Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości 2015: ponad połowa sprzedanych telefonów to smartfony

2015: ponad połowa sprzedanych telefonów to smartfony

Q! 26 Sierpnia 2011 21:46

0 0

Ponad połowę globalnie sprzedanych w 2015 roku telefonów stanowić będą smartfony - wynika z prognoz IHS iSuppli. Oznaczać to będzie wzrost o ponad 20 pkt proc. względem 2011 roku.

W 2015 roku na rynek ma trafić 1,03 mld smartfonów, co stanowić będzie 54,4% wszystkich sprzedanych telefonów. Dla porównania, w 2011 roku na rynek trafi 478 mln smartfonów, czyli 32,5% ogółu sprzedanych telefonów.

Największy wzrost sprzedaży zanotować mają prostsze modele smartfonów o skromniejszych funkcjach i mniejszych możliwościach. W latach 2010-2015 ich sprzedaż ma rosnąć co roku o 115,4%, w porównaniu do 16,4% wzrostu średnio- i najbardziej zaawansowanych smartfonów.




Proste smartfony mają znaleźć nabywców głównie na rynkach rozwijających się, czyli w Chinach, Indiach, Południowej Azji czy Afryce. Trafią one przede wszystkim do osób, które rozpoczynają swoją przygodę z tego typu urządzeniami.

Jak zaznaczają analitycy z IHS iSuppli, przyszłością rynku telefonów nie są możliwości telefonu, a więc głównie jego parametry, ale ich obsługa oraz oferowane do nich usługi, m.in. wygoda obsługi oraz dostępne oprogramowanie.

Źródło tekstu: cellular-news     

Dodaj do:
w sumie: 52
  • 1

    34.  2011-08-27 11:20:47

    Wszystko jest na tym świecie, ale nie opcji zamówienia telefonu z własnymi wybranymi parametrami co ma mieć jak wyglądać i do czego ma służyć.

  • -3

    35. ~  2011-08-27 11:24:36  host: user-188-33-193-9.play-internet.pl

    do 34 - no to moze być pomysł na biznes!

  • 0

    37.  2011-08-27 11:53:17

    @28 czytanie to jedno, a edycja? No i wgraj Tom-Tom na tego W200 to pogadamy dopiero.

  • 0

    38.  2011-08-27 12:11:29

    @37: A co to nawigacja Tom-Tom to jest tylko? Takie Trekbuddy daje radę i co ważne działa off-line na Javę.

  • -1

    39.  2011-08-27 13:08:11

    @38 a połączy się z modułem GPS przez irde?

  • 0

    40. ~  2011-08-27 13:34:46  host: t14-12.opera-mini.net

    @39 tak sie chełpi jakby co najmniej miał patent na smartfony

  • 1

    42. ~Csdd  2011-08-27 13:36:51  host: apn-77-114-14-71.dynamic.gprs.plus.pl

    Smartfony to fajna i podreczna sprawa ale zasilanie to koszmar. to tak jakby do mercedesa wstawic silnik od trabanta. Netbooki nie spelniaja kryteriow kieszonkowych chyba ze plecak trzeba odpalac windows i do tego jeszcze krocej na baterii.

  • 4

    43.  2011-08-27 13:46:02

    @3 - po co piszesz o rubinie ? LCD/LED? Wiesz w ogóle o czym piszesz? LED to zabawka, znajdź mi profesjonalny monitor z LEDowy - jeśli już to zastosowania przemysłowe i do domu dla Kowalskiego, który i tak nic nie odróżnia. Bo większość ludzi kupuje slogany i nazwy wypromowane przez koncerny jak Full HD, 10000000000000 kontrast/jasność itp. Przecież telewizory które są najpopularniejsze mają bardzo słaby obraz - ludzie nie mają kasy na lepsze i nie wyśmiewam tego, ale jeśli chodzi o kolory, czerń, smużenie to LCD są 100 lat za murzynami. Tak samo jest z monitorami - ludzie szukają jedynie full HD i im więcej cali tym lepiej( za 400-700zł). Tylko potem zdziwienie, że obraz wygląda tragicznie. Smartphone - jaka jest jego definicyjna? Bo low-endowe tzw. smartphon'y są tak samo jak "stare" telefony słabo wykonane, mają tak samo tragiczne aparaty (telefon nie służy do robienia zdjęć, ale od czasu wprowadzenia aparatów do komórek minęło dużo czasu, mimo to połowa lub więcej modeli ma aparaty gorsze niż telefony sprzed 5 lat), ilość cieć w stosunku do topowych modeli jest tak duża, że wręcz trudno ten low-end nazwać smartphonem. Musisz wydać ok 1000zł za nowy model lub dostajesz pocięte odpadki ze słabym aparatem/bez radia czy zubożone w inny sposób.

  • 1

    44. ~  2011-08-27 14:16:11  host: 66.154.107.219.static.quadranet.com

    43 brawo,trafnie to ująłeś

  • 0

    45.  2011-08-27 14:36:15

    Taa.. ostatnio tego Huaweia z Play testowałem to nie dość że aparat/kamerę ma lipną widać było kwadraty przy odtwarzaniu to GPS mi w ogóle się nie połączył tylko szukał satelitów oczywiście byłem poza domem. Mnie stać kupić iPhone 4 ale po co? Pobawić się, poczuć co to Prestiż a może szpanować przed kolegami? Smartfonem nikt biznesu nie zbił i nie zbije jego posiadaniem i użytkowaniem, znam biznesmenów co w zwykłym low endzie w ręku prowadzą lepiej interesy niż Ci ze Smartfonem w garści...

  • 0

    46. ~  2011-08-27 16:07:24  host: admg224.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @2 podobno świnie latają, ale ludzie boją się spojrzeć do góry i to sprawdzić. bosz ale wy marudzicie. jeden lubi smartfony inny lubi klasyczne telefony. w życiu chyba chodzi o swobodny wybór nie? (któy jest ułudą ale to inna para kaloszy)

  • 1

    47. ~idea  2011-08-27 17:16:29  host: 46.204.17.108.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    znam biznesmenów co w zwykłym low endzie w ręku prowadzą lepiej interesy niż Ci ze Smartfonem w garści... święta prawda

  • 1

    48. ~  2011-08-27 18:00:48  host: user-188-33-193-9.play-internet.pl

    ten 'low end' no name potrafi byc lepszy od 'high end' z marka - bo FRAJERZY płaca za znaczek

  • 0

    49.  2011-08-27 22:34:55

    Dla mnie te wszystkie dotykowe telefony to takie lusterka w kształcie cegły. Kiedyś telefony dążyły do miniaturyzacji, w dodatku im był lżejszy telefon tym lepiej. Pamiętam nawet jak ludzie kupowali specjalnie Alcatela OT511 ;) A dzisiaj ludzie zgłupieli, rzucili się na dotykowe zabawki, a i tak Polacy tylko dzwonią i czasem wyślą smsa. Nawet jak neta chce się przeglądać, to ja z powodzeniem robię to na klasycznym telefonie. Dla mnie to ani to poręczne urządzenie (do kieszeni ledwo wchodzi), ani komfortowe - smartfony zastępują wszystko i nic tak naprawdę. Jedyne co jest fajne w smartfonach to mnogość aplikacji, choć z tym też jest różnie, bo większość z tych aplikacji to jest jakiś żart - np. wyświetlanie aktualnej pogody na ekranie telefonu, tak jakby nie można było przez okno spojrzeć... ;)

  • 0

    50. ~  2011-08-27 23:21:40  host: z39-06.opera-mini.net

    (Atlan). Pogoda za oknem - kazdy widzi. Ale pogoda w smartfonie to to samo co pogoda w wiadomosciach - jest na kilka dni ;-p * Calm7

  • 0

    51.  2011-08-27 23:48:05

    @50 - widziałem aplikacje, które pokazywały przy zegarze tylko aktualną pogodę, bez prognozy na 2-3 dni (która i tak jest z sufitu) ;)

  • 1

    52.  2011-08-28 00:14:56

    Nie lubię smartphone za to że krótko bateria w nich trzyma, teraz mam low enda od Samsunga i mi trzyma 40 dni i nocy bez ładowania.

  • 0

    53. ~  2011-08-28 09:32:01  host: host-217-172-234-253.gdynia.mm.pl

    do 50 - faktycznie z prognozowaniem u nas w Polsce sa jakies problemy - ale z aplikacja na smartfona tez - bo w zalezności od tego do jakiego serwisu jest podłaczony, nie tylko prognozy sa różne, ale i nawet pokazywane aktualne temperatury czy to czy ma być czy nie deszcz...

  • 0

    54. ~bb  2011-08-28 23:40:03  host: 095160032078.warszawa.vectranet.pl

    Smartfon to taki telefon komórkowy, który bez ładowania wytrzymuje 12 godzin. I to tyle w tym temacie :)

  • 0

    56. ~  2011-08-29 21:14:40  host: 77-255-15-149.adsl.inetia.pl

    @54, ale jego potrzeby są znacznie większe :) Ja np mam pakiet internetu bez limitu danych w Heyah i non stop siedzę w necie. Tradycyjny telefon służył mi głównie do dzwonienia i smsowania. Smartfon może więcej.

Dodaj swoją opinię