Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości 180 mln telefonów z Symbianem w 2014 roku

180 mln telefonów z Symbianem w 2014 roku

Q! 4 Października 2009 16:50

0 0

W ciągu najbliższych 5 lat sprzedaż telefonów z systemem Symbian na pokładzie będzie ponad dwukrotnie większa, niż obecnie. Jednak z powodu silnej konkurencji jego udział w rynku pozostanie na niezmienionym poziomie - wynika z badań przeprowadzonych przez firmę analityczną Juniper Research.

Do 2014 roku sprzedaż telefonów pracujących pod kontrolą systemu Symbian ma osiągnąć 180 mln sztuk. Będzie to ponad dwukrotny wzrost w stosunku do bieżącego roku, kiedy to na świecie sprzedanych zostanie około 87 mln urządzeń z tym systemem. Sprzedaż wszystkich smartfonów z otwartymi systemami operacyjnymi, a więc także z Androidem oraz LiMo, ma osiągnąć poziom ponad 220 mln sztuk.




Jak zaznaczają autorzy badań, na rynku widać wyraźną tendencję do wzrostu sprzedaży rozwiązań opartych o otwarte mobilne systemy operacyjne (open source). Obecny ich udział jest na poziomie 60% i w kolejnych latach przewiduje się jego tendencję dodatnią. Jednak wzrost całego rynku spowoduje również, że producenci urządzeń z zamkniętymi systemami operacyjnymi (Apple, Microsoft, Palm czy RIM) także zanotują ilościowy wzrost sprzedaży.

W ciągu najbliższych 5 lat sprzedaż dla całego rynku smartfonów wzrośnie ze 106 mln sztuk w tym roku, do 223 mln w 2014.

Źródło tekstu: cellular-news, wł     

Dodaj do:
w sumie: 27
  • 0

    8. ~  2009-10-04 20:07:20  host: v08-03.opera-mini.net

    Ale nie ma sie co jarac divixem na 3 calach adla mnie brakuje programow rzeczywiscie pozytecznych.

  • 0

    9. ~tomala  2009-10-04 20:16:57  host: 213-92-154-171.serv-net.pl

    do pierwszych czterech poetow: znam wielu ludzi ktorzy zachlysneli sie wielkimi dotykowymi ekranami a dzisiaj nie moga na to patrzec. Telefon jest do dzwonienie a wygode zapewnia normalna klawiatura numeryczna. A wygodny system na telefon komorkowy to symbian. WM wiesza sie czesciej niz symbian, on sie nadaje ale do palmtopa i do tego go przewidziano.

  • 0

    10. ~  2009-10-04 20:29:21  host: v05-09.opera-mini.net

    @9 Tak oczywiscie i pewnie dlatego najlpiej sprzedajacym sie PdA sa Htc Touch hd, hero o iphonie nie waspomniawszy i zaden nie ma klawiatury. Dla biedoty tez LG cookie 7mln i Samsung avila 6mln. Klawiatura dotykowa jest lepsza bo moze byc kolorowa i dowolnie duza na dodatek w ciemnosci jest lepiej widoczna. Skonczcie mrzonki z zaletami fizycznej

  • 0

    11. ~3m  2009-10-04 20:55:02  host: chello084010103046.chello.pl

    Teks trzeba chyba ciutkę zmodyfikować. Jak na mój gust ponad dwukrotny wzrost sprzedaży tel z Symb. przy niezmienionym udizale w rynku oznaczałby sprzedaż ponad 2 mld. telefonów rocznie. A na to sie nie zanosi. Chyba że chodizło o udział w rynku Smartphonów.mysle,ze iphone i inne smarty z zamknietym OS bedą miały sprzedaz na poziomie większym, niż 3 mln. A co do tematu newsa, to nie zapominajcie, ze za 3-4 lata S60 to bedzie nokiowy odpowiednik dzisiejszego S40, wiec nastepca nastepcy 6700, 3xxx, 51xx, etc będą pracowac pod kontrolą Symbiana.

  • 0

    12. ~  2009-10-04 21:09:50  host: v08-12.opera-mini.net

    10 Dal sie wciagnac w marketing. Co z tego ze lansuja dotykowe? Niektorzy nie przekonaja sie za nic. W tym ja.

  • 0

    13.  2009-10-04 21:23:57

    Jeżeli QWERTY na dłuższą metę, to tylko sprzętowe. Amen.

  • 0

    14. ~smd  2009-10-04 21:28:38  host: ip-94-232-158-89.nette.pl

    moim zdaniem jedynie android ma szanse na szybki wzrost, htc pokazalo przy hero ile jest potencjalu w tym systemie a nie zapominajmy ze google nie zasypuje gruszek w popiele

  • 0

    15. ~  2009-10-04 21:56:59  host: 86-63-81-214.sta.asta-net.com.pl

    Do użytkowników zabawek iphona, czy z androidem, jest jakiś program podobny możliwościami do oziexplorer ce, czy smartcomgps. Jestem na rozdrożu, a potrzebuję, tego typu program, bo nie lubię typowych nawiogacji

  • 0

    16.  2009-10-04 22:15:44

    matteo: to może zrobimy konkurs na czym szybciej napiszesz SMS-a - na sprzętowej czy ekranowej z iPhone? ;-)

  • 0

    17.  2009-10-04 22:21:48

    A to ciekawe, myślałem że SYMBIAN to już TRUP...

  • 0

    18.  2009-10-04 22:26:57

    16: Właśnie zastanawiałem się jak szybko odpiszesz, pisząc o iPhonowej - ekranowej QWERTY ;-) Jeżeli miałbym pisać na Touch Pro2 - ok, wygrałeś ;-) Jeżeli miałbym pisać na E90 - możemy zrobić konkurs :-)

  • 0

    19.  2009-10-04 22:29:57

    matteo: ;-) Wysyłam od 500 do 1000 SMS-ów miesięcznie, dużo maili... Używałem wielu telefonów ze sprzętowymi klawiaturami - od "normalnej" w Kaiserze, po kciukową w Samsungu i780. Nigdy mi się tak szybko nie pisało, jak teraz, na iPhonie... :-)

  • 0

    20. ~Rysio z Klanu  2009-10-04 22:32:57  host: chello087207118137.chello.pl

    Tylko raz miałem telefon z symbianem.I więcej tego błędu nie powtórzę.Chodzi mi po głowie zmiana telefonu.Często jestem na stronie Nokii.I znalazłem model 6730.Bardzo mi sie spodobał.Już myślałem,że to będzie mój kolejny fon,do chwili,gdy się doczytałem,że ma Symbiana.

  • 0

    21.  2009-10-04 22:43:31

    WitekT: Myślę, że wynika to zaimplementowanego ekranu pojemnościowego, bo na oporówce by tak szybko nie szło. I w zasadzie to jest sukces - żeby można było pisać tak szybko na wirtualnej, jak na sprzętowej. Witek, powiem Ci tak: Na E90 pisze mi się rewelacyjnie, jak na żadnej innej (z hardware'owych), ale na E90 też niebawem pewnie przyjdzie pora i na coś trzeba będzie się przesiąść. Touch Pro2 odpada jako główny telefon. Na tą w N900 nie liczę, bo to taka sama QWERTY co w N97, a w N97 wg mnie jest słaba. Po pierwsze ilość rzędów, po drugie spacja w zupełnie abstrakcyjnym miejscu. Wracając do klawiatury iPhone'owej - kusisz... :-) Klawiatura QWERTY to jeden z ważniejszych czynników dla mnie przy wyborze sprzętu...

  • 0

    22.  2009-10-04 22:46:58

    matteo: no na pewno - ale pisze się bardzo fajnie i bardzo szybko, szczególnie w ustawieniu horyzontalnym. Z czystym sercem iPhone'a polecam każdemu bardziej zaawansowanemu userowi. :-)

  • 0

    23.  2009-10-04 22:50:01

    WitekT: Za 2 miesiące Święta, kto wie, może trzeba będzie sobie zrobić prezent pod choinkę... :-)

  • 0

    24.  2009-10-04 22:57:07

    matteo: polecam. Tani nie jest, ale warto - przy czym, wydaje mi się, docenisz go dopiero po kilku tygodniach używania. U mnie główna aktywacja wylądowała w nim dopiero po roku, ale fakt, że dopiero akutalny soft ma wszystko to, co potrzebne. :-)

  • 0

    25.  2009-10-04 23:20:05

    WitekT: Chyba będę musiał ponownie przeanalizować swój plan budżetowy na 4Q 2009 i 1Q 2010... ;-) Chociaż zdania nie zmienię i zaryzykuję wejść jeszcze w N900, to jednak jedno nie wyklucza drugiego :-)

  • 0

    26.  2009-10-04 23:22:30

    matteo: N900 wygląda bardzo smakowicie - LuiN ostrzy sobie na nią zęby. Zobaczę co on powie - może i ja spróbuję... :-)

  • 0

    27.  2009-10-04 23:28:49

    WitekT: Może być rewolucja... Zobaczymy :-)

Dodaj swoją opinię