Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości 2009: ponad 375 mln telefonów z ekranami dotykowymi

2009: ponad 375 mln telefonów z ekranami dotykowymi

Q! 20 Maja 2010 20:00

0 0

W 2009 roku nabywców znalazło ponad 600 mln urządzeń z ekranami dotykowymi - informuje DisplaySearch. Największą liczbę wśród nich stanowiły telefony komórkowe.

Ekrany dotykowe najczęściej wykorzystywane są w telefonach komórkowych. W 2009 roku takie ekrany znalazły się w ponad 375 mln telefonów sprzedanych na całym świecie, co stanowiło 25,6% udział w całym rynku.

Pierwsze telefony z ekranami dotykowymi pojawiły się na rynku jeszcze przed 2007 rokiem. Jednak to ten właśnie rok i premiera iPoda oraz iPhone’a z takim ekranem wywołały prawdziwą lawinę nowych urządzeń, których obsługa możliwa była za pomocą dotyku.




Sam rynek ekranów dotykowych jest mocno rozdrobniony. Obecnie wykorzystywanych jest kilkanaście rozwiązań z tym związanych, z czego wiele firm dostarcza na rynek ekrany wykonane w więcej, niż jednej z tych technologii.

Najbardziej popularnymi ekranami są wciąż te wykonane w technologii oporowej. Jednak według DisplaySerach, tendencja ta odwróci się na korzyść technologii pojemnościowej już w tym roku. Przynajmniej jeśli chodzi o generowane przez nie przychody.

Źródło tekstu: cellular-news, wł     

Dodaj do:
w sumie: 22
  • 1

    3. ~  2010-05-20 19:35:41  host: f96-064.opera-mini.net

    Ja też,ani to wygodne ani ergonomiczne,ot modny bajer.Jak widzę jak długo moja żona smska pisze na Avili,pożal się Boże.

  • 0

    4. ~on  2010-05-20 19:41:21  host: 194.156.44.23

    do 3: to niech włączy t9

  • 0

    5. ~  2010-05-20 19:44:07  host: t12-12.opera-mini.net

    3@ - mi się pisze całkiem dobrze i wygodnie, jak pewnie widać;-)

  • 0

    6. ~włodziu  2010-05-20 20:59:22  host: dse241.neoplus.adsl.tpnet.pl

    czym się tak niektórzy zachwycają w tych telefonach dotykowych- ręka brudna i po ekranie !!! no chyba, że przed każdym użyciem telefonu dotykowego cwaniaczki myją ręce... dobre !!! a bateria ile trzyma, 2 dni ? buahaha

  • 0

    7.  2010-05-20 21:04:07

    @6. Ja mam dotykowca z serii LG KU990 i nienarzekam. Folia i Pokrowiec jest.

  • 0

    8. ~  2010-05-20 21:11:35  host: public-gprs120734.centertel.pl

    @3,@6 dotykowce sa bardzo wygodne, pod warunkiem ze kupicie zabawke z ekrane pojemnosciowym i multitouch..sa tak wygodne jak smartphone z qwerty czyli porownywalne np do nokii e71, na korzysc dotyku oczywiacie bo latwiej steruje sie smartphone'em gdy masz mozliwosc intuicyjnego wyboru opcji niz meczenia sie z klawiatura..w kwestii baterii nie ma reguly-mam zarowno htc hd2 i nokie e71 i zaden z tych telefonoow nie wytrzyma mi dwoch dni na zasilaniu bateryjnym. Powod? skuchawki bt,skype,gps,internet,poczta mailowa:). aktualnie wlasnie pisze z mojego hd2:)

  • 0

    9. ~  2010-05-20 22:00:08  host: f96-064.opera-mini.net

    Dla mnie nie ma jak klawiatura,piszę bez patrzenia na przyciski,a na dotyku,a miałem kilka takich fonów,nigdy mi się to nie udało.

  • 0

    10.  2010-05-20 22:15:08

    Ja też wolę "normalną" słuchawkę. Zero paprania ekranu paluchami, zero rys od paznokci, bardziej naturalne wpisywanie tekstu i te opcje w menu - takie nienaturalnie wielkie - potrzebne by trafić paluchem w jakąś opcję lub ikonę. Nie, ja wolę klapki. I koniecznie folia na cały ekran. ;-)

  • 0

    11.  2010-05-20 22:32:34

    a KOGO obchodzi funkcjonalność?? Poleca KUPIĆ to wystarczy!

  • 0

    12. ~  2010-05-20 23:14:51  host: host-195-88-115-21.hypernet.biz.pl

    http://www.unwiredview.com/2010/05/20/samsung-i8920-omnia-hd2-le aked-symbian3-12mp-camera-super-amoled-display/

  • 0

    13.  2010-05-21 00:00:22

    A ja śmigam na avilce bez zarzutu. Szybko i sprawnie. Wszystko pod ręką. I wole ekran oporowy od pojemnościowego ze względu, że ten pierwszy można obsługiwać paznokciami (szczególnie przydatne w przypadku pisania smsów na qwerty;) Chodź przyznam, że avile kupiłam na próbę z nastawieniem, że trochę pobawię się zabawką i sprzedam. Szybko jednak zmieniłam zdanie, bo telefonik miło zaskoczył jeżeli chodzi o obsługę dotykiem;)

  • 0

    14. ~Hose  2010-05-21 00:10:47  host: t13-09.opera-mini.net

    agaak@ - a jaką funkcjonalność mają szpilki (takie buty) ? Jednak miliony kobiet noszą i sobie chwalą. Może to trochę nieszczęśliwy przykład (gdy miałem oporową omnie myślałem że to wygodne) Teraz mam pojemnościówkę i działa to faktycznie bardzo dobrze.

  • 0

    15. ~  2010-05-21 07:03:56  host: t04-09.opera-mini.net

    Jednemu bardziej pasuje fizyczna, drugiemu ekranowa klawiatura. Co kto lubi. Ja wole dotykowe qwerty przy fizycznej alfanumerycznej, ale fizyczne qwerty (e61) to dla mnie prawdziwa wygoda. Ale to kwestia gustu i upodoban wiec twierdzenie, ze ktos ma z dotykiem tylko dla szpanu, i ze to nie wygodne jest smieszne.

  • 0

    16. ~Patryczek  2010-05-21 09:29:57  host: gbn110.internetdsl.tpnet.pl

    też na początku uważałem że dotyk to szpan i niepotrzebny bajer, do puki nie kupiłem sobie takiego telefonu, mam samsunga pixona 12, dotyk w nim jest bardzo czuły i szybko oraz wygodnie operuje się telefonem, a smsy piszę się bardzzooo szybko! , po prostu niektórzy za zdroszą bo nie mogą sobie kupić takiego fonka i hejtują na stronie jaki to badziew jest ;/

  • 0

    17. ~E66  2010-05-21 09:50:27  host: bga2.bg.us.edu.pl

    @16: Nie przesadzaj. Dotyk masz przecież i w telefonach z niższej półki, jest więc dostępny dla mas. Nie o zazdrość tu chodzi.

  • 0

    18. ~Boro  2010-05-21 10:23:39  host: 217.153.73.242

    Dotykowce są ciekawe, zwłaszcza teraz, miałem samsunga Avile, bo z początku było to wielkie WOW ! poźniej stwierdziłem że nie oto mi chodziło, nie ptrzebuje jakis bajerów tylko konkretów, więc wziołem E52, i w sumie mi starcza, gadam, pisze, internet, i GPS , dobra bateria, nie potrzeba mi jakiś wodotrysków

  • 0

    19. ~  2010-05-21 13:17:26  host: t22-07.opera-mini.net

    @14 Hose no jakze jaka? Kazda kobieta Ci powie ze optycznie wydluzaja nogi :-) Kolejny fiu...fiu...fiu...czers to jakas romantyczna kolacyjka od czasu do czasu czy ogolnie czestsze branie

  • 0

    20. ~hmm  2010-05-21 22:47:58  host: t24-14.opera-mini.net

    ja mam stara e6 i nawet tutaj na op mini nie jest zle ... co do argumentu ze sie ekran rysuje,brudzi ... telefon jest do uzywania a nie podniecania..;)

  • 0

    21.  2010-05-22 14:26:03

    hmm (20) - To znaczy, że nie należy o niego dbać (chociaż w pewnym stopniu)? Jedno drugiego nie wyklucza. A, że niektórzy uważają inaczej...

  • 0

    22.  2010-05-22 15:57:39

    jojo@ - telefon to tylko telefon, można dbać, ale bez przesady.

Dodaj swoją opinię