Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości 170 tys. Motoroli do zniszczenia

170 tys. Motoroli do zniszczenia

WitekT 26 Kwietnia 2006 10:02

0 0

Moskiewskie służby miejskie przygotowują się do zniszczenia 10 ton telefonów komórkowych.

Powodem do decyzji o ich zniszczeniu jest wytwarzanie przez te aparaty zbyt wysokiego promieniowania elektromagnetycznego. Rzeczniczka rosyjskiego MSW powiedziała, że 50 tysięcy komórek Motoroli trafi do urządzenia przetwarzającego odpady.

Telefony wyprodukowane w Chinach, Brazylii i Singapurze przekroczyły, według rosyjskich ekspertów, ponad dwukrotnie dopuszczalne natężenie promieniowania elektromagnetycznego.




Motorola oświadczyła w odpowiedzi na te zarzuty, że dostarczone telefony odpowiadają rosyjskim normom.

Rosyjska służba celna pod koniec marca skonfiskowała około 170 tysięcy telefonów komórkowych Motoroli przewożonych z Pakistanu o łącznej wartości około 20 mln dolarów. Miały one trafić do rosyjskiej sieci sprzedaży telefonów komórkowych - Euroset.

Źródło tekstu: IAR     

Dodaj do:
w sumie: 16
  • 0

    1. ~rafcyk  2006-04-26 10:10:33  host: 62.141.231.71

    Znacie jakas strone gdzie mozna znalezc porownanie promieniowania telefonow roznych marek?

  • 0

    2. ~007  2006-04-26 10:14:39  host: w3cache.tpnet.pl

    Akurat - promieniowanie :) I Ruscy by się tym przejęli? Nie wierzę! Najprawdopodobniej znaleźli w tych telefonach spy-chipy.

  • 0

    3. ~  2006-04-26 10:21:05  host: proxy2.netia.pl

    czyżby Euroset podpadł Putinowi?

  • 0

    4.  2006-04-26 10:24:24

    hehe boja sie promieniowania telefonów komórkowych a promieniowanie z ich elektrowni itp. im nie przeszkadza ;)

  • 0

    5. ~orb  2006-04-26 10:28:46  host: 82.160.85.253

    hahah ruskich nikt nie podrobi :D

  • 0

    6. ~Rayo  2006-04-26 10:41:26  host: eer202.internetdsl.tpnet.pl

    tu macie tabelke i telefony ulozone wg promieniowanis poczawszy od najnizszego (strona po niemiecku) www.xonio.com/features/feature_unterseite_15627986.html

  • 0

    7. ~fat  2006-04-26 10:58:54  host: abqp60.neoplus.adsl.tpnet.pl

    kolejna firma podpadłda putinowi... na pewno; bo co za debil każe niszczyć 10ton komórek, zamiast kazać je chociażby cofnąć/poprawić... byle nie nieszyczyć - PUTIN DEBILUUU

  • 0

    8. ~wolf  2006-04-26 11:16:51  host: 195-128-243-110.akk.net.pl

    ach te ruskie aparaty pomiarowe :P

  • 0

    9. ~ss  2006-04-26 13:54:56  host: chello212186089213.chello.pl

    O żesz w mordę, tyle telefonów zniszczyć! Ciekawe co to za modele

  • 0

    10.  2006-04-26 17:38:10

    Czy wy wierzycie, że one rzeczywiście pójdą do zniszczenia? Protokół na pewno spiszą, ale pewnie po prostu kto inny zarobi na tych telefonach ;)

  • 0

    11. ~zzz  2006-04-26 19:57:15  host: eis57.neoplus.adsl.tpnet.pl

    tak jak Leszek mowi...

    poczekajmy na naplyw rosyjskich motorolek na nasz rynek ;)...

  • 0

    12.  2006-04-27 10:08:17

    a moze tak do nas je przyslac:)zniesiemy promieniowanie.

  • 0

    13. ~  2006-05-02 17:14:36  host: adab253.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Dajcie mi te telefony nie bede sie przejmowal promieniowniem

  • 0

    14.  2006-05-03 10:25:10

    Mi nie dawajcie - nie przepadam szczerze mówiąc ani za Motorola ani jużw szczególności za v 300,v547 v3 v6 v7 itd - dla mnie to są straszliwie nieużywalne telefony ,niewygodna klawiatura i ten cholerny iTap :/ osiwieć mozna : never again Motorola :(

  • 0