Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości 1xEV-DO w Sferii od Alcatel-Lucenta

1xEV-DO w Sferii od Alcatel-Lucenta

WitekT 28 Lutego 2007 16:30

0 0

Alcatel-Lucent, w ramach trzech umów ramowych podpisanych ze Sferią, wykonał modernizację, rozbudowę i będzie odpowiedzialny za utrzymanie bezprzewodowej sieci telekomunikacyjnej opartej o technologię CDMA2000 operatora na terenie warszawskiej strefy numeracyjnej 022.

Na podstawie umów Alcatel-Lucent rozbudował wyposażenie istniejących stacji bazowych dostarczonych przez byłą firmę Lucent Technologies o rozwiązania oparte na technologii CDMA2000 1xEV-DO. Umożliwi to szybką, bezprzewodową transmisję danych z prędkością do 2,4 Mb/s. Częścią projektu EV-DO była implementacja przez Alcatel-Lucent efektywniejszej sieci transportowej. Umożliwi to obsługę zwiększonego ruchu w szerokopasmowej bezprzewodowej sieci CDMA2000 Sferii.

Poza nowymi narzędziami do zarządzania siecią umowy obejmowały wdrożenie kilku nowych aplikacji dla użytkowników. Alcatel-Lucent zapewnił Sferii także liczne usługi, m.in. wdrożeniowe, i będzie nadal zajmować się utrzymaniem sieci.
Sferia podejmuje znaczące działania zmierzające do rozbudowy istniejącej sieci i rozszerzenia zakresu świadczonych usług. Jesteśmy zadowoleni, że to właśnie nasza firma została wybrana do pomocy przy tym ważnym przedsięwzięciu Wdrożenie to potwierdza także istotną rolę, jaką odgrywa nasza technologia CDMA2000 w zapewnieniu klientom przewagi nad konkurencją — powiedział Andrzej Dulka, prezes firmy Alcatel-Lucent w Polsce.

Za projekt i wdrożenie nowej sieci optycznej, wprowadzenie technologii CDMA2000 1xEV-DO oraz integrację sieci z nowymi platformami i aplikacjami był odpowiedzialny dział usług (Services Business Group) firmy Alcatel-Lucent. W ramach obowiązującej umowy dotyczącej utrzymania systemów dział ten zajmie się także zarządzaniem częściami zamiennymi, bezpośrednim utrzymaniem oraz zdalnymi usługami pomocy technicznej. Sferia pozostanie uczestnikiem prowadzonego przez firmę Alcatel-Lucent programu Base Release Software (BRS), dzięki czemu będzie nadal otrzymywać kolejne wersje oraz aktualizacje oprogramowania przeznaczonego do stacji bazowych i central telefonii bezprzewodowej.

Alcatel-Lucent współpracuje ze Sferią od pierwszej połowy 2003 roku, kiedy to obie firmy zawarły umowę dotyczącą wprowadzenia technologii CDMA2000 1X w sieci operatora.

Źródło tekstu: Alcatel-Lucent     

Dodaj do:
w sumie: 1
  • 0

    1. ~poznaniak  2007-02-28 20:27:33  host: 213-238-104-144.adsl.inetia.pl

    Czy mordercze ceny sferii drgnęły po rewolucji technologicznej?

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-71-219.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy wg Ciebie usługa Apple Pay odniesie w Polsce sukces?

[Aktualizacja] Apple Pay od jutra w Polsce

 

Zobacz wynik | Opinie (1)

Archiwum Ankiet