Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości 2 GHz w smartfonach Motoroli

2 GHz w smartfonach Motoroli

Q! 11 Czerwca 2010 14:08

0 0

Podczas forum biznesowego Executives Club of Chicago, szef Motoroli Sanjay Jha zapowiedział, że jeszcze w tym roku Motorola planuje wprowadzić na rynek smartfon, który posiadać będzie procesor taktowany zegarem o częstotliwości aż 2 GHz.

Więcej informacji na ten temat Jha nie chciał zdradzić, jednak serwis ConceivablyTech dotarł do innego dyrektora koncernu, który okazał się bardziej komunikatywny i skory do uchylenia rąbka tajemnicy na temat najbliższych planów Motoroli.

Według niego, zapowiadane urządzenie ma pracować pod kontrolą systemu Google Android oraz posiadać procesor graficzny oparty o rozwiązania Nvidia Tegra. Wbudowany aparat fotograficzny ma mieć rozdzielczość wyższą niż 5 Mpix.




Z pozostałych funkcji warto wymienić ekran o jakości HD, możliwość rejestracji i odtwarzania wideo w jakości 720p oraz wyjście HDMI. Wśród funkcji multimedialnych znajdzie się również żyroskop oraz obsługa środowiska Flash 10.1.

Nie wiadomo na ile obietnice Motoroli, zwłaszcza patrząc na prędkość zapowiadanego procesora, okażą się prawdą. Zwłaszcza, że może być to również element strategii marketingowej, mającej na celu osłabienie sprzedaży iPhone’a 4, który na rynku pojawi się już 24. czerwca.

Źródło tekstu: knowyourcell, wł     

Dodaj do:
w sumie: 20
  • 3

    1.  2010-06-11 14:22:53

    O-o cóż wszędzie można szukać spisku :D sądzę jednak że 2 GHz w tel to ciut za wiele no chyba że jeszcze do tego mają super baterie. Będzie napewno ciekawie

  • 3

    2.  2010-06-11 14:24:44

    Heh, łał, z tymże właśnie bateria musiałaby przewyższać te popularnie stosowane dziś. I Android, super wybór:D Nono, Motorola powraca i to w całkiem niezłym stylu.

  • -2

    3.  2010-06-11 14:50:47

    Tak wszystko super, tylko pomyślcie jaki to ma wpływ na oddziaływanie na człowieka? SAR dla realistycznego modelu głowy z przyłożoną anteną dipolową o mocy 125 mW. Maksymalna wartość SAR wynosi 9,5 W/kg na 1 mg (USAF/AFRL)

  • 2

    4.  2010-06-11 14:57:19

    PLAY czasem wydaje mi się że niektórzy już dawno mają uszkodzone głowy, więc trudno... A poza tym na pewno Motorola ma to na uwadze i dostosuje się do norm.

  • -2

    5. ~  2010-06-11 15:19:16  host: p10-01.opera-mini.net

    Lg pracuje nad fonem z prockiem 4ghz.nawet więcej.w ,,jeopropie,,panuje nadzwyczajny wysyp pstrokatego leszcza z atrapą neurocranium-wszystko kupi/jeżeli osiołki masowo zakupili ,,szajna,,lg,ktory softowo jest gorszy od starego boscha,a akumulator tego cekinowatego bzdeta działał przez 8/osiem/miesiecy,to ten naziemny kryl kupi wszystko

  • -4

    6.  2010-06-11 15:34:45

    4. A skąd wiesz jasnowidzem jesteś?

  • -2

    7.  2010-06-11 15:47:14

    2GHz? Słabiutko, tylko na tyle ich stać? ;P

  • 1

    8.  2010-06-11 15:49:55

    @PLAY Za to Ty jesteś jasnowidz i dla świętego spokoju najlepiej wymyślać przeróżne zagrożenia. Czekaj, to jakoś się nazywa w psychiatrii, ale ponoć objawy można już skutecznie leczyć.

  • -3

    9.  2010-06-11 15:53:44

    8. Jesteś kolejnym z rzędu od psychiatrii dobre heh. Ile lat już w tym robisz? Wyraziłem swoją opinie a tu patrzyć psy szczekają od razu...

  • 3

    10. ~  2010-06-11 17:14:09  host: t19-14.opera-mini.net

    9 play znow zaczynasz te cyrki jak przy newsie o telefonie z qwerty i androidzie? Maniiiek

  • -3

    11.  2010-06-11 17:23:58

    10. Fackaj się! Następny co podziela moje zdanie i zabrania mi opini szok!

  • 2

    12. ~  2010-06-11 18:33:23  host: t18-14.opera-mini.net

    lol play pokaz mi badania mowiace o wplypie wartosci taktowania procesora na dzialanie anteny telefonu. Bo wiesz, wkleic info z innego portalu/wikipedi kazdy moze ale samemu wyjasnic o co chodzi to trudno? Ps. Bez podnoszenia glosu prosze cie abys mi to wyjasnil :)

  • 0

    13. ~  2010-06-11 18:43:38  host: host-213-25-175-22.instalnet.com.pl

    luzdie te fony zmierzaja w kierunku net boków niedługo nie bedzie mozna rozróznic tego od tego

  • 0

    14. ~AntyMotorola  2010-06-11 19:03:30  host: inet20909nc-3s.nat.umts.dynamic.eranet.pl

    Szajs! Najlepszy jest Samsung!

  • 0

    15.  2010-06-11 19:15:03

    14. A wcale że nie ;p LG najlepszy :)

  • 0

    16. ~PatrykOS  2010-06-11 19:20:22  host: 87.250.179.14

    A niby w jaki sposób ma to osłabić sprzedać nowego iPka? :o Jak ma to zrobić telefon,który będzie Bóg wie kiedy?

  • 0

    17. ~marek  2010-06-11 20:58:12  host: t08-02.opera-mini.net

    a ja mam 528mhz w G1 i ujdzie;) ciekawe ze wyscig o mhz przeniosl sie z rynku PC na smartfony. pytanie ile z tych 2ghz wykorzysta uzytkownik? albo w ogole kupic cos innego, jakas nokie dla ludu.

  • 1

    18.  2010-06-11 21:00:03

    Play tak, jestem jasnowidzem.

  • 0

    19. ~  2010-06-12 02:50:13  host: t13-12.opera-mini.net

    do 14 samsung to szajsung, a play for gay

  • 0

    20. ~xkx  2010-06-14 07:33:42  host: 141-135-251-94.net.stream.pl

    No cuż mozna wpakować i dwu lub cztero rdzeniowy procesor taktowany zegarem 3,5 GHz, mozna dac i 5 lub 7 calowy wyświetlacz tylko jaki to ma sens w telefonie? Owszem da się na takim cudzie jesli sie jeszcze doda akcelerator grafiki 3d nawet srednio wymagajaca gre - tylko czy to ma jakis logiczny sens? I czy to jeszcze bedzie telefon? Czy tez quasi supernetbook z mozliwością rozmów telefonicznych? Niestety za wielkoscia wyswietlacza i moca procesora idzie wzrost gabarytów telefonu bo gdzies trzeba zmiescic np superbaterie a za gabatytami waga. No ale jak to mawiają zalezy kto co lubi i co kogo bawi.

Dodaj swoją opinię