Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości 16-latek twórcą reklamy POP-a

16-latek twórcą reklamy POP-a

WitekT 28 Grudnia 2006 13:18

0 0

Ponad 1000 młodych ludzi, w wieku od 15 do 20 lat, wzięło udział w castingach na aktorów lub zaproponowało scenariusz do filmu promującego ofertę Orange. Zwyciężył 16-letni Marcin Stankiewicz, który przygotował kilka propozycji reklam z udziałem wykreowanego przez siebie bohatera - Stana Kievitza.

Jedna z nich stała się kanwą nakręconego filmu. Akcja rozgrywa się na dworcu przy kiosku i nawiązuje do charakterystycznych, starszych reklam POP-a. Główną rolę zagrał sam autor. Producentem jest stacja MTV. Film wyreżyserował Jan Hryniak, a za zdjęcia odpowiadał Marian Prokop. Poza Marcinem Stankiewiczem z castingu do ról drugoplanowych zostali wybrani: Marek Frudrysiak (16 lat) i Patrycja Kubicka (15 lat).




Ważnym elementem filmu jest muzyka. Ona również została wybrana na drodze konkursu, w którym wzięło udział ponad 150 młodych kompozytorów. Zwyciężył 25-letni Kuba Zielina (nick: Żmij), który gra na własnoręcznie skonstruowanej gitarze. Prócz wykorzystania jego muzyki w reklamie, stacja MTV wkrótce nakręci Kubie teledysk, w którym zagrają też aktorzy występujący w filmie.

Konkursy dla młodych ludzi były częścią kampanii Orange promująca ofertę POP-a - Ostatnia liczona. Partnerami konkursów byli Sony Ericsson, Cinema City, MTV, wrzuta.pl. Szerzej o konkursie pisaliśmy w tej wiadomości, a o usłudze Ostatnia liczona - w tej wiadomości.

Źródło tekstu: Orange     

Dodaj do:
w sumie: 21
  • 0

    2. ~blom  2006-12-28 13:36:31  host: gate.krotoszyn.kaskada.net

    belkot.... jescze niech im cnn teksy uklada a nbc filmuje a Bloomberg pokazuje... wystarzy ceny zbic i jzu ma sie klietnma ale czeka gdzie to startery teraz sa??? w vivie czy brabo wiem! bravo pop!

  • 0

    3. ~jarekt  2006-12-28 14:57:05  host: ecm221.neoplus.adsl.tpnet.pl

    bardzo fajny pomysl. Efekt pewnie taki sobie ale koncepcja wspoludzialu klientow w marketingu jest bardzo obiecujaca.

  • 0

    4. ~jojo  2006-12-28 15:19:45  host: ekj122.internetdsl.tpnet.pl

    Widziałem tego gostka na stronie orangutana. Specjalnie ciekawego wrażenia, to on na mnie akurat nie zrobił. Ta muzyczka, też taka sobie. :-]

  • 0

    5.  2006-12-28 15:30:47

    e tam, wy sie znacie! ja temu chlopcu wroze swietlana przyszlosc oraz wielka kariere w dziale marketingu Grupy TP i u boku Pani Niedorzecznik Kossman :-P

  • 0

    6. ~lolek  2006-12-28 15:49:56  host: dqf174.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Szkoda tylko, ze na debiut dostał ostatnią liczoną, najgorszą promocję ostatnigo dziesięciolecia :)

  • 0

    7. ~plok  2006-12-28 16:27:52  host: sn-krakowiakow.ramtel.pl

    news stary jak swiat....

  • 0

    8. ~Zico  2006-12-28 18:02:30  host: 213.158.194.228

    I tak oto zaoszczedzili niemala pewnie kwote a chlopaczka wykpia klockami lego:-) Zeby chociaz za te kase zrobili jakas promocje w tym popie tak aby mogl sie on choc troche zblizyc sie do TakTaka, bo na razie dziela go od niego lata swietlne.

  • 0

    9.  2006-12-29 09:46:05

    tutaj link do reklamy http://biuroprasowe.orange.pl/PressOffice/getFile.PressRelease.7 0165.po?oid=27171 to jest tego chłopaka materiał ... dla mnie beznadziejne

  • 0

    10. ~andrew  2006-12-29 13:24:32  host: 088156036111.ols.vectranet.pl

    Tak Tak nie musi mieć takich performanców robionych, by ludzie tam siedzą i nie odchodzą od dawna, jedynie przychodzą.A jak w Popie od kilku lat stawka za połączenia się nie zmieniła to i muszą czegoś takiego się parać.

  • 0

    11. ~  2006-12-30 00:22:03  host: dvn151.neoplus.adsl.tpnet.pl

    &TP niszczy umysły młodych ludzi.

  • 0

    12.  2006-12-31 19:40:06

    co by nie napisac o orange to i tak po nich pojedziecie. zalosne

  • 0

    13. ~kamsio  2007-01-01 01:14:00  host: hsiproxy.astra-net.com

    Co jak co, ale to jest niebo a ziemia, miedzy tym (niebo) a tymi ostatnimi reklamowkami popa (ziemia). Naprawde, mnie sie to podoba. Szkoda, tylko, ze ta promocja jest beznadziejna jak chuj, ale reklama sama w sobie jest niezla

  • 0

    14. ~jojo  2007-01-02 03:07:12  host: ekj122.internetdsl.tpnet.pl

    A mnie nie! Orange próbuje naśladować stare, dobre reklamy - starej i dobrej Idei. Jednak nie zabardzo mu to wychodzi. :-(

  • 0

    15. ~adrian  2007-01-02 15:55:46  host: bev18.neoplus.adsl.tpnet.pl

    popieram jojo. To że idea miała dobre reklamy to nie oznacza ze orange te same ma wykorzystwac, troche przesada

  • 0

    16. ~ss  2007-01-02 16:01:58  host: asterisk.lubi.info

    moze w ojczyznie "Stana Kievitza" ( z nazwiska wynika ze cudzoziemiec albo autor ma problemy psychiczne)by te reklamy sie przyjely z tymi stawkami alnie w nie w polsce!

  • 0

    17. ~ss  2007-01-02 16:02:13  host: asterisk.lubi.info

    moze w ojczyznie "Stana Kievitza" ( z nazwiska wynika ze cudzoziemiec albo autor ma problemy psychiczne)by te reklamy sie przyjely z tymi stawkami ale w nie w polsce!

  • 0

    18. ~Fan  2007-01-02 19:06:48  host: cdw3.neoplus.adsl.tpnet.pl

    A mi się tam podoba i jestem pewien, że spodoba się wielu :))).

  • 0

    19. ~blesk  2007-01-18 14:24:24  host: ptkbm.centertel.pl

    chlopak w tej reklamie jest na prawde fajny, nie wiem skad tyle zajadlej krytyki. a kioskarz tez jest super !

  • 0

    20. ~candy  2007-02-20 09:16:42  host: 213.25.176.135.unregistered.trzebnica.net

    reklama jest extra! nie wiem skąd tyle złoślwych uwag:/ cokolwiek orange zrobi- krytyka:/ to jest żenujące, że ciągle na coś narzekacie, to zła promocja, to mało minut, to znowu coś tam. Przecież nikt wam nie karze korzystac z usług orange:D są inni operatorzy,tak?:P Można "przejść" i zamilknąć, choć pewnie i tak się coś znajdzie, na co będzie można ponarzekać:P

  • 0

    21. ~MAXIMUS  2007-03-03 21:32:19  host: evg240.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ojojoj, a ja nie wiem ską jakiekolwiek POZYTYWNE głosy dot. tej BEZNADZIEJNEJ reklamy. Nie mówię tego złośliwie i nie obchodzi mnie kto ją zrobił. Wśród moich znajomych także panuje przekonanie, że ktoś w Orange myślał chyba druga stroną ciałą wypuszczając tego spota do ludzi :/ Reklamówka jest głupia, irytująca i "niedającasięoglądać". Głupszą reklamą emitowaną w TV jest chyba tylko ta o kolesiu, któremu po zażyciu gum rosną sutki... Obie T-R-A-G-E-D-I-A...

Dodaj swoją opinię