Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości 18 mln sztuk iPhone-ów w tym roku

18 mln sztuk iPhone-ów w tym roku

LuiN 12 Czerwca 2008 16:50

0 0

apple iphone 3gApple do tej pory utrzymywało, że do końca roku sprzeda 10 mln sztuk swoich telefonów. Nowa polityka cenowa i zwiększona dostępność urządzenia sprawia, że analitycy spodziewają się większej sprzedaży.

Większe oczekiwania względem wyników sprzedaży to efekt atrakcyjnych cen i powiększonego kanału dystrybucji (dostępność w około 70 krajach) - pisze Jenny Lay, analityk CLS Emerging Markts. Uzupełnienie oferty o białą wersję 3G iPhone również dobrze wróży - dodaje Lai.

Wraz z premierą nowego urządzenia Apple-a, zmieniły się analizy Microsoftu. Na początku roku mówiono o sprzedaży w tym roku "ponad 20 mln" licencji Windows Mobile. Teraz mówi się o "do 20 mln".




Znane są już ceny telefonu poza promocją we włoskim oddziale Vodafone. Wersja 8GB będzie kosztowała 499 euro, a 16 GB - 569 euro. Czyli po przeliczeniu odpowiednio około 1700 zł i około 1950 zł.

O światowej premierze 3G iPhone pisaliśmy szerzej w tej wiadomości.

Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.

Źródło tekstu: MyApple, CLS Emerging Markts, wł     

Dodaj do:
w sumie: 13
  • 0

    1. ~wans  2008-06-12 17:04:39  host: nat210.skomur.pl

    199 $ = 499 €O? :/ troszeczkę niezą marżę sobie naliczyli bo chyba tyle fiskus we Włoszech nie birze podatku i cła od takiego cacyka...

  • 0

    2. ~thane  2008-06-12 17:04:50  host: h152.ds3.univ.gda.pl

    czegoś tu nie rozumiem 499 euro? jak to się ma do tych 199 dolarów z poprzedniego newsa??

  • 0

    3.  2008-06-12 17:09:07

    1,2 - 199$ i 299$ to ceny z abonamentem na 2 lata w sieci AT&T. Czyli mniej więcej połowa tego co było. Francuskie Orange sprzedawało starą wersję za coś koło 800 euro poza promocją - także progres widać:)

  • 0

    4. ~bater  2008-06-12 17:45:20  host: 77-253-124-228.adsl.inetia.pl

    złodziejswo i tyle Wam powiem z tych operatorów

  • 0

    5.  2008-06-12 18:14:13

    Wszyscy, którzy mieli nadzieję na iPhone'a za 450 zł właśnie dostali kubeł zimnej wody na głowę:) Czy naprawdę warto pakować aż tyle pieniędzy w taką zabawkę?

  • 0

    6.  2008-06-12 18:30:54

    iPhone 3G w Polsce 12 sierpnia Orange, abonament około 60 złotych, umowa na dwa lata, cena około 599 złotych :)

  • 0

    7.  2008-06-12 18:31:21

    Onaniści z portalu MyApple.pl rozpisują się jak to Nokia powinna paść na kolana po wejściu Iphona 3G. Życzmy powodzenia w sprzedaży tych 10 mln do końca roku a później pewnie szał minie :)

  • 0

    8. ~Tidus  2008-06-12 19:01:58  host: aqq220.neoplus.adsl.tpnet.pl

    6 -> jak Twoje info okaze sie prawdziwe, to cena calkiem, calkiem jak na PL. Biore :D

  • 0

    9.  2008-06-12 19:26:22

    Nieźle, w Ameryce to za $199, a w Europie będzie sprzedawany za 3-4x wyższą cenę!

  • 0

    10. ~x  2008-06-12 19:45:42  host: inet20909na-2.eranet.pl

    Czy wy nie wiecie,że w stanach WSZYSTKO jest tańsze niż w europie ???

  • 0

    11.  2008-06-12 21:34:58

    x: nie wiedzą.

  • 0

    12. ~yahuu  2008-06-12 21:53:27  host: kwiatkowskiego.res.pl

    W sierpniu w takiej cenie bedzie nokia n82 i ta bez smiesznych abonamentow tylko bez simloka w mediamarkecie i vobisie!

  • 0

    13. ~ephp.pl  2008-06-12 21:55:25  host: bzi244.neoplus.adsl.tpnet.pl

    9,10 -> potraficie czytać newsy? poczytajcie post 3, bo nie chce mi się powtarzać :P

Dodaj swoją opinię