Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości 2010 rokiem m-commerce? Tak, ale…

2010 rokiem m-commerce? Tak, ale…

Q! 7 Stycznia 2010 08:36

0 0

Najnowsze badania przeprowadzone przez firmę analityczną Compete dowodzą, że coraz więcej użytkowników smartfonów chce dokonywać zakupów w sieci wykorzystując w tym celu swoje urządzenia. Jednak napotykają oni na tej drodze kilka trudności.

Jak wynika z przeprowadzonych w III kwartale 2009 roku badań, główną przeszkodą w dokonywaniu zakupów z wykorzystaniem telefonu komórkowego jest brak optymalizacji stron sklepów internetowych dla takich właśnie urządzeń. Mimo to analitycy przewidują, że sytuacja ta ulegnie zmianie w tym roku, będąc tym samym pierwszym rokiem, w którym zakupy z wykorzystaniem telefonu komórkowego, czyli m-commerce, znacznie zyskają na popularności.

Według badaczy, dotychczas producenci znacznie bardziej skupiali się na prezentowaniu nowości technologicznych w telefonach, zaniedbując wygodę korzystania z usług m-commerce. Przyczyną tego może być konieczność przeprowadzenia dokładnych badań mających na celu określenie sposobu, w jaki użytkownicy poszczególnych platform gotowi są na korzystanie z zakupów mobilnych. Inaczej chcą wykorzystywać w tym celu swój telefon użytkownicy telefonów z Androidem na pokładzie, a inaczej - właściciele BlackBerry czy iPhone'a.
Z przeprowadzonych badań wynika, że w ciągu ostatnich 6 miesięcy 37% właścicieli smartfonów dokonało za ich pomocą zakupów nie związanych z telefonią komórkową. 19% z nich zakupiło w ten sposób muzykę, 14% książki, film DVD czy grę wideo, a 12% - bilet do kina. 40% użytkowników "androidów" i 51% właścicieli "jeżynek" gotowych jest wydać ponad 500$, wykorzystując w tym celu swój telefon. W przypadku użytkowników iPhone’ów, odsetek ten wynosi zaledwie 9%.

W badanym okresie 8% użytkowników smartfonów, którzy próbowali dokonać zakupów mobilnych, nie udała się ta sztuka. 45% z nich porzuciło zamiar takich zakupów, gdyż ich urządzenia nie były w stanie wczytać kolejnej strony sklepu. 38% z nich skarżyło się na problemy wynikające z niedostosowania stron do potrzeb wykorzystywanego urządzenia oraz na kłopoty z ich obsługą.

Źródło tekstu: cellular-news, wł     

Dodaj do:
w sumie: 2
  • 0

    1.  2010-01-07 09:09:44

    Witam Serdecznie, zgadzam sie w 100% poruszanie sie po sklepach internetowych przy pomocy telefonu np. z symbianem w nokii e72 to straszna meka, rozlaczanie czy powiekszanie fotografii a najbardziej chyba denerwujace dla wszystkich to nagle wylanczanie przegladarki prawda? pozdrawiam

  • 0

    2.  2010-01-07 09:54:38

    Problem jest taki, że to same mobilne przeglądarki stają niejako w opozycji ignorując deklaracje stylu CSS "handheld", na siłę próbując wczytywać "dorosłą" wersje strony. No i już w zalążku mamy problem. Jedna przeglądarka ma w dup... CSS handheld, inna znowu wczytuje oba (screen i handheld) itd.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-166-141-12.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy wg Ciebie usługa Apple Pay odniesie w Polsce sukces?

[Aktualizacja] Apple Pay od jutra w Polsce

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet