Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości 200 czy 300 tys. Androidów aktywowanych każdego dnia?

200 czy 300 tys. Androidów aktywowanych każdego dnia?

Q! 10 Grudnia 2010 07:51

0 0

Według najnowszych informacji, które przekazał w serwisie społecznościowym Twitter Andy Rubin, każdego dnia aktywowanych jest już 300 tys. telefonów z Androidem na pokładzie. Jednak czy te dane są wiarygodne?

Informacja o liczbie 300 tys. Androidów aktywowanych każdego dnia pojawiła się dokładnie 9. grudnia. Jednak jeszcze 6. grudnia, podczas premiery najnowszej wersji systemu - 2.3 Gingerbread - na oficjalnym blogu Google można było przeczytać informację o 200 tys.




Jednak bez względu na to czy jest to prawie 300 tys. czy ponad 300 tys. urządzeń, liczby te robią wrażenie. Wszystko dlatego, że jak by nie liczyć - oznacza to około 8 do 9 mln telefonów z Androidem aktywowanych każdego miesiąca, co w skali roku daje wynik w okolicach 100 mln.

Obecnie na pierwszym miejscu jeśli chodzi o sprzedaż smartfonów znajduje się Nokia z wynikiem około 120 mln smartfonów sprzedawanych co roku. Czy tak duża sprzedaż Androidów może jej zagrozić? Z pewnością tak, jednak nie powinno to nastąpić wcześniej, niż dopiero pod koniec 2011 lub 2012 roku.

Źródło tekstu: UnwiredView, Google blog, wł     

Dodaj do:
w sumie: 12
  • -2

    1. ~  2010-12-10 09:24:54  host: 212.160.172.70

    to nokia produkuje smartfony?

  • 2

    2. ~adadad  2010-12-10 09:32:55  host: 91.146.219.172.ip.abpl.pl

    im dłużej mam tego androida tym bardziej się przekonuję ze w tym markecie 99% aplikacji to nic nie warty chłam.

  • 2

    3.  2010-12-10 09:37:11

    2, adadad - mam niestety zbieżne obserwacje. Staram się jak mogę, szukam, szperam i znajduje ledwo cień tego co da się dostać w App Store.

  • -1

    4. ~and  2010-12-10 10:36:33  host: ivb93.internetdsl.tpnet.pl

    to sobie kup Iphona za 3k

  • 0

    5. ~escavolar  2010-12-10 11:09:21  host: 148-024.nitka.net.pl

    Nie wiem jak szukacie, ani czego szukacie... Ja znalazłem bez problemów... Gry, programy nawigacyjne, do giełdy, społecznościowe... Wystarczy poczytać na fan page... Jest ich sporo i przedstawiają recenzje itp.

  • 0

    6. ~Rybak  2010-12-10 11:17:12  host: golum.rodan.pl

    Nie wiem na jakiej podstawie autor formułuje swoje wypowiedzi. Informacja o 200 tysiącach smartfonów aktywowanych dziennie jest z sierpnia, być może gdzieś była podawana później, gdyż jeszcze do niedawna nie została zaktualizowana. Co do wyprzedzenia Nokii, to jeśli autor znałby badania prowadzone np. przez Gartnera, to wiedziałby, że uwzględniając obecne trendy, zamiana pozycji Androida i Symbiana może nastąpić już w tym kwartale i najpewniej nastąpi to sporo przed koniec 2011 roku.

  • 0

    7. ~dadadad  2010-12-10 11:25:59  host: 91.146.219.172.ip.abpl.pl

    4. ~and No i niestety albo moze i stety bede musial sie przeprosic z "ajfonem" i wrócić do niego.

  • 0

    8. ~  2010-12-10 13:06:20  host: z21-11.opera-mini.net

    Coś strasznie dużo tych aktywacji, aż nie chce mi się w to wierzyć że tyle andków jest wokół nas.

  • 1

    9. ~  2010-12-10 13:30:35  host: z21-10.opera-mini.net

    Fajnie że redaktor potwierdził moje słowa dotyczące Androida jako zagrożenie dla Nokii. Jak pisałem to kwestia czasu. /Kwistas

  • 1

    10.  2010-12-10 19:06:50

    Ja swojego odpaliłem 1 grudnia. Narazie bardzo zadowolony. Cos nowego. Powoli się przyzwyczajam i poznaje.

  • 0

    11.  2010-12-11 12:48:51

    Android bedzie systemem nr 1 to tylko kwestia czasu. Mnie jednak nie odpowiada koniecznosc tak scislej integracji z Googlem jezeli chce sie wykorzystywac pelnie mozliwosci telefonow z tym systemem. Nokia czy samsung nie wymagaja korzystania ze skrzynki na swoich serwerach.

  • 0

    12. ~mati  2010-12-13 16:02:02  host: 77-255-62-201.adsl.inetia.pl

    a propos Nokii, to czy taki model jak C7 czy N8 ( promowana ostatnio np. w planach optymalnych za złocisza), jest warta uwagi? Jeżeli chodzi o wszystkie niedawne nowości na polskim rynku. Pytam, bo zastanawiam się nad przedłużenie abo z nimi.

Dodaj swoją opinię