Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości 1800 MHz: dwóch wygrało, rezerwować chce pięciu

1800 MHz: dwóch wygrało, rezerwować chce pięciu

WitekT 21 Lutego 2013 12:03

7 1

Centertel, Sferia, PTC, P4 i Polkomtel złożyły do UKE wnioski o rezerwację pięciu częstotliwości z pasma 1800 MHz - poinformował Jacek Strzałkowski, rzecznik UKE.

W terminie siedmiu dni od ogłoszenia wyników przetargu na pięć rezerwacji częstotliwości z pasma 1800 MHz do kancelarii UKE wpłynęły następujące wnioski o wydanie decyzji rezerwacyjnej: pięć wniosków Centertela, dwa wnioski Sferii, pięć wniosków P4, trzy wnioski PTC i dwa wnioski Polkomtela - powiedział Strzałkowski.




Zobacz: Znamy zwycięzców przetargu na 1800 MHz!.
Zobacz: Ciekawostki z dokumentacji przetargowej na 1800 MHz.
Zobacz: Stanowisko Sferii w sprawie przetargu na 1800 Mhz.
Zobacz: P4 bierze wszystkie trzy bloki.

Źródło tekstu: PAP     

Dodaj do:

Tagi: centertel | p4 | polkomtel | ptc | sferia | uke

w sumie: 24
  • 4

    5.  2013-02-21 12:24:49

    Sferii? oni dalej ida w zaparte? skoro odrzucono ich na etapie weryfikacji to strona czego chca byc? nieistniejacego dla nich przetargu? a juz piec wnioskow Centertela to totalna abstrakcja :D

  • 1

    6.  2013-02-21 12:32:59

    Czyli będą opóznienia? Witku jak duże? Jak tam Twoje pismo które wysłałeś?

  • 1

    7.  2013-02-21 12:33:08

    Witek, możesz wyjaśnić czemu P4 złożyło 5 wniosków, skoro wygrali 3 bloki częstotliwości?

  • 1

    8. ~amigo  2013-02-21 12:38:31  host: 80.72.44.64

    Niech teraz zaczną robić przetarg na te nowe częstotliwości bo przy takich praktykach to do końca roku z tego kasy w budżecie nie będzie :)

  • 2

    9.  2013-02-21 12:41:50

    @7 może chodzi o bycie przy rozdzielaniu tego pasma? jak masz, 5, a dostaniesz bloki 1, 3 i 5. To nie są ciągłe... Lepiej wziąć 1-3... Może oto chodzi?

  • 1

    10. ~czytelnik  2013-02-21 13:10:08  host: 77-254-136-34.adsl.inetia.pl

    wybaczcie moje myślenie lecz nic z tego nie rozumiem. Rezerwacja na które które częstotliwośći. Czy te które ostatnio był przetarg, czy jeszcze jakieś inne.

  • 1

    11. ~zenq  2013-02-21 13:15:37  host: 80.51.106.199

    @7 - play zlozyl 5 wnioskow, bo bylo 5 blokow do rozdzielenia, wygral 3, ale na pozostale 2 tez skladal oferty. gdyby pozostali zrezygnowali - play moglby wziasc wszystkie bloki czestotliwosci

  • 1

    12. ~pabloki  2013-02-21 13:17:40  host: apn-95-41-62-95.dynamic.gprs.plus.pl

    to ja tez zloze wniosek i bedzie szesciu. A co mi szkodzi.

  • 1

    13.  2013-02-21 13:21:57

    @11: Z tego co się orientuję w przetargu można było złożyć tylko 3 oferty oznaczone kolejnymi numerami: http://www.telepolis.pl/wiadomosci/przetarg-na-czestotliwosci-z- pasma-1800-mhz-rozpoczety,2,3,26061.html "Zainteresowane podmioty mogą złożyć jedną, dwie lub maksymalnie trzy oferty. Każda oferta będzie traktowana niezależnie." Stąd moje pytanie o 5 rezerwacji.

  • 1

    14.  2013-02-21 13:32:29

    @7 jedyne co mi przychodzi sensownego do glowy to to jakby nikt sie nie zglosil po pozostale rezerwacje :D

  • 1

    15. ~z  2013-02-21 14:06:48  host: route-bonin.komster.pl

    dostanie wszystko emitel bo nie chce już nic i basta .Już widzę licytacje na 800 850, 2500 2600 będą walczyć na noże to mało powiedziane.Tym co już mają trzeba będzie doliczyć jakieś 30 % do wylicytowanej kwoty.

  • 2

    16. ~  2013-02-21 14:08:08  host: 31-41-144-41.net.kth.pl

    @7,11,14. Nic z tych rzeczy. Według warunków przetargu żaden operator nie może otrzymać 5 bloków częstotliwości. Przy złożeniu 5 rezerwacji chodzi o wskazanie zainteresowania konkretnymi częstotliwościami i po prostu Play daje UKE do zrozumienia, iż nie ma szczególnych preferencji. Teraz sam urząd zadba już o to aby wygrane bloki znajdowały się obok siebie. T-Mobile złożyło ofertę tylko na bloki, które im z najbardziej pasują.

  • 1

    17. ~Th0mas  2013-02-21 15:20:00  host: user-94-254-144-102.play-internet.pl

    WitekT, jak dalej sprawa bedzie wygladac wg prawa? P4 i TMobile dostana te rezerwacje mimo odwolan, czy dopiero po odwolaniach?

  • 1

    18.  2013-02-21 15:22:50

    Th0mas: cały ten proces składa się z dwóch postępowań - postępowania przetargowego (zakończonego, ale tu są przyjmowane i rozpatrywane jeszcze odwołania) oraz postępowania rezerwacyjnego (kwalifikują się do niego zwycięzcy postępowania przetargowego). Po "uprawomocnieniu" się postępowania przetargowego (czyli po przyjęciu odwołań i ich rozpatrzeniu), w ramach postępowania rezerwacyjnego będą przydzielane częstotliwości.

  • 2

    19. ~Rycerz Ni  2013-02-21 16:16:17  host: 178-37-2-98.adsl.inetia.pl

    Toż to nawet nie zasługuje na Pajacyka tylko na specjalną nagrodę Rozwolnienia.

  • 1

    20.  2013-02-21 16:22:54

    Głuchy Telefon 2013 rok :)

  • 0

    21. ~  2013-02-21 19:24:04  host: V36-06.opera-mini.net

    na miejscu UKE nałożyłbym karę na Orange i tą Sferię minimum 10 milionów zł dla obydwu sieci za opóźnianie rozwoju zasięgu.

  • 0

    22. ~  2013-02-21 19:25:49  host: V36-06.opera-mini.net

    po zapłaceniu kary kolejnym razem sieci zastanowiłyby się czy startować po to,żeby potem skarżyć i wszystko opóźniać.

  • 0

    23. ~  2013-02-21 19:28:23  host: V36-06.opera-mini.net

    zwyczajnie UKE jest zbyt łagodne dla naszych sieci,tam powinien rządzić ktoś jak Putin dyktator,który nie będzie się cackał z tymi sieciami,które lecą w kulki.

  • 0

    24. ~  2013-02-21 19:31:22  host: V36-06.opera-mini.net

    takie sieci lecące w kulki powinny mieć 10 letni zakaz startowania w przetargach na częstotliwości skoro startują po to,żeby robić problemy.

Dodaj swoją opinię