Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości 200 Mb/s za darmo od Orange... tylko dla wybrańców

200 Mb/s za darmo od Orange... tylko dla wybrańców

LuiN 18 Kwietnia 2013 10:46 Aktualizacja: 18 Kwietnia 2013 13:32

2 7

ftth orange Ruszyły testy Fiber to the Home (FTTH) sieci Orange. 200 Mb/s i inne usługi za darmo do końca sierpnia.

Pilotaż usługi uruchomiony został w wybranych lokalizacjach w Warszawie. Użytkownicy dostają do testów łącze światłowodowe o prędkości 200 Mb/s oraz kompletny zestaw usług multimedialnych: telewizję z bogatym pakietem nc+, nieograniczony dostęp do wideo na życzenie, Telewizję Tu i Tam oraz multiroom. Wszystko to do końca sierpnia za darmo.

Obecnie w zasięgu światłowodowego Internetu Orange jest około 12,5 tys. gospodarstw domowych. Do końca tego roku liczba ta zwiększy się do 20 tys., a w kolejnym etapie "światełko od Orange" wyjdzie też poza Warszawę.




Z mieszkańcami wybranych budynków kontaktują się od dziś przedstawiciele Orange. Orange gwarantuje stałą prędkość Internetu - przepustowość nie jest dzielona pomiędzy użytkowników z jednego budynku.

Aktualizacja:
Z informacji TELEPOLIS.PL wynika, że usługę Multiroom przetestować będą mogli bezpłatnie również użytkownicy ofert VDSL Orange. Z darmowego programu pilotażowego mogą skorzystać klienci ofert FunPack (IPTV) oraz Neostrada z TV (IPTV) z modemem Livebox 3.0.

Źródło tekstu: Orange     

Dodaj do:

Tagi: ftth | orange

w sumie: 41
  • 1

    25.  2013-04-18 15:16:44

    Czyli testują coś co lokalnie było dostępne z 10 lat temu i to nie 200 Mbps a 1 Gbps symetrycznie. Rozumiem że różnica polega na tym że Orange obejmie tym docelowo cały kraj ? Tylko za ile lat i ile muszą klienci za to zapłacić żeby dotarło to do 50 tysięcznych miast ? Czy nie ma w Warszawie lokalnych dostawców którzy oferują od dawna o wiele więcej ?

  • 0

    28.  2013-04-18 17:06:38

    Prędkość internetu ma być 200/20 :)

  • 0

    29.  2013-04-18 17:19:06

    Po co komu światłowód do domu, ważne żeby był do switcha na klatce schodowej. Ja u siebie w robocie już w grudniu ubiegłego roku miałem tyle po kablu: http://www.speedtest.net/result/2390980448.png

  • 0

    31. ~  2013-04-18 18:04:30  host: aha31.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Po co komu taka prędkość. Chyba że do wysyłu. Zresztą i tak dostęp usługi będzie ograniczony bo musieliby ciągnąć dostępy/światłowody jak najbliżej bloków/domów żeby każdemu móc to zaproponować a to są koszty budowy sieci. Cena za usługę musiałby oczywiście być w miarę niska bo wiadomo ile dziś Polacy zarabiają.

  • 0

    32. ~  2013-04-18 20:11:35  host: 93.154.129.166

    Konkurencja już od dawna ma większe prędkości i to symetrycznie, poprzez ETTH a światłowodem dopiero od 1 GBps.

  • 0

    33. ~Żenua Orange !  2013-04-18 21:02:42  host: user-94-254-211-229.play-internet.pl

    Tragedia !!! tylko Warsza"f"ka i Warsza"f"ka , a gdzie super szybki internet w innych małych miejscowościach ?! dlaczego są sukcesywnie pomijane - oczywiście wiadomo, że chodzi o kasę , ale UKE powinien mieć też coś to powiedzenia !

  • 0

    35.  2013-04-18 22:00:48

    Dlatego Warszawa jest "uprzywilejowana" z FTTH ponieważ jest wyłączona z pod regulacji i sieć mają tylko dla siebie, poczytajcie sobie . Z czasem wyjdą z wawy jak to wypali i będzie na te usługi duże zapotrzebowanie. Dobre że chociaż prędkość jest na prawdę gwarantowana bo sam to testowałem i uruchamiałem pierwsze usługi.

  • 0

    36. ~  2013-04-18 22:27:08  host: public-gprs36575.centertel.pl

    @33 orange to firma która jest nastawiona na zysk. a na takiej wiosce co zarobi? nic nie zarobi tylko dołoży. to po co inwestować w coś co się nie zwróci. tak było, jest i bedzie. a jak chcesz neta na wiosce to netmaksa polceam - najszybszy unijny internet. a jak sie nie podoba to do miasta się wyprowadź. wszystko w temacie.

  • 0

    37. ~  2013-04-18 22:28:59  host: public-gprs36575.centertel.pl

    to bedzie rzekomo VDSL puszczony po dwóch parach miedzianych. FTTH ma być podciągniety do DSLAMa. chyba nikt nie uwierzył w to że będzie miał optykę w domu .....

  • 0

    38. ~Zeus  2013-04-19 00:42:53  host: 89-68-130-102.dynamic.chello.pl

    Sieć jest w technologi GPON, więc te 200 Mb/s jest do wyciagnięcia przez klienta jak będzie miał taką potrzebę :) Zasięg sieci będziemy zwiększać systematycznie, w zasadzie z tygodnia na tydzień, więc budynek po budynku mieszkania w Warszawie będą oplatane światłowodami. Inne miasta też się doczekają ale nie wszystko na raz - niestety kasa na inwestycje nie jest nieograniczona...

  • 0

    39.  2013-04-19 01:32:21

    @38: GPON w bloku? To się opłaca na wioskach, a nie w blokach, jak na mój gust to ciężko to ogarnąć i serwisować. A różnica w kosztach, pomiędzy rozwiązaniem switch na klatkę i do niego światłówód obecnie chyba żadna. Choć w teorii jak lepszy sprzęt będzie dostępny w rozsądnych cenach da się puścić 10 Gbit do podziału na wszystkich userów, bo obecnie to można 2,5 Gbit. Czyli żeby mieć na usera te gwarantowane 200 Mbit to musi być split max 1:128. Choć dyskusja o różnicach między GPON a klasyczną topologią to jak rozmowa o wyższości świąt bożego narodzenia nad świętami wielkiej nocy.

  • 0

    40.  2013-04-19 10:25:09

    Walnąłem się 10 razy w poprzedniej wiadomości. Split max 1:12, żeby mieć 200 Mbit na usera. To życzę powodzenia w budowie sieci na GPONie. Chyba że mają wersję 10 Gbit, ale to potwornie drogie jest.

  • 0

    41.  2013-04-19 11:15:56

    Jak zobaczę wdrożone, to uwierzę. Deklaracje tego operatora częsta mają się bardzo luźno do realnej dostępności konkretnych usług oraz do satysfakcjonujących parametrów świadczenia tychże usług...

  • 0

    42. ~tello  2013-04-19 18:29:56  host: acux142.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @36: zarobi, zarobi... Na wioskach konkurencji żadnej. Który operator tyle inwestuje w Polsce B co TPSA?. A jeśli na węźle w szafie jest karta VDSL to czegóż chcieć więcej? Myślę,że w Polsce nie docenia się tej grupy Klientów. Nie trzeba o Nich waczyć np. z kablówkami. Ich portfele nie podlegaja też wahaniom kursu franka ;-) Żyją z ciężkiej pracy własnych rąk i możliwość załatwienia spraw przez internet jest dla nich cenniejsza niż dla miejskiego gogusia obwieszonego gadżetami z 3-ma alternatywnymi dostępami do netu...

  • 0

    43. ~Krzysiek87  2013-04-20 00:36:36  host: bvu100.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @zajadacz Na blogu Orange masz napisane w jaki sposób FTTH jest wykonane.

  • 0

    44. ~KODO  2013-05-08 09:12:47  host: host-89-231-108-222.warszawa.mm.pl

    Ulotka reklamowa głosi że nie do 200 Mb tylko gwarantowane 200Mb, a w umowie wyraźnie "do" - ktoś oszukuje. Test jest po to, by w przypadku zakwestionowania prędkości działania wskazać że w wybranych lokalizacjach jest to możliwe.

  • 0

    45. ~inox  2013-05-24 19:38:43  host: afdy33.neoplus.adsl.tpnet.pl

    chyba nie rozumiesz co piszesz

  • 0

    46. ~inox  2013-05-24 19:40:28  host: afdy33.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Piszesz żeby się popisać?

  • 0

    47. ~KODO  2013-05-31 13:54:25  host: r.escom.net.pl

    Tekst z ulotki: "...- najszybszy, stabilny Internet 200Mb/s (nie do ale stałe 200Mb/s)..." Tekst z regulaminu: "...Usługa występuje w opcji prędkości do 200Mb. ..." , o prędkości wysyłania danych nie ma nic. Informacja od sprzedawcy: " Gwarantowana prędkość pobierania danych 200Mb/s, wysyłania 20Mb/s. Podsumowanie: 1.Nic nie jest gwarantowane poza prędkością 200Mb. 2. O ile mi wiadomo prędkość powinna być odniesiona do czasu np w sekundach.

  • 0

    48. ~KODO  2013-08-09 14:01:42  host: host-89-231-108-222.warszawa.mm.pl

    W pierwszej edycji testu jest kolosalna wpadka TP (oficjalnie to nie Orange tylko brand marki) oświadczenia o udostępnienie danych nie spełnia wymogów ustawy o ochronie danych osobowych. Obecnie ulotki i oświadczenia zostały zmienione. Pracownicy TP podczas testów nie używają identyfikatorów tak by nie kojarzyć się źle. Może się okazać, że rozmawiając z przedstawicielem TP otaczająca cię grupa anonimowych osób to nie przypadkowi przedstawiciele tylko 3 do 5 pracowników TP.

Dodaj swoją opinię