Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości 2224 pracowników dobrowolnie odejdzie z TP

2224 pracowników dobrowolnie odejdzie z TP

WitekT 27 Kwietnia 2005 22:45

0 0

W ramach programu odejść dobrowolnych Telekomunikację Polską opuści do końca bieżącego roku 2224 pracowników, z czego 1500 już w maju.

Oznacza to, że osoby odchodzące z własnej woli będą zdecydowaną większością wśród pracowników objętych programem optymalizacji zatrudnienia. W tym roku z TP odejdzie maksymalnie 2845 pracowników.

Znalezienie przez Zarząd TP dodatkowych oszczędności pozwoliło zmniejszyć skalę zwolnień o ponad 600 osób. Aby zminimalizować społeczne skutki zwolnień Zarząd TP przygotował też ofertę odejść dobrowolnych, oferując pracownikom wysokie odszkodowania.

Wnioski o odejścia dobrowolne można było składać do 21. kwietnia. Ostatecznie złożyło je ponad 2600 pracowników. Jednak zgodnie z regulaminem, warunkiem niezbędnym do odejścia dobrowolnego było otrzymanie zgody bezpośredniego przełożonego. Nie wszyscy pracownicy ją otrzymali, dlatego z oferty będzie mogło skorzystać 2224 pracowników.
Takie zasady regulaminu świadczą o tym, że TP zależy na utrzymaniu zespołu pracowników, który dzięki swojemu doświadczeniu i wysokim kwalifikacjom będzie w stanie zagwarantować właściwy poziom usług świadczonych klientom.

Decyzja o optymalizacji zatrudnienia oraz rozpoczęciu procedury zwolnień grupowych była trudna i bolesna, ale nieunikniona. By skutecznie rywalizować na w pełni uwolnionym rynku telekomunikacyjnym, TP musi zwiększać efektywność i obniżać koszty operacyjne, w tym również koszty zatrudnienia. Musimy mieć na uwadze przyszłość wszystkich pracowników TP i dbać o rozwój firmy - powiedział Prezes Zarządu TP Marek Józefiak.

Wszyscy pracownicy, którzy skorzystają z odejść dobrowolnych otrzymają odszkodowanie wynoszące 18 250 zł. Prócz niego Firma wypłaci im odprawy wynikające z zapisów Ponadzakładowego Układu Zbiorowego Pracy i Kodeksu Pracy. Łącznie wartość odszkodowania i odprawy wyniesie średnio ok. 50 tys. zł brutto na jedną osobę.

Źródło tekstu: Telekomunikacja Polska     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-145-51-250.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.