Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości 20 proc. internautów blokuje reklamy

20 proc. internautów blokuje reklamy

orson_dzi 16 Maja 2016 16:05

17 2

Co piąty polski internauta przyznaje się do blokowania reklam. Im młodsza grupa respondentów, tym częściej deklaruje korzystanie z programów blokujących.



Blokowanie reklam w sieci zadeklarowało 22% internautów. Najpopularniejszym wykorzystywanym do tego programem jest AdBlock/ AdBlock Plus - 6 na 10 osób używających blokerów reklam zadeklarowało jego użycie (59%). Drugim najczęściej wymienianym był AdBlocker (17%). 5% respondentów podało, że korzysta z blokowania reklam oferowanego przez ich program antywirusowy, a 1% wymieniło program Adobe.




Prawie co dziesiąty respondent (8%) korzystający z blokowania reklam nie wiedział, z jakiego programu lub wtyczki korzysta. Korzystanie było tutaj wynikiem interwencji dzieci lub informatyków - nie wiem, informatyk mi ustawił, nie wiem, syn zablokował reklamy. 3% internautów nie chciało natomiast podać nazwy programu w obawie o późniejszego jego zablokowanie - nie ma głupich, nie będzie potem działać, nie powiem bo zaraz przestana blokować.

Im młodsza grupa respondentów, tym częściej deklaruje blokowanie reklam. W grupie wiekowej 15-24 lata 36% osób zadeklarowało korzystanie z blokerów, w nieco starszej grupie 25-34 lata 26%, w grupie 35-44 lata 18%, natomiast w najstarszej grupie 45-59 lat już tylko 9%. Blokowanie częściej deklarowali też mężczyźni (26%) niż kobiety (17%). Reklamy częściej blokują też heavy userzy internetowi - osoby korzystające przynajmniej kilka razy w tygodniu z popularnych platform internetowych.

Wśród aktywnych użytkowników usług społecznościowych, które blokują reklamy internetowe, prym wiodą użytkownicy korzystający kilka razy w tygodniu z platformy Periscope (38%), blogosfery, Twitter i aplikacji SnapChat (33%) - platform generujących większość ruchu poprzez urządzenia mobilne.

Źródło tekstu: ircenter     

Dodaj do:

Tagi: reklamy | internet

w sumie: 54
  • 1

    35. ~Marek  2016-05-17 03:14:36  host: n26-06-03.opera-mini.net

    Gdzie te czasy, gdy reklama była małym i niezasłaniającym treść banerem, widocznym, ale nieinwazyjnym. Blokowaniem reklam zainteresowałem się dawno temu, gdy na interii nagle ryknał mi odgłos jadącego pociągu i ten pociąg przejechał cały ekran od dołu do góry, aż podskoczyłem na krześle. Wtedy zapytałem google o blokowanie reklam j już żadnej więcej nie widziałem:-)

  • 1

    36. ~A@1=@%'5  2016-05-17 06:53:40  host: user-94-254-225-211.play-internet.pl

    Im młodsi tym mądrzejsi. To prosta zasada.

  • 0

    37.  2016-05-17 07:20:39

    Używam teraz Ublocka. Polecam, bo lekki i łatwy w obsłudze. Dodatkowo mam router z Openwrt na którym mam oprogramowanie blokujące ;)

  • 0

    38. ~  2016-05-17 07:51:42  host: host-89-231-195-82.dynamic.mm.pl

    tylko uBlock orgin duzo lepszy od adbloka :)

  • 0

    39.  2016-05-17 07:58:51

    Łapię się na 9% :-)

  • 0

    40.  2016-05-17 08:09:12

    38
    Co takiego ma uBlock Origin czego nie ma adblock, że tak go zachwalcie?

  • 1

    41.  2016-05-17 08:45:41

    Nie dziwne.Nie nawidzę reklam które odpalają filmiki i gadają lub reklama się wyświetla na pół strony i trzeba szukać x.

  • 0

    42. ~  2016-05-17 09:21:53  host: user-94-254-226-85.play-internet.pl

    ależ nie kazda reklama jest blokowana - a jest prosty powód - trzeba sie nieco postarać

    tymczasem płacz o to że CHŁAM reklamowy jest blokowany, to jakies nieporozumienie i bardzo dobrze, że adblock istnieje

    to sa masowe reklamy dostarczane przez zewnetrzne podmioty - przyjmijcie taki model jaki jest w tradycyjnych mediach (czyli akceptujcie swiadomie reklamy na portalach), to i nagle nie będzie jak wyrzucać reklam, bo żaden program ich NIE rozpozna

  • 0

    43. ~  2016-05-17 09:23:57  host: user-94-254-226-85.play-internet.pl

    a do 23 - pisac o okradaniu ludzi z pieniędzy to jest poziom PIS... wybacz ale wiekszej głupoty dawno nie słyszałem

  • 0

    44. ~gosciu  2016-05-17 10:00:06  host: host-79-77-62-190.static.as9105.com

    @21 - jes tna to przepis i poziom glosnosci reklam nie powinien odbiegac od poziomu glosnosci materialu - nie powinno byc skoku, nie wiem czy nikt tego nie respektuje czy znalezli kolejny sposob no obejscie

  • 0

    45. ~  2016-05-17 10:43:32  host: public-gprs402363.centertel.pl

    @21 dobrze że o tym wspomniałeś, bo reklamy zazwyczaj są "lepiej" słyszane niż reszta programów. Wynika to z modyfikacji poziomu/korekcji dźwięku bloków reklamowych względem pozostałych programów. Mało kto oczywiście się tym przejmuje.

    A już szczyt bezczelności jest akcja w filmie a tu nagle pyk reklama i "Rapahnolin B" albo odkryj innowacyjny szampon

    A kiedyś to nawet na płytach DVD z gazet pamiętam były reklamy np. na film zaprasza Rapahnolin B ale bzdury

  • 0

    46. ~  2016-05-17 10:46:42  host: public-gprs402363.centertel.pl

    Przepraszam, miało być @44 :)

  • 0

    47.  2016-05-17 10:51:51

    @40 Henio, dużo się mówi o tym, że AdBlock coraz więcej przepuszcza reklam (korporacje podobno płacą AdBlockowi by przepuszczały reklamy), do tego nigdy nie wiadomo jakie dane są przesyłane do nich. uBlock Origin jest szybszy, lepiej blokuje i jest bez śledzenia.

  • 0

    48. ~  2016-05-17 11:05:45  host: 188.146.76.240.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    Używam ubocka, telewizji nie oglądam, radia nie słucham, ulotki reklamowe ze skrzynki pocztowej wyrzucam do śmietnika, normalnie jestem jak teflon, żadna reklama nie przywiera.

  • 0

    49. ~  2016-05-17 11:56:57  host: public-gprs402363.centertel.pl

    Mnie dopadała przy jedzeniu reklama pasty ochraniającej dziąsła (tej niedobrej w smaku). Można było się zrzygać jak się jadło i się widziało spluwającą krew do zlewu. Obrzydliwa i paskudna reklama. Tak samo reklamy kremu do sztucznej szczęki tak samo idzie się zrzygać jak barwnie opowiadają. Kuźwa, czy oni nie mają poczucia dobrego smaku? Padalce jedne.

  • 0

    50. ~  2016-05-17 12:03:02  host: public-gprs402363.centertel.pl

    @48 telewizji nie oglądasz, radia nie słuchasz a i tak będziesz musiał za to zapłacić bo ktoś uważa że tak jest w porządku

  • 0

    51.  2016-05-17 13:08:36

    @50
    Bo ma gniazdko w domu.

  • 0

    52. ~  2016-05-17 13:56:52  host: ip-5-172-247-230.free.aero2.net.pl

    Ja też blokuję reklamy, a do wyjątków mam dodane tylko TELEPOLIS.PL i blog Janusza Daneckiego, ps. Jakub.

  • 1

    53. ~Liwiusz  2016-05-17 16:41:51  host: ip-5-172-233-43.multi.internet.cyfrowypolsat.pl

    Tak dla hecy wyłączyłem adblocka i wszedłem na onet. Całostronicowy popup z reklamą LG. Masakra. Wraca do blokowania.

  • 0

    54.  2016-05-17 23:35:54

    Ja generalnie nie korzystam z internetu bez blokowania reklam, radia nie słucham, bo się nie da, telewizor na reklamach wyciszam, abstrahując od tego, że prawie nie oglądam telewizji, a jak inni domownicy na reklamach wychodzą z pokoju bez wyciszenia telewizora, to im wyłączam. NIENAWIDZĘ TYCH NACHALNYCH REKLAM !!!

Dodaj swoją opinię