Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości 160 Mb/s w japońskim domu

160 Mb/s w japońskim domu

WitekT 8 Stycznia 2007 19:37

0 0
Japoński multioperator Jupiter, który oferuje szerokopasmowy dostęp do Internetu, telewizję i telefonię, ogłosił plany wprowadzenia do oferty dostępu do Internetu o prędkości 160 Mb/s.

To pierwszy operator na świecie, który będzie dostarczał sieć w standardzie DOCSIS (ang. Data Over Cable Service Interface Specification). Operator do dostarczania usług wykorzystuje infrastrukturę FTTN (ang. Fibre To The Node, czyli światłowód do budynku).


Źródło tekstu: TeleGeography, wł     

Dodaj do:
w sumie: 33
  • 0

    14.  2007-01-08 22:48:13

    PrzemekK: tak, ale leci po świetle do huba do budynku, a potem się odpowiednio od tego rozchodzi. ;)

  • 0

    15.  2007-01-08 23:09:08

    Jedi dzieki za odpowiedz wysililes sie :P ps czy od huba mozna radiem po domku puscic (szkodzi zdrowiu?)czy zeby taka predkosc osiagnac musze okablowywac?

  • 0

    16. ~haha  2007-01-08 23:24:22  host: acox78.neoplus.adsl.tpnet.pl

    no comment

  • 0

    17. ~pawel  2007-01-08 23:26:52  host: aari74.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Znacie jakies strony gdzie mozna porownac ceny za internet w poszczegolnych krajach Unii i na swiecie?

  • 0

    18. ~zuoo  2007-01-08 23:37:50  host: zwierzu.zepsul.net

    najs , ale chyba nie dożyję ..

  • 0

    19. ~pb  2007-01-09 00:09:43  host: 116.93.classcom.pl

    nerox: Szybkość transmisji falami radiowymi nie ma wpływu na zdrowie. Przepływność zależy wprost od sprawności modulacji i od szerokości wykorzystywanego pasma. Natomiast na zdrowie ma wpływ natężenie pola EM i jego częstotliwość.

  • 0

    20. ~waldzior  2007-01-09 00:25:52  host: 90-156-43-97.as.kn.pl

    jojo: Druga Albania nie Japonia.

  • 0

    21. ~  2007-01-09 00:27:05  host: 90-156-43-97.as.kn.pl

    nerox: To już widać zaszkodziło.

  • 0

    22.  2007-01-09 07:29:51

    WitekK: OK. Po światełku do domu - ale DOCSIS nie zapewnia takiej przepustowości - przynajmniej na ile go znam. Do przesyłania w DOCSCIS'e jest wykorzystywany zwykły kabel antenowy. Na takim kablu jest z 60 kanałów/pasm (jak kto woli:). Jedno takie pasmo udostępnia ~40MBit - i standard DOCSIS dzieli takie jedno pasmo na kilku(nastu) userów. Aby transmitować dane w druga strone zajmowany jest inny kanał. Modemy mogą zmieniać sobie częstotliwości na których nadają/odbierają - ale póki co to nie słyszałem o rozwiązaniu aby modem składał sygnał z kilku częstotliwości(pasm) - Być może jest to pierwsze takie rozwiązanie - ale w takim wypadku musiałby to już być jakiś zmodyfikowany DOCSIS. Masz może źródło?

  • 0

    23.  2007-01-09 08:24:17

    ~Misieq/WitekK: Przepustowość wymagana dla filmu SDTV to jest jakieś 4.5Mbit/s. Przy rozdzielczościach HD w rachubę wchodzi już kodowanie H.264 (czyli jakaś odmiana divx i podobnych) i w sumie taka sama przepustowość (4.5Mbit). Czyli jednocześnie może filmy oglądać 35 odbiorców. A to wygląda mi już na konfigurację dla małego bloku :). Czyli podsumowując chodziło chyba o taki news, że do budynku to jest 160Mbit na łączu optycznym (co nie jest już niczym zaskakująco dużym) a później w budynku już do odbiorców indywidualnych po DOCSIS'ie ale z jakimiś sensownymi przepustowościami - oraz założeniem, że jak wielu nie korzysta - to możesz sobie zająć (prawie)całe pasmo (jeden kanał DOCSIS's - 40Mbit). ??? Jak jest Witku ?

  • 0

    24.  2007-01-09 09:34:38

    PrzemekK: no oryginał można sobie sprawdzić, zawsze podaję źródło wiadomości. ;) Co to prędkości - w wiadomości była podana jako "per user" i tak to przetłumaczyłem...

  • 0

    25.  2007-01-09 09:40:26

    WitekK: No właśnie sprawdzałem źródło wiadomości (może powinienem wcześniej to zrobić) i z tego co mi się wydaje to wygląda to trochę na bełkot marketingowy:). Czyli napisali dużo i nic:). Podali WIELKIE liczby i zaszokować wszystkich. A jak gdzieś przeczyta się to co napiszą małymi literkami to pewnie wyjdzie na coś innego.... :) Pozdrowienia

  • 0

    26. ~Zico  2007-01-09 09:55:42  host: 213.158.194.228

    No nie sadze PrzemekK zeby Japonczycy stosowali triki typu "male literki". To chyba nie jest w ich naturze. Mamy w koncu do czynienia z Japonia i rozwojem technologicznym, ktory odbywa sie tam nadal w galopujacym tempie. Poza tym jesli juz komus zdarzy sie tam sklamac to potem musi on chyba popelnic harakiri :-) :-) :-)

  • 0

    27. ~RUDMAR  2007-01-09 12:37:15  host: eap6.internetdsl.tpnet.pl

    A ja sie ciesze 2 Mb za 100 zlotych jak murzyn blaszką - i oni wojne przegali ... A oni za mnirejsza kase maja 160Mb

  • 0

    28.  2007-01-09 12:44:44

    pb dziekuje za odpowiedz. tylko sie tak zastanawiam, dlaczego "specjaliści od telekomunikacji" namawiali mnie na okablowanie domu (w każdym pokoju wyjście kablem telewizyjnym), a nie radiem. to kwestia gustu i dalem im zarobic? czy jednak jest cos na rzeczy?

  • 0

    29. ~  2007-01-09 19:05:01  host: gandalf.ds5.agh.edu.pl

    Ja myślałem, że takiego szybkiego neta można mieć tylko mieszkając na Miasteczku AGH... :)

  • 0

    30. ~ja  2007-01-09 20:11:16  host: 62.29.133.84

    przemekk: to co napisales dotyczy standardu docsis 2.0. tutaj mamy doczynienia z jego najnowsza odmiana - 3.0. specyfikacja dostepna na stronie: http://www.cablemodem.com/specifications/specifications30.html

  • 0

    31.  2007-01-10 00:13:05

    U nas to niektórzy providierzY nie mają takich łącz a obsługują kilkaset osób . ;)

  • 0

    32. ~Derek  2007-01-10 08:57:38  host: dkv110.neoplus.adsl.tpnet.pl

    A u nasz limitowane lacza o szybkosci max 6 MB, albo nie limitowane 16 MB (mowie o tych dla ludu)

  • 0

    33.  2007-01-10 22:52:42

    hmm mi by stykło 768kbps które jest... no limit oczywiście... do radia :D

Dodaj swoją opinię