalizować na w pełni uwolnionym rynku telekomunikacyjnym, TP musi zwiększać efektywność i obniżać koszty operacyjne, w tym również koszty zatrudnienia. Musimy mieć na uwadze przyszłość wszystkich pracowników TP i dbać o rozwój firmy - powiedział Prezes Zarządu TP Marek Józefiak.

Wszyscy pracownicy, którzy skorzystają z odejść dobrowolnych otrzymają odszkodowanie wynoszące 18 250 zł. Prócz niego Firma wypłaci im odprawy wynikające z zapisów Ponadzakładowego Układu Zbiorowego Pracy i Kodeksu Pracy. Łącznie wartość odszkodowania i odprawy wyniesie średnio ok. 50 tys. zł brutto na jedną osobę.

Źródło tekstu: Telekomunikacja Polska     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-92-172-79.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy standard obsługi klientów na infoliniach operatorów jest satysfakcjonujący?

Koniec głaskania klientów Orange. Nie masz racji? Nie licz na bonus

 

Zobacz wynik | Opinie (8)

Archiwum Ankiet