Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości 2015: miliardy pobrań aplikacji mobilnych

2015: miliardy pobrań aplikacji mobilnych

Q! 7 Października 2011 11:13

0 0

W 2015 roku aplikacje mobilne pobrane zostaną prawie 100 mld razy - wynika z najnowszych prognoz firmy analitycznej Berg Insight.

Od 2010 do 2015 roku roczny przyrost ilości pobrań we wszystkich sklepach mobilnych osiągnie poziom 56,6%. Oznacza to, że w roku 2015 klienci pobiorą łącznie około 98 mld aplikacji. Przychody z tego tytułu mają sięgnąć 8,8 mld euro.
Na znaczeniu zyskiwać będą aplikacje bezpłatne, które pozwalają na zakup dodatkowych treści z ich poziomu (tzw. in-app purchase). Szczególną rolę odegrają one w regionie Azji i Pacyfiku, który odpowiadać będzie za 40% wszystkich pobrań w 2015 roku.

Najbardziej popularnym sklepem wciąż pozostanie Apple App Store; na drugim miejscu znajdzie się Android Market od Google, a podium zamknie Marketplace od Microsoftu.

Źródło tekstu: berg insight     

Dodaj do:
w sumie: 1
  • -1

    2.  2011-10-07 12:40:54

    Prognoza tak samo nic nie warta jak każda inna :) Prognoza "ekspertów" z 2007 roku: "„Za trzy lata Symbian straci pozycję lidera na rynku systemów operacyjnych dla smartfonów!” Według tych prognoz w 2010 roku pierwsze miejsce na podium miałby objąć Windows Mobile z udziałem 29 procent. Na drugim uplasować się miał się Linux – 26 procent. Dla Symbian analitycy zarezerwowali trzecią pozycję, z udziałem 22 procent."

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-71-68.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy korzystasz w domu z telefonu stacjonarnego

Play: nowe promocje na telefon stacjonarny dla abonentów

 

Zobacz wynik | Opinie (10)

Archiwum Ankiet