Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości 19 gr za minutę w mBank mobile?

19 gr za minutę w mBank mobile?

LuiN 17 Marca 2009 11:17

0 0

mBank mobile w ramach promocji Minuty na Bank obniża efektywną stawkę za minutę połączenia do wszystkich sieci do nawet 19 groszy - czytamy w komunikacie operatora MVNO. By płacić tak mało, trzeba jednak intensywnie korzystać z płatności bezgotówkowych i do tego doładowywać konto kwotą nie większą niż 20 zł miesięcznie.

mBank mobile wylicza, że jeśli klient przedłuża aktywność swojego konta kwotą 20 zł, a wartość transakcji jego kartami w danym miesiącu wyniesie 2000 zł (1500 zł karta kredytowa i 500 zł karta debetowa mBanku), otrzyma 50 darmowych minut. Efektywna stawka za minutę wyniesie zatem 21 groszy. Przy większych transakcjach bezgotówkowych stawka może spaść nawet do 19 groszy.

W ramach promocji Minuty na Bank w mBank mobile, klienci mogą zyskać dodatkowo nawet 90 darmowych minut na połączenia do wszystkich sieci. Darmowe minuty można wymieniać na SMS-y (1 minuta = 2 SMS-y). Bonusowe minuty przyznawane są oddzielnie za korzystanie z kart debetowych i kredytowych, zgodnie z tabelą:




Płatności kartami mBanku Karty kredytowe Karty debetowe Razem
500 - 1499,99 zł 20 min / 40 SMS-ów 10 min / 20 SMS-ów 30 min / 60 SMS-ów
1500 - 2999,99 zł 40 min / 80 SMS-ów 20 min / 40 SMS-ów 60 min / 120 SMS-ów
powyżej 3000 zł 60 min / 120 SMS-ów 30 min / 60 SMS-ów 90 min / 180 SMS-ów


Przypomnijmy, że podstawowe stawki w mBank mobile to 0,45 zł za minutę do wszystkich sieci i 0,14 zł za SMS-a.

Źródło tekstu: mBank mobile     

Dodaj do:
w sumie: 36
  • 0

    17. ~ciapek  2009-03-17 13:32:31  host: 2.202.116.195.easy-com.pl

    16 - śmieszą mnie takie teorie... sklep i tak ma z 20-60% narzutu... a jak już dziś niema GPRS lub łącza internetowego - to ma problem rozróżnijmy w końcu sklep od jakieś budy z pietruszka.... - klienta to nie obchodzi! pójdę do konkurencji i tyle....

  • 0

    18. ~  2009-03-17 13:53:21  host: aecd233.neoplus.adsl.tpnet.pl

    17 kiedy 16 ma rację. Znane są przypadki, że ktoś chciał kupić telewizor za 4000 zł, i chciał zapłacić kartą, to sklepikarz odrzekł, że jak zapłaci gotówką, to dostanie od niego upust. Więc klient poszedł do pobliskiego bankomatu i wypłacił pieniądze. Jaki z tego płyną wnioski? Sklepikarz i tak dostał tą samą kasę, a klient przy najbliższej potrzebie kupienia sprzętu rtv, pójdzie do tego sklepu. Ja kupowałem aparat fotograficzny, i nic nie chciano opuścić, to zapłaciłem kartą, niech są stratni.

  • 0

    19. ~RakS  2009-03-17 13:59:45  host: nat-247-55.man.bydgoszcz.pl

    Efektywnie przy najkorzystniejszej opcji wychodzi 15 gr za minutę. ------------- 20,oo zł doładownie --- 0,45 gr minuta --- co daje 44,44 minut na miesiąc --- plus dodatkowe 90 minut za płatności kartami daje łącznie 134,44 minuty na miesiąc. -------------- 20,00 zł / 134,44 minuty = 0,1488 zł za minutę. -------------- 19 gr za minutę !!!

  • 0

    20. ~jane  2009-03-17 14:02:35  host: bdu35.neoplus.adsl.tpnet.pl

    do 17: wszystko zależy od profilu działalności :) średnia frajda oddawać dla banku kilka złotych za transakcje kartą dlatego coraz częściej można spotkać w sklepach info o płatności kartą powyżej powiedzmy 20zł. Swoją drogą to ciekawe jak szybko ludzie zaczęli korzystać z kart :)

  • 0

    21. ~poprostu  2009-03-17 14:04:10  host: apn-77-113-44-154.gprs.plus.pl

    Każdy ma prawo do swoich komplikacji procesów myślowych;-) Ja myślę tak, kupiłem starter roczny 365 w mBank mobile. Zapłaciłem 35 pln. Miesięcznie płacę nie mniej niż 500 za co dostanę 20 minut. Koszt minuty 35/12/20=15gr. O wyższych płatnościach nie wspomnę... 500 pln płatności na miesiąc, chyba nikt nie powie, że jest ofertą dla bogaczy;-)...kto da mniej?

  • 0

    22. ~kolo  2009-03-17 15:14:10  host: koniczynka.metronet.pl

    faktycznie po taniości... trzeba tylko zrobić zakupy kartą na 2000 zł miesięcznie :)))

  • 0

    23. ~  2009-03-17 15:47:53  host: dcz44.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @21. Nie przekonuje mnie. Mi wystarczy 5gr/stacjonarne i Play. ALe ja biedny jestem.

  • 0

    24.  2009-03-17 15:54:47

    @21. jest Ok. pod warunkiem, że potrzebujesz miesięcznie AŻ 20 minut na "szaleństwo". Wydaje mi się, że niepotrzebny Ci jest numer komórkowy, powinno Ci wystarczyć to co masz na biurku w pracy, to i tak nie Twój koszt, a pracodawca napewno udźwignie taki "ciężar", no i nie musisz wydawać 500 zł/miesiąc aby sobie porozmawiać przez telefon

  • 0

    25. ~  2009-03-17 16:11:42  host: 87-205-219-236.adsl.inetia.pl

    Ktoś, kogo stać na kartę kredytową, zapewne również stać na prestiż w Poręcz, więc nawet tym się nie zainteresuje.

  • 0

    26.  2009-03-17 16:17:58

    i sie zaczyna wyliczanie poszczegolnych sieci jak to ich uzytkownicy maja tanio... zaraz sie dowiem od ery, ze jestem szczesliwym abonentem, bo mam od poltorej roku minute w abo za 0,25gr (po odjeciu cennikowych oplat za dodatkowe pakiety 50mb oraz 2000minut z 1 numerem, ktore to niby sa za darmo). kazde dane da sie przedstawic tak, by wygladaly dobrze.

  • 0

    27. ~poprostu  2009-03-17 16:20:03  host: apn-77-115-124-142.gprs.plus.pl

    niewiem ile dla Ciebie "stach" to dużo minut jak na drugi fon poza służbowym? Nic nie musze, popatrzyłem na moje wydatki i poniżej 1500 przez ostatnie pół roku nie schodze więc nie 20 a 40 minut i nie muszę tylko nic nie robiąc dodatkowo dostanę...ale jak masz służbowy samochód,służbowe jedzenie i służbowe mieszkanie to zgadzam się nie dla Ciebie ten mobile.Ciekawe ile dostajesz za darmo od swojego opa?

  • 0

    28. ~nick  2009-03-17 16:33:44  host: afgg60.neoplus.adsl.tpnet.pl

    A zgadnijcie jak wysokie jest oprocentowanie ekonta w mBanku?

  • 0

    29.  2009-03-17 16:40:52

    zerowe od dluzszego czasu ;) cos za cos. pokaz mi za to bank da Ci karte debetowa za free i mozliwosc darmowych wyplat w bankomatach na calym swiecie.

  • 0

    30.  2009-03-17 18:22:11

    Coś ci się thonka pomyliło z Alior bankiem, ale też spoko ;)

  • 0

    31.  2009-03-17 18:34:42

    #24, stach: gdyby wszyscy pracownicy w firmie tak myśleli, to niezłe byłyby rachunki.

  • 0

    32.  2009-03-17 18:39:06

    #30 nic mi sie nie pomylilo. ekonto jest darmowe to i zerowo oprocentowane, a karta mbank niebieska z delfinem jest debetowa tylko ma z gory ustalony debet na 0zl. przy odpowiednich obrotach na koncie wystarczy zadzwonic na mlinie i ustalic nowy debet. ja nie dzwonilem, a i tak moglem zamiawiac bilety lotnicze (easyjet, ryanair) i placic za hosting w usa co na normalnej visie electron jest raczej niemozliwe. wszytkie bankomaty za granica od kiedy pamietam byly w mbanku za darmo.

  • 0

    33.  2009-03-17 19:52:19

    Źle zrozumiałem twoją wypowiedź. Zdanie "mozliwosc darmowych wyplat w bankomatach na calym swiecie" zrozumiałem jako "możliwość darmowowych wypłat WE WSZYSTKICH bankomatach". A tak właśnie jest w Alior banku. Przynajmniej w Polsce. Mea Culpa :)

  • 0

    34.  2009-03-17 23:48:25

    thonka: probowales ustalic nowy debet na swoim delfinku? ja probowalem, nie da sie, a obroty mam duze, na podstawie obrotow dostalem karte kredytowa z limitem 10000zl

  • 0

    35. ~  2009-03-18 10:22:03  host: dgs118.neoplus.adsl.tpnet.pl

    jasne jasne, będę wydawać miesięcznie więcej niż wynosi cała moja pensja, żeby mieć rozmowy za niewiele taniej niż mam aktualnie w Heyah? a pffff... :) też mi oferta :)

  • 0

    36.  2009-03-19 11:25:09

    @27. Widzisz, akurat sam płacę swoje rachunki - prowadzę firmę, i obawiam się że w tym stanie rzeczy to nie mam nic za darmo, nawet jednej minuty czy SMSa, a rachunki za fon są na poziomie 300 do 500/ miesiąc, więc parę groszy. A i "służbowych" gadżetów też mi nikt nie daje :), nie odbierz tego źle - wcale nie próbuję się żalić, absilutnie nie mam prawa narzekać.

Dodaj swoją opinię