Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości 2 mln klientów kościelnej telefonii komórkowej?

2 mln klientów kościelnej telefonii komórkowej?

LuiN 3 Lipca 2008 17:44

0 0

We wrześniu zostanie uruchomiona pierwsza w Polsce chrześcijańska sieć telefonii komórkowej - poinformował dyrektor Radia Warszawa i szef projektu kościelnego operatora komórkowego ks. Maciej Chibowski. Liczba potencjalnych użytkowników kościelnej telefonii komórkowej to około 2 mln osób.

Oferta jest przygotowywana we współpracy z operatorem wirtualnym MNI Mobile, pierwsze informacje na temat inicjatywy przedstawiliśmy w tej wiadomości. Od ponad roku projektem zajmuje się zespół warszawskich duchownych, powołany przez Radę Episkopatu Polski ds. Środków Społecznego Przekazu pod przewodnictwem abp. Sławoja Leszka Gódzia.

Inicjatywie tej nie patronuje Konferencja Episkopatu Polski - zaznaczył uczestniczący w konferencji rzecznik Episkopatu ks. Józef Kloch. KEP nie ma żadnego udziału w tym przedsięwzięciu, jeśli chodzi o finanse i nie ma żadnych zysków - powiedział.

Oferta adresowana jest przede wszystkim do struktur kościelnych, wspólnot i stowarzyszeń skupionych wokół Kościoła katolickiego oraz do wszystkich chrześcijan i osób zainteresowanych możliwością stałego, nieograniczonego czasem i przestrzenią dostępu do treści, których fundamentem są wartości chrześcijańskie.




Użytkownicy chrześcijańskiej sieci telefonii komórkowej będą dostawać SMS-y zawierające między innymi: Słowo Boże na każdy dzień, księgę imion świętych patronów, cytaty z Pisma Świętego, modlitwę brewiarzową dla kapłanów, a także dla zakonów i ludzi świeckich, programy radiostacji i telewizji katolickich.

Sieć będzie działać tylko na kartach prepaidowych przy wykorzystaniu infrastruktury sieci Orange. Doładować konto będzie można przez bankomat lub telefon Stacjonarny.

Szacowana liczba potencjalnych użytkowników kościelnej telefonii komórkowej to około 2 mln osób. Organizatorzy nowej sieci liczą na 100 tys. abonentów w ciągu roku.

Źródło tekstu: PAP     

Dodaj do:
w sumie: 33
  • 0

    14. ~mail 189  2008-07-03 20:34:19  host: mail189.anonymouse.org

    Jakim kodem aktywuje się pakiet 10 opłatków?

  • 0

    15. ~Random  2008-07-03 20:37:17  host: azw170.internetdsl.tpnet.pl

    jedyna sieć z której możesz korzystać po śmierci

  • 0

    16.  2008-07-03 21:07:06

    Jakby tak popatrzeć na samą liczbę duchownych w Polsce to jest to już duża liczba, a jeszcze ilu potencjalnych wiernych. 2 mln to byłby niezły sukces

  • 0

    17. ~rrr  2008-07-03 21:26:43  host: unicorn.laczpol.net.pl

    zajebiste , zdradzasz , wysyłasz SMS za 8zl i jesteś rozgrzeszony , chyba zostanę katolikiem :)

  • 0

    18. ~:))  2008-07-03 21:46:04  host: chello089076161248.chello.pl

    no to Rydzyk będzie miał pełne łapki roboty... 2 mln to bardzo ambitne plany

  • 0

    19.  2008-07-03 21:52:36

    ~Chrome_TP - uruchomią? kto uruchomi? Marsjanie? Durna opinia...

  • 0

    20.  2008-07-03 21:52:58

    mimo, że miała być dowcipna

  • 0

    21.  2008-07-03 22:27:02

    A cóż w tym śmiesznego,że powstanie katolicka telefonia?Kto będzie chciał to kupi starter.Śmieszne(i żałosne) to są niektóre posty powyżej.Naśmiewacie się z "moherów" a sami nie jesteście lepsi.Więcej tolerancji i otwarcia na świat.

  • 0

    22.  2008-07-03 22:38:13

    Juz slysze w ogloszeniach parafialnych: "zachecamy do kupna startera..."

  • 0

    23.  2008-07-03 22:57:07

    Smiejecie sie a pewnie bedzie to lepiej prosperowalo niz nie jeden wirtualny op z mega reklama w tv.

  • 0

    24. ~mirekb  2008-07-03 23:03:59  host: apn-77-115-209-179.gprs.plus.pl

    "KEP nie ma żadnego udziału w tym przedsięwzięciu, jeśli chodzi o finanse i nie ma żadnych zysków - powiedział."gdybym Go spytal kto w takim razie zarobi powie zeto nie do nieGo pytanie.gdybym zapytal:dlaczeggo dr facto Kosciół miesza sie do biznesu jakim bez watpienia jest bycie mvno usłysze albo to samo/w dzisiejszych czasach,w dobie mediow elektronicznych dla Chrystusa nie miałoby zapewne znaczenia jak sie to robi bo to nasz obowiązek poszerzac Słowo Boże,gdybym zapytał juz osbobe ktora moze mi odpowiedziec o sprawozdania finansowe z liczby nawet"aktywnych kart sim" usłysze ze to tajemnica handlowa.Kosciół czekają naprawde trudne chwile.finansowe.nigdy nie wejdzie w tak zacofanycm kraju jak nasz ustawa o opodatkowaniu kleru,czy tacy ale urwie im sie kasa jak wymrze starsze pokolenie.dla mnie to naprawde bolesne ale dla instytucji Koscioła w takim stanie rzeczywiste.stąd takie projekty

  • 0

    25. ~kferro  2008-07-03 23:04:59  host: abvm135.neoplus.adsl.tpnet.pl

    A może pomysł zerżnięto z filmu "U Pana Boga za piecem " :)

  • 0

    26. ~jojo  2008-07-03 23:30:11  host: efb35.neoplus.adsl.tpnet.pl

    mirekb - tylko, że z tego co pamiętam, to Jezus nie czerpał zysków finansowych z "poszerzania" Słowa Bożego. Ale tego kościół pewnie jeszcze nie wie. ;-)

  • 0

    27. ~  2008-07-04 05:15:18  host: 65.43.192.61

    no ale czemu sie dziwicie. wiekszosc postow pisana jest przez zwyklych sciagaczy simlockow nierzeadko bez sredniego wyksztalcenia...

  • 0

    28. ~Kwiartur  2008-07-04 10:00:39  host: gig122.internetdsl.tpnet.pl

    Księża, zakonnicy/ce, ministranci itd :D

  • 0

    29. ~unknown  2008-07-04 12:16:26  host: 212.160.172.70

    Chore.. Moze jeszcze bedzie siec Muzułmańska i Buddyjska.. ?;/

  • 0

    30.  2008-07-04 15:08:09

    ~unknown - a jakiś problem widzisz? Ja nie...

  • 0

    31. ~Ojciec prać po mordzie  2008-07-04 17:03:25  host: staticline13501.toya.net.pl

    A część tych komentarzy to gówniarzeria wychowana w rodzinach patologicznych i sowieckożydowskich te bałwany nawet pisać dobrze nie potrafią nic dodać nic ująć !!!

  • 0

    32. ~anonim  2008-07-04 19:49:52  host: 87-205-40-85.adsl.inetia.pl

    ~Ojciec: gratuluję wspaniałego opanowania zasad interpunkcji;) (tak propo tego, jak to niektórzy potrafią lub nie potrafią pisać)

  • 0

    33.  2008-07-05 11:49:33

    ~anonim - propo umiejętności... zanim zaczniesz pouczać, sam się naucz ;-)

Dodaj swoją opinię