Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości 208 mln użytkowników Opery Mini

208 mln użytkowników Opery Mini

LuiN 24 Stycznia 2013 13:17

7 0
Na koniec grudnia Opera odnotowała znaczny wzrost liczby użytkowników Opery Mini - do 208 mln w skali globalnej. Razem z użytkownikami Opery Mobile daje to łącznie 229 mln użytkowników.

Względem listopada Operze przybyło 13 mln użytkowników mobilnej wersji przeglądarki. Najbardziej na popularności Opera Mini zyskuje w regionie Azji i Pacyfiku.

Opera Mini i Opera Mobile są priorytetowymi projektami dla Opery. Z przeglądarki w wersji dla komputerów korzysta o wiele mniej osób - na koniec 2012 roku było ich 46 mln.




Źródło tekstu: Opera     

Dodaj do:

Tagi: opera

w sumie: 28
  • 1

    10.  2013-01-24 14:12:59

    "Razem z użytkownikami Opery Mobile daje to łącznie 229 użytkowników." poprawcie to ;) Btw. Opera Mini/Mobile to najlepsze przeglądarki na każdą platformę mobilną na jaką są dostępne. W przypadku Androida wersja Mini pozwala zaoszczędzić transfer, a przy połączeniu przez WiFi można przerzucić się na wersję Mobile. Świetna sprawa, polecam wszystkim :)

  • 1

    11.  2013-01-24 14:14:43

    mrozik1990: poprawione, dzięki! :-)

  • 1

    12.  2013-01-24 15:14:52

    Wersje opery ładnie się synchronizują. Mam własciwie to samo w telefonie co na notebooku. Opera mini bardziej mi przypadła do gustu niż mobile tak jak i innym użytkownikom.

  • 1

    13. ~toms  2013-01-24 16:05:45  host: acjz191.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Używam obydwu przeglądarek i jestem bardzo zadowolony.

  • 1

    14.  2013-01-24 16:12:52

    Bez Opery Mini bym na moich złomach bym nie mógł przeglądać internetu, bo zwłaszcza W610i ma za mało pamięci w standardowej przeglądarce, dzięki Operze Mini nie mam takiego problemu :)

  • 1

    15. ~opera mini user  2013-01-24 16:22:10  host: v49-02.opera-mini.net

    dzieki operze mini moge na bierzaco Sledzic Telepolis. Jestem zadowolony poniewaz nie mam zadnych problemow z uzytkowaniem.

  • 1

    16. ~abc  2013-01-24 16:49:11  host: ip-37-209-155-98.free.aero2.net.pl

    ja tez na sk17i uzywam opery. Firefox jest do D.. na andka. Na kompa idealny

  • 1

    17. ~  2013-01-24 16:56:09  host: 159-205-193-25.adsl.inetia.pl

    na nowym telepolis przy powiększeniu na największy teks opera Mini i mobile tekst znika z ekranów. zróbcie coś z tym

  • 1

    18. ~  2013-01-24 17:30:16  host: achy112.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Od wersji [chyba] WM 7, M$ dopuszcza tylko mobilną przeglądarkę IE. Dlatego mobilny Fx przestał być pod WM rozwijany. Pewnie jest tak tez z Opera.

  • 1

    19. ~balcerek  2013-01-24 17:49:26  host: 95.108.60.250

    taak..pamiętam, to było coś pod koniec 2005roku, w ręku jakiś model Siemensa z zainstalowaną Operą Mini 3 albo 4 i się surfowało;) bo tylko ta przeglądarka dawała jakieś realne szanse by można było skorzystać z netu na komórce, fabryczne to było dno totalne. I jeszcze ten przepłacony pakiet danych od Ery- 25 MB za 25 albo 30zlp, miał się czym człowiek jarać...;)

  • 1

    20.  2013-01-24 18:17:43

    Dobrze że teraz w Play na kartę jest 25MB za 3zł.

  • 1

    21.  2013-01-24 18:48:05

    jakoś wole O Mobile mini tylko krotko, potestowałem ale mobile rok używałem zanim odkryłem mini

  • 2

    22. ~mkkot  2013-01-24 18:51:02  host: ip-94-42-225-16.multimo.pl

    Interesuje mnie ich model biznesowy. Co oni mają z tej kompresji? Za serwery ktoś musi zapłacić.

  • 1

    23. ~  2013-01-24 19:51:59  host: 87-205-55-210.adsl.inetia.pl

    @22 - umowy z operatorami, podobnie jak przy dołączaniu do telefonów przez producentów sprzętu, jakąś wartość mają też dane statystyczne (popularność serwisów, zachowania użytkowników mobilnych itd.), standardowo jak i z desktopa $$$ od Google za korzystanie z ich wyszukiwarki itd. Ponadto sam rozwój przeglądarki jest tańszy, bo bazuja na pracownikach i doświadczeniach z wersji PC.

  • 0

    24.  2013-01-24 20:30:26

    20 za 3zł powinno być 50MB, 25MB to już teraz stanowczo za malo.

  • 1

    25. ~  2013-01-24 20:59:14  host: v61-05.opera-mini.net

    opera mini nadal jest najlepszą przeglądarką na dzisiejsze smartfony.

  • 0

    26. ~gdy  2013-01-24 23:39:51  host: user-46-113-112-49.play-internet.pl

    do 7 - ja uzywam od dawna OPERE właśnie na komputerze - a zraziłem się do FF, gdy zaczeli kombinowac i nieuaktualniac dodatków (chrome to jakas totalna pomyłka) - OPERA ładuje strony wyraźnie szybciej niz FF czy jakakolwiek inna przegladarka - co do mini (mobile zabiera zbyt wiele zasobów), to jest absolutnie bezkonkurencyjna

  • 0

    27. ~grzech  2013-01-25 09:29:52  host: wars.cel.com.pl

    Szkoda, że nie ma opery na Badę:(((

  • 0

    28.  2013-01-25 21:18:01

    Nie wiem skąd wynika tak mała popularność Opery desktopowej. Sam używam od lat i jestem bardzo zadowolony. Dalej nie wiem co jest w FF, którego próbowałem i powinien mnie podobno porwać, ale nie porwał ;-) Opera Mini to mistrzostwo świata. Wielu podkreśla kompresję danych. To niezaprzeczalny atut, ale o wiele ważniejsze jest renderowanie stron do możliwości praktycznie każdego telefonu. Stąd internet w prostych komórkach siedem lat temu, gdzie świat nie słyszał ani o iOS, ani o Androidzie.

  • 0

    29. ~  2013-01-26 13:13:07  host: ip-94-42-234-135.multimo.pl

    Powinni koniecznie wprowadzić w telefonach ekran wyboru. Opera Software - do dzieła!

Dodaj swoją opinię