Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości 2 miliony klientów Orange Polska wybrało e-fakturę

2 miliony klientów Orange Polska wybrało e-fakturę

LuiN 29 Listopada 2012 14:46

0 0

Już ponad dwa miliony klientów Orange Polska otrzymuje co miesiąc fakturę w formie elektronicznej, zamiast tradycyjnego, papierowego dokumentu.

Decydując się na e-fakturę w Orange Polska klienci zyskują dodatkowe korzyści, np.: niższą opłatę aktywacyjną przy zakupie Neostrady i FunPack-a.

Z kolei klienci usług mobilnych Orange mogą wziąć udział w konkursie pod nazwą Tak się składa, że faktura się opłaca i otrzymać rabat w wysokości 50 złotych na abonament na pierwszej e-fakturze.

Korzystanie z e-faktury jest też premiowane punktami PAYBACK - klienci, którzy zdecydują się na e-fakturę Orange i będą z niej korzystać przez minimum 3 miesiące, otrzymają 300 punktów w programie PAYBACK, a klienci usług stacjonarnych otrzymają dodatkowe 50 punktów za utrzymanie e-faktury.




Faktura elektroniczna, którą otrzymują klienci Orange Polska ma taką samą wartość prawną, jak dokument w formie papierowej. Pozwala bez obaw korzystać z ulgi internetowej i posługiwać się nią w rozliczeniu z urzędem skarbowym.

E-fakturę należy przechowywać w wersji elektronicznej, a w razie potrzeby w takim formacie dostarczyć do instytucji finansowych.

E-fakturę można zamówić m.in. poprzez formularz elektroniczny na www.orange.pl/efaktura, SMS-em lub w każdym salonie Orange np. podczas podpisywania umowy lub aneksu.

Źródło tekstu: Orange     

Dodaj do:
w sumie: 38
  • 0

    19. ~Fox33  2012-11-29 17:23:42  host: adhf41.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ja tez wole efakture pare klikniec i zaplacona. A jak mi cos nie pasuje to zagladam online i juz. Nie bede makulatury zbieral bo po co zawsze mozna wydrukowac. Wszedzie powinni polecac. Starzy wiadomo na poczte i jeszce placa za stanie heehee

  • 0

    20. ~la vie change avec Orange  2012-11-29 17:26:21  host: goliat.interkonekt.pl

    Za kilka lat faktury papierowe mają w ogóle zniknąć. Szacuje się, że do 2025 nie będzie wysyłany ani jeden rachunek w formie papierowej. Od przyszłego roku rachunek papierowy ma kosztować blisko 10 PLN. Będzie się to tyczyło także klientów telefonii stacjonarnej. Dlatego teraz 97% ludzi który wybierają internet to dostają e-fakturę. Warto także dodać, że ponad 95 % ludzi którzy wybierają internet automatycznie decyduje się na telefon w wersji voip z nielimitowanymi rozmowami w Polsce także, że kilka lat nawet telefonia stacjonarna będzie tylko w formie e-faktury

  • 0

    21. ~  2012-11-29 17:53:49  host: CMPC-089-239-088-092.CNet.Gawex.PL

    W Play za e-fakturę dają 30 minut.

  • 0

    22.  2012-11-29 18:21:41

    swiadomie moglo zrobic wiele osob ;) aktywacja i instalacja neostrady z papierowa faktura to 200zl, sama aktywacja to 100zl ;) a z e-faktura w obu przypadkach przy umowie na 24 miesiace raptem 20zl ;) dodatkowo cofniecie zgody na e-fakture w trakcie promocji oznacza naliczenie dodatkowej oplaty aktywacyjnej do wysokosci z wersji z papierem.

  • 0

    23. ~la vie change avec Orange  2012-11-29 19:28:19  host: goliat.interkonekt.pl

    za jakieś 5-6 lat to będzie standard e-faktura. Myślę, że za kilka lat nie będzie w ogóle papierowych. Zresztą o tym mówią dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady.

  • 0

    24. ~Ludu  2012-11-29 19:40:27  host: dhd155.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ludu poco Wam papierowe faktury jak wygodnym PDF na email to samo ? Na rozpalke czy może do segregatora na meblosciance ?

  • -1

    25. ~pieprzycie  2012-11-29 20:17:59  host: ip-78-30-122-253.free.aero2.net.pl

    Faktury elektoniczne to wygoda dla operatora, wyslanie jednej sztuki to ulamki grosza i takiez sa zachety od operatorow- groszowe. Ja fakture tradycyjna traktuje jako " rabat" jaki daja mi operatorzy- nie rezygnuje bo zdaje sobie sprawe z tego ze trzeba kupic papier,wydrukowac, zapakowac i wyslac. To ich kosztuje - i dobrze- dzieki temu zmniejszaja sie ich przychody ( zyski ). Dla zasady z faktury papierowej nie zrezygnuje- bo to co daja w zamian za udostepnienie im maila- wola pomste do nieba- "rabaty" i uslugi warte kilkanascie groszy ew jakies smieciowe gadzety- i to nie przez caly okres umowy. Co do placenia- mam na koncie zapisanych stalych odbiorcow, co miesiac wklepuje kwote i place bez wpisywania kodow... a faktury nawet nie otwieram. Wiec Drodzy operatorzy - albo zmienicie polityke promowania , na taka zeby abonent mial z tego KONKRETNE korzysci- a nie jakies ochłapy albo sie pocalujcie w tylna czesc ciala - ja sie nie dam namowic na efakture. Bo obizanie oplat aktywacyjnych - ktore sa nienaturalnie wyrypane w sufit- zeby "przekonac" ludzi do efaktury- jest nieco zabawne :) Wiec- zbieram faktury, dociazam sufit strychu i jest fajnie- w niczym mi to nie przeszkadza ! ;) W razie czego- przetworze je na ekologiczne paliwo.

  • 0

    26. ~bez netii  2012-11-29 20:21:01  host: ip-94-42-8-239.multimo.pl

    @13 - no co Ty? to poczta zbankrutuje...

  • 0

    27. ~  2012-11-29 20:22:31  host: V32-03.opera-mini.net

    24. To juz moja sprawa co zrobie sobie z papierowa faktura, wole dostawac je do reki do skrzynki pocztowej, nawet mimo tego ze codziennie korzystam z internetu. Dlaczego niby mam dokladac do interesu i wydawac na tusz w drukarce. Taki jest psi obowiazek operatora aby dostarczyc mi na czas fakture, zreszta nie wyobrazam sobie jak zamierzaja namowic do e-faktur starsze osoby bedace na bakier z internetem.

  • 0

    28. ~Fizjonom  2012-11-29 20:23:18  host: 94-75-70-212.home.aster.pl

    Wybrało... akurat. Wciskają ją na każdym kroku. Faktura elektroniczna jest obligatoryjna, przy przedłużaniu umowy przez internet. Do tego z półtora roku temu sami sobie włączyli, a dowiedziałem się o tym z maila z podziękowaniami za aktywację. Jak chcą na siłę oszczędzić kilka złotych, to ja im już dziękuję i zaoszczędzę im te kilkadziesiąt złotych za abonament.

  • 0

    29. ~  2012-11-29 20:23:20  host: V32-03.opera-mini.net

    21 W Plusie 60 minut po sieci.

  • 0

    30. ~  2012-11-29 20:24:39  host: V32-03.opera-mini.net

    28 Wybierajac e-fakture mozna dostac nizszy abonament w niektorych ofertach, taki wabik z korzyscia dla klienta i operatora.

  • 0

    31. ~:)  2012-11-29 22:21:20  host: 87-207-23-211.dynamic.chello.pl

    Tak placa na poczcie dzien przed wplata a potem dziwi sie koles ze placi odsetki XD

  • 0

    32. ~  2012-11-29 22:44:25  host: host-109-107-7-219.ip.jarsat.pl

    Od 28 lutego 2013 r. za papierową fakturę trzeba będzie dopłacić 10 zł + VAT.

  • 0

    33. ~  2012-11-30 00:28:34  host: abgx97.neoplus.adsl.tpnet.pl

    WSZYSCY TAK SIĘ ZACHWYCAJĄ E-FAKTURĄ A JAK BYŁO ZE ZMIANĄ REGULAMINU W PLUSIE W 2009 ROKU. KTO MIAŁ E-FAKTURĘ NIE MÓGŁ SIĘ DOSZUKAĆ DOKUMENTU O ZMIANIE REGULAMINU I MOŻLIWOŚCI ODSTĄPIENIA OD UMOWY. KRÓTKĄ MACIE PAMIĘĆ . . .

  • 0

    34. ~abc  2012-11-30 07:00:09  host: ip-84-39-173-112.free.aero2.net.pl

    niech sie pochwala ilu osobom wlacyzli bez pytania ;D ja znam conajmniej 5 na szybko. Nagle wcielo faktury pocztowe samo z siebie. 3 miesiace nie placone rachunki, telefon wylaczony za nieplacenie rachunku. Reklamacja i sie okazalo ze efaktura sie sama wlaczyla.. wow wow , przeprosiny od orange i jakis upominek w ramach przeprosin jakies tam minuty do orange do wykorzystania po abonamentowych czyli w praktyce nie do wykorzystania. OSoby specjalnie nie ruszaly przez 3 miesiace tematu bo skoro rachunku nie ma to nie ma co placic. Takie uparte typy znajomych

  • 0

    35.  2012-11-30 08:03:09

    33. - ja się nie zachwycam. Gdybym nie musiał się spowiadać w skarbówce z każej kosztowej faktury, z pewnością bym brał e-fakturę. Nie biorę, zeby się nie użerać z tępymi urzędnikami. Tak samo przestałem wystawiać e-faktury - ten sam powód, tym razem mój i moich klientów dodatkowo w innych urzędach. Może się coś zmieniło? Nie wiem, ale na razie nie będę jeszcze ryzykował - nie mam czasu na wysiadywanie w skarbówce i wysłuchiwania jak to im rząd komplikuje życie wprowadzając te dziwne zasady ;-)

  • 0

    36. ~ekolog  2012-11-30 09:01:42  host: cvo82.internetdsl.tpnet.pl

    Ja wybrałam e-fakturę, zawsze jakiś bonus dla Klienta, papier zawsze mogę sobie wydrukować i zrobić z niego origami: http://www.orange.pl/kid,4002278347,id,2291300070,title,DrzewkoO rigamiPomocy,forumthread.html?pageNo=1&#post-2291300070

  • 0

    37. ~zlotowinfo  2012-11-30 09:26:37  host: 77-45-37-171.sta.asta-net.com.pl

    orange upada, ograniczyli przelew sms zabrali wszystko co mnie tam trzymało

  • 0

    38. ~  2012-12-02 14:12:16  host: ppp148139.ostnet.pl

    Lepszy od faktury jest dobry panel zarządzania kontem - mam taki w Heyah i wszystko mogę kontrolować z poziomu netu, w przypadku pakietu w Heyah bezpłatnie, bez pobierania danych.

Dodaj swoją opinię