Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości 2013: Polkomtel największy, P4 z najniższym ARPU

2013: Polkomtel największy, P4 z najniższym ARPU

WitekT 9 Października 2009 13:11

0 0

W 2013 roku baza klientów Polkomtela będzie liczyła 16,8 mln, Orange 16 mln, PTC 15,5 mln, zaś P4 4,1 mln - prognozuje IE Market Research, kanadyjska firma analityczna, cytowana przez Parkiet.



IE Market Research prognozuje, że udział P4 w ogólnej liczbie użytkowników urośnie z 4,6% w 2008 roku do 7,8% w roku 2013. Średnie miesięczne ARPU wszystkich operatorów ma spaść z 49 zł w 2008 roku do 46 zł w roku 2013. Najniższe w 2013 roku ma mieć P4 - 41,17 zł miesięcznie.




Źródło tekstu: Parkiet     

Dodaj do:
w sumie: 82
  • 0

    63. ~  2009-10-11 14:01:37  host: inet20909ns-0s.nat.umts.dynamic.eranet.pl

    No wlasnie nie do konca w Orane bardzo mozliwe ale tak jka ja w Erze mam od zawsze i nic nie zapowiada zeby to sie zmienilo zawsze mam tak ze przechodza mi minuty i potem schodza w pierwszej kolejnosci.

  • 0

    64. ~mirekb  2009-10-11 14:13:20  host: wap.mobile.project4.pl

    play u mnie odpalił 900 wczoraj.(ciekawe kiedy 3g?)niech p4 sprawi jeszcze aby pakiety pol w telu na edge dzíałały gdy podpinam tela jako modem.w bok play mowia ze na 3g działaja.sprawdzaliscie?ja niebawem

  • 0

    65.  2009-10-11 16:12:04

    prognozy sa fajne, ale sa tylko prognozami, sprawdzaja sie, albo nie. niestety to jest tak jak z prognoza pogody, mozna ja dobrze przepowiedziec na dzien, dwa na przod, ale trzy dni to juz duze prawdopodobienstwo pomylki, a co dopiero np. caly tydzien. tu jest podobnie. to, ze za rok bedzie podobnie jak jest obecnie mozna przewidziec, za dwa lata moga byc male przetasowania, ale przewidywac co bedzie za trzy, trzy, cztery i wiecej lat (koniec 2013) to juz wrozenie z fusow. jeszcze 3-4 lata temu nikt nie przypuszczal, ze wejdzie taki play i namiesza na rynku. nikt tez nie myslal, ze orange z era ustapia na rzecz plusa (ktory z reszta ostatnio nie ma dobrej passy). swoja droga chcialbym pisac takie prognozy. placa za zanalizowanie czegos, co tak na prawde do konca nie jest pewne, a w razie czego moge przeciez powiedziec, ze byla to tylko prognoza...

  • 0

    66.  2009-10-11 16:16:53

    @63 kiedys minuty przeniesione z poprzedniego okresu u kazdego operatora schodzily po obecnych, aktualnie chyba u wszystkich jest tak, ze minuty przechodzace z poprzedniego okresu sa wykorzystywane w pierwszej kolejnosci. oczywiscie nie tyczy sie to minut w promocjach. nie zanosi sie na to, zeby mialo to sie zmienic. co ciekawe np. w erze gdy mialem paczke 50mb w 'nowym komforcie' niewykorzystane dane rowniez przechodzily. w obecnych taryfach juz chyba tego nie praktykuja, a przynajmniej nie z paczka 500mb.

  • 0

    67. ~wermt  2009-10-11 21:13:33  host: chello084010156203.chello.pl

    Te prognozy biorą pod uwagę liczbę kart sim wzorując się na obecnych wynikach. Nie przewidują żadnego kryzysu- a np. firmy przechodzą kryzys po ok 5 latach istnienia, co może jeszcze spotkać play, a także wielu innych czynników jak zmieniające się prawo.

  • 0

    68.  2009-10-12 10:29:09

    jak dla mnie to naprawdę tylko prognozy. Nie twierdzę że się nie sprawdzą ale to 4 lata, jeden mały kryzys i można polecieć ze szczytu na dno. Zresztą podsumowanie to ilość aktywnych kart sim a to zmienia się co chwilę, wszystko zależne jest od panujących promocji. Nawet teraz jak weźmiemy pod uwagę darmowy starter w orange zamawiany przez ich stronę możemy prognozować że będą liderem. Bo nikt nie daje aktualnie podobnych promocji na startery. Dla mnie na tym polega właśnie prognozowanie by patrzeć na coś przyszłościowego..

  • 0

    69.  2009-10-12 10:37:10

    cudny - i co mi z tego darmowego startera Orange? Moim zdaniem najlepszy w tej chwili starter z dużymi korzyściami ma jedynie Play. Z 5 zł dostajesz 77 zł.

  • 0

    70. ~  2009-10-12 16:04:34  host: p08-10.opera-mini.net

    Do jojo: idąc Twoim tokiem myślenia to spóźniłes się trochę. Bo ja np w lipcu jak przenosilem nr do play fresh płaciłem niby łącznie 14zł i 2 razy witałem salon play ale za to łącznie dostałem 93zł czyli za 14zł dostałem 107zł. W mbanku zaś za przeniesienie numeru dają tylko 10zł i za konto w mbanku dodatkowo 50-60min do wszystkich polskich sieci. Co do wróżb to zapomnieli o aero2 czy sferii np

  • 0

    71.  2009-10-12 17:18:49

    @70 pewnie w chwili popelnienia tej prognozy analitycy nie wiedzieli, ze te podmioty beda sie bawic w uslugi komorkowe ;)

  • 0

    72. ~  2009-10-14 15:08:00  host: abup240.neoplus.adsl.tpnet.pl

    w Polscie jest 38 milionów ludzi to jakim cudem ma być 16,8 + 16+15+4,7? : DDDD

  • 0

    73.  2009-10-14 15:10:42

    72: co innego penetracja liczona liczbą użytkowników/abonentów, a co innego mierzona kartam SIM. Tych już od jakiegoś czasu jest więcej niż Polaków.

  • 0

    74. ~Endriu  2009-10-16 19:42:45  host: evdo-78-30-91-80.subscribers.sferia.net

    Teraz każdy z Polaków będzie miał już po 4 karty. Nie wiem po cą są te rankingi - żaden operator nie poda naprawdę ilu ma klientów. Plus cały czas twierdzi że jest w czołówce a tak nie jest - wszystko to jeden wielki matrix

  • 0

    75. ~polokokta  2009-10-16 23:42:35  host: acjn187.neoplus.adsl.tpnet.pl

    do krikkernl: nie wiedziałam, że 50tys wiocha to miasto, to gdzie ty mieszkasz człowieku ??

  • 0

    76.  2009-10-19 11:34:11

    Do póki Play będzie robić takie akcje jak przedłużenie konta o rok za 5 zł to ilość jego użytkowników będzie niesamowicie rosła, bo jaki problem jest wydać 5 zł rocznie? Jak dla mnie takie prognozy są mało wiarygodne, bo kto w ogóle wie, czy Play będzie jeszcze wtedy istniał :-)

  • 0

    77. ~niszczbezmyslnosc  2009-10-19 12:40:20  host: ptkbm.centertel.pl

    do 73 - WitekT, kart SIM możemy być nawet dwukrotnie więcej niż Polaków - chociażby z tego względu, że każdy może mieć abo tel i internet mobilny. nie mowiac o tym, ze sa telefony sluzbowe i prywatne, ja na przyklad mam 4 karty sim: 2 telefony (sluzbowy i prywatny), 2 internety mobilne (sluzbowy i prywatny). kart sim moze byc i 100 mln.

  • 0

    78. ~444444  2009-10-19 15:03:06  host: dynamic-78-8-69-29.ssp.dialog.net.pl

    58. jak przechodzą ci minuty to znaczy ze masz zle dobrany abonament i placisz za cos czego nie wykorzystujesz hah...

  • 0

    79.  2011-11-20 15:06:16

    No to zonk. Prognozy się nie sprawdziły.

  • 0

    80. ~asd  2011-11-20 23:11:33  host: host-81-190-181-188.gorzow.mm.pl

    p4 rulz

  • 0

    81. ~  2011-11-21 04:47:08  host: z26-13.opera-mini.net

    P4 kona, to juz jest agonia

  • 0

    82. ~luka  2011-11-21 15:43:37  host: 77-253-107-223.adsl.inetia.pl

    prawie jak szklana kula :D tylko teraz są nowocześni :D

Dodaj swoją opinię