Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości 2 miliony klientów Orange Polska wybrało e-fakturę

2 miliony klientów Orange Polska wybrało e-fakturę

LuiN 29 Listopada 2012 14:46

0 0

Już ponad dwa miliony klientów Orange Polska otrzymuje co miesiąc fakturę w formie elektronicznej, zamiast tradycyjnego, papierowego dokumentu.

Decydując się na e-fakturę w Orange Polska klienci zyskują dodatkowe korzyści, np.: niższą opłatę aktywacyjną przy zakupie Neostrady i FunPack-a.

Z kolei klienci usług mobilnych Orange mogą wziąć udział w konkursie pod nazwą Tak się składa, że faktura się opłaca i otrzymać rabat w wysokości 50 złotych na abonament na pierwszej e-fakturze.

Korzystanie z e-faktury jest też premiowane punktami PAYBACK - klienci, którzy zdecydują się na e-fakturę Orange i będą z niej korzystać przez minimum 3 miesiące, otrzymają 300 punktów w programie PAYBACK, a klienci usług stacjonarnych otrzymają dodatkowe 50 punktów za utrzymanie e-faktury.




Faktura elektroniczna, którą otrzymują klienci Orange Polska ma taką samą wartość prawną, jak dokument w formie papierowej. Pozwala bez obaw korzystać z ulgi internetowej i posługiwać się nią w rozliczeniu z urzędem skarbowym.

E-fakturę należy przechowywać w wersji elektronicznej, a w razie potrzeby w takim formacie dostarczyć do instytucji finansowych.

E-fakturę można zamówić m.in. poprzez formularz elektroniczny na www.orange.pl/efaktura, SMS-em lub w każdym salonie Orange np. podczas podpisywania umowy lub aneksu.

Źródło tekstu: Orange     

Dodaj do:
w sumie: 38
  • 3

    1. ~Kruk  2012-11-29 15:03:05  host: giz66.internetdsl.tpnet.pl

    Gdyby każdy otrzymał te 50 zł za aktywację e-faktury byłoby ok. Jak zwykle w Orange - utrudniamy, utrudniamy.

  • 2

    2. ~omena  2012-11-29 15:07:32  host: ip-151-248-45-78.free.aero2.net.pl

    A ten 2 milionowy co dostał, za to że chwalicie się taką liczbą? Może mała sesja foto + upominki + bajery o ekologi.. Od tak nie wyrąbiemy drzewa, ale spalimy trochę węgla?

  • 1

    3. ~  2012-11-29 15:11:11  host: 89-70-32-47.dynamic.chello.pl

    a ile z tych 2 mln wie że wybrało tą e-fakture :)

  • 2

    4.  2012-11-29 15:29:42

    Ciekawe ilu z tych 2 mln włączyli e-fakturę bez ich wiedzy i zgody. Ojciec 2 razy z nimi to przerabiał. Chamstwo i bezczelność.

  • 2

    5. ~gość  2012-11-29 15:33:38  host: myy157.internetdsl.tpnet.pl

    Wybrało czy zostało do tego wyboru zmuszonych? Niech powiedzą ile z tych ludzi zrobiło to dobrowolnie a ile musiało wybrać efakturę żeby nie płacić 360 zł za aktywację nowej neostrady. Cwaniaki z Orange myślą, że jak naród ciemny to wszystko kupi w ciemno

  • 1

    6.  2012-11-29 15:38:00

    e-faktura to fajna sprawa, wygoda i tak płacę rachunki przez internet, więc tylko kopiuj wklej :) 2 miliony to mało, biorąc pod uwagę ile abo ma Orange.

  • -1

    7. ~królowa  2012-11-29 15:40:01  host: 212.160.172.70

    a ja uważamy, że e-faktura jest ok. Dlaczego nowe zawsze musi spotykać się z taką niechęcią. Za nim ludzie dojdą do wniosku, że to jest dla nich dobre.

  • 1

    8.  2012-11-29 15:41:30

    No, ja zostałem zmuszony przejść na e-fakturę, przy zamówieniu Neostrady, żeby nie płacić wysokiej aktywacji. I powiem szczerze, że nie żałuję. Zazwyczaj ją opłacam jeszcze w dniu otrzymania. Być może firmowcom ten sposób nie musi pasować, dla mnie to proste, bezproblemowe i pewne rozwiązanie. Mogę ją opłacić nawet na dłuższym urlopie i nie muszę się martwić, że minie termin płatności. I mam w nosie te bonusy. Najważniejsza jest WYGODA.

  • 2

    9. ~gość  2012-11-29 15:52:02  host: v26-06.opera-mini.net

    Ja tam wole papierową fakture. W piecu można ogień rozpalić. :)

  • 2

    10.  2012-11-29 16:09:58

    Super, 300pkt payback to 3zł, 50pkt to 50gr. Oszczędzają na papierze, kartkach i wysyłce znacznie więcej. Cała ta pseudo ekologia to tylko przykrywka, liczy się cięcie wydatków. I nieprawda, że za wybór efaktury jest niższa opłata aktywacyjna - podnieśli opłatę aby dla efakturowców ją niby-obniżyć, czyli w efekcie zmusić do takiej formy ich przesyłania. Nie zmienia to faktu, że jest to wygodna forma, ale wkurza mnie pierdzielenie o ekologii itp. jak to jest zwykły zysk dla operatora.

  • 1

    11.  2012-11-29 16:18:10

    świadomie - może kilka tysięcy.. a odsetki ludziom rosną, bo ludzie nie wiedzą, że przy podpisywaniu umowy zmienia im się umowa na elektroniczną :D

  • 2

    12.  2012-11-29 16:27:22

    ile z tych 2 mln zrobiło to świadomie albo bez finansowego przymusu(dodatkowa opłata za aktywacje neo)

  • 0

    13. ~wacław  2012-11-29 16:39:31  host: x775.bremultibank.com.pl

    od lutego faktury papierowe będą kosztowały w Orange 10 zł + VAT

  • 1

    14.  2012-11-29 16:46:20

    Ja tyz mam e fakturę ale tylko do marca i papa . Zrywam umowę z powodu DLM . Kto wie co to to wie ;)

  • 1

    15. ~  2012-11-29 16:47:59  host: apn-31-0-0-26.dynamic.gprs.plus.pl

    @13 czyli są 20 baniek w plecy ;)

  • -1

    16. ~  2012-11-29 16:52:26  host: dbx2.neoplus.adsl.tpnet.pl

    "FunPack-a". Cóż za kreatywna odmiana, e.dytoring. Czym uzasadnisz użycie tego dywizu, poza swoją głupotą?

  • -1

    17.  2012-11-29 17:00:17

    Dawno temu w Orange świadomie wybrałem e-fakturę. Mam też w UPC. Może Ci co papierową dostają to chodzą na pocztę i opłacają tam rachunki. W papierach można utonąć. Pobieram przez internet np.rachunek szczegółowy dla konta. Drodzy państwo FAKTURY ELEKTRONICZNE to wygoda.

  • 1

    18. ~Trwały  2012-11-29 17:07:04  host: ip-78-30-104-35.free.aero2.net.pl

    co papier to papier

  • 0

    19. ~Fox33  2012-11-29 17:23:42  host: adhf41.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ja tez wole efakture pare klikniec i zaplacona. A jak mi cos nie pasuje to zagladam online i juz. Nie bede makulatury zbieral bo po co zawsze mozna wydrukowac. Wszedzie powinni polecac. Starzy wiadomo na poczte i jeszce placa za stanie heehee

  • 0

    20. ~la vie change avec Orange  2012-11-29 17:26:21  host: goliat.interkonekt.pl

    Za kilka lat faktury papierowe mają w ogóle zniknąć. Szacuje się, że do 2025 nie będzie wysyłany ani jeden rachunek w formie papierowej. Od przyszłego roku rachunek papierowy ma kosztować blisko 10 PLN. Będzie się to tyczyło także klientów telefonii stacjonarnej. Dlatego teraz 97% ludzi który wybierają internet to dostają e-fakturę. Warto także dodać, że ponad 95 % ludzi którzy wybierają internet automatycznie decyduje się na telefon w wersji voip z nielimitowanymi rozmowami w Polsce także, że kilka lat nawet telefonia stacjonarna będzie tylko w formie e-faktury

  • 0

    21. ~  2012-11-29 17:53:49  host: CMPC-089-239-088-092.CNet.Gawex.PL

    W Play za e-fakturę dają 30 minut.

  • 0

    22.  2012-11-29 18:21:41

    swiadomie moglo zrobic wiele osob ;) aktywacja i instalacja neostrady z papierowa faktura to 200zl, sama aktywacja to 100zl ;) a z e-faktura w obu przypadkach przy umowie na 24 miesiace raptem 20zl ;) dodatkowo cofniecie zgody na e-fakture w trakcie promocji oznacza naliczenie dodatkowej oplaty aktywacyjnej do wysokosci z wersji z papierem.

  • 0

    23. ~la vie change avec Orange  2012-11-29 19:28:19  host: goliat.interkonekt.pl

    za jakieś 5-6 lat to będzie standard e-faktura. Myślę, że za kilka lat nie będzie w ogóle papierowych. Zresztą o tym mówią dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady.

  • 0

    24. ~Ludu  2012-11-29 19:40:27  host: dhd155.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ludu poco Wam papierowe faktury jak wygodnym PDF na email to samo ? Na rozpalke czy może do segregatora na meblosciance ?

  • -1

    25. ~pieprzycie  2012-11-29 20:17:59  host: ip-78-30-122-253.free.aero2.net.pl

    Faktury elektoniczne to wygoda dla operatora, wyslanie jednej sztuki to ulamki grosza i takiez sa zachety od operatorow- groszowe. Ja fakture tradycyjna traktuje jako " rabat" jaki daja mi operatorzy- nie rezygnuje bo zdaje sobie sprawe z tego ze trzeba kupic papier,wydrukowac, zapakowac i wyslac. To ich kosztuje - i dobrze- dzieki temu zmniejszaja sie ich przychody ( zyski ). Dla zasady z faktury papierowej nie zrezygnuje- bo to co daja w zamian za udostepnienie im maila- wola pomste do nieba- "rabaty" i uslugi warte kilkanascie groszy ew jakies smieciowe gadzety- i to nie przez caly okres umowy. Co do placenia- mam na koncie zapisanych stalych odbiorcow, co miesiac wklepuje kwote i place bez wpisywania kodow... a faktury nawet nie otwieram. Wiec Drodzy operatorzy - albo zmienicie polityke promowania , na taka zeby abonent mial z tego KONKRETNE korzysci- a nie jakies ochłapy albo sie pocalujcie w tylna czesc ciala - ja sie nie dam namowic na efakture. Bo obizanie oplat aktywacyjnych - ktore sa nienaturalnie wyrypane w sufit- zeby "przekonac" ludzi do efaktury- jest nieco zabawne :) Wiec- zbieram faktury, dociazam sufit strychu i jest fajnie- w niczym mi to nie przeszkadza ! ;) W razie czego- przetworze je na ekologiczne paliwo.

  • 0

    26. ~bez netii  2012-11-29 20:21:01  host: ip-94-42-8-239.multimo.pl

    @13 - no co Ty? to poczta zbankrutuje...

  • 0

    27. ~  2012-11-29 20:22:31  host: V32-03.opera-mini.net

    24. To juz moja sprawa co zrobie sobie z papierowa faktura, wole dostawac je do reki do skrzynki pocztowej, nawet mimo tego ze codziennie korzystam z internetu. Dlaczego niby mam dokladac do interesu i wydawac na tusz w drukarce. Taki jest psi obowiazek operatora aby dostarczyc mi na czas fakture, zreszta nie wyobrazam sobie jak zamierzaja namowic do e-faktur starsze osoby bedace na bakier z internetem.

  • 0

    28. ~Fizjonom  2012-11-29 20:23:18  host: 94-75-70-212.home.aster.pl

    Wybrało... akurat. Wciskają ją na każdym kroku. Faktura elektroniczna jest obligatoryjna, przy przedłużaniu umowy przez internet. Do tego z półtora roku temu sami sobie włączyli, a dowiedziałem się o tym z maila z podziękowaniami za aktywację. Jak chcą na siłę oszczędzić kilka złotych, to ja im już dziękuję i zaoszczędzę im te kilkadziesiąt złotych za abonament.

  • 0

    29. ~  2012-11-29 20:23:20  host: V32-03.opera-mini.net

    21 W Plusie 60 minut po sieci.

  • 0

    30. ~  2012-11-29 20:24:39  host: V32-03.opera-mini.net

    28 Wybierajac e-fakture mozna dostac nizszy abonament w niektorych ofertach, taki wabik z korzyscia dla klienta i operatora.

  • 0

    31. ~:)  2012-11-29 22:21:20  host: 87-207-23-211.dynamic.chello.pl

    Tak placa na poczcie dzien przed wplata a potem dziwi sie koles ze placi odsetki XD

  • 0

    32. ~  2012-11-29 22:44:25  host: host-109-107-7-219.ip.jarsat.pl

    Od 28 lutego 2013 r. za papierową fakturę trzeba będzie dopłacić 10 zł + VAT.

  • 0

    33. ~  2012-11-30 00:28:34  host: abgx97.neoplus.adsl.tpnet.pl

    WSZYSCY TAK SIĘ ZACHWYCAJĄ E-FAKTURĄ A JAK BYŁO ZE ZMIANĄ REGULAMINU W PLUSIE W 2009 ROKU. KTO MIAŁ E-FAKTURĘ NIE MÓGŁ SIĘ DOSZUKAĆ DOKUMENTU O ZMIANIE REGULAMINU I MOŻLIWOŚCI ODSTĄPIENIA OD UMOWY. KRÓTKĄ MACIE PAMIĘĆ . . .

  • 0

    34. ~abc  2012-11-30 07:00:09  host: ip-84-39-173-112.free.aero2.net.pl

    niech sie pochwala ilu osobom wlacyzli bez pytania ;D ja znam conajmniej 5 na szybko. Nagle wcielo faktury pocztowe samo z siebie. 3 miesiace nie placone rachunki, telefon wylaczony za nieplacenie rachunku. Reklamacja i sie okazalo ze efaktura sie sama wlaczyla.. wow wow , przeprosiny od orange i jakis upominek w ramach przeprosin jakies tam minuty do orange do wykorzystania po abonamentowych czyli w praktyce nie do wykorzystania. OSoby specjalnie nie ruszaly przez 3 miesiace tematu bo skoro rachunku nie ma to nie ma co placic. Takie uparte typy znajomych

  • 0

    35.  2012-11-30 08:03:09

    33. - ja się nie zachwycam. Gdybym nie musiał się spowiadać w skarbówce z każej kosztowej faktury, z pewnością bym brał e-fakturę. Nie biorę, zeby się nie użerać z tępymi urzędnikami. Tak samo przestałem wystawiać e-faktury - ten sam powód, tym razem mój i moich klientów dodatkowo w innych urzędach. Może się coś zmieniło? Nie wiem, ale na razie nie będę jeszcze ryzykował - nie mam czasu na wysiadywanie w skarbówce i wysłuchiwania jak to im rząd komplikuje życie wprowadzając te dziwne zasady ;-)

  • 0

    36. ~ekolog  2012-11-30 09:01:42  host: cvo82.internetdsl.tpnet.pl

    Ja wybrałam e-fakturę, zawsze jakiś bonus dla Klienta, papier zawsze mogę sobie wydrukować i zrobić z niego origami: http://www.orange.pl/kid,4002278347,id,2291300070,title,DrzewkoO rigamiPomocy,forumthread.html?pageNo=1&#post-2291300070

  • 0

    37. ~zlotowinfo  2012-11-30 09:26:37  host: 77-45-37-171.sta.asta-net.com.pl

    orange upada, ograniczyli przelew sms zabrali wszystko co mnie tam trzymało

  • 0

    38. ~  2012-12-02 14:12:16  host: ppp148139.ostnet.pl

    Lepszy od faktury jest dobry panel zarządzania kontem - mam taki w Heyah i wszystko mogę kontrolować z poziomu netu, w przypadku pakietu w Heyah bezpłatnie, bez pobierania danych.

Dodaj swoją opinię