Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości 16 kanałów TV w komórce

16 kanałów TV w komórce

WitekT 14 Września 2004 10:56

0 0

Na początku przyszłego roku w Oxfordzie w Wielkiej Brytanii rusza testowy program nadawania programów telewizyjnych do przystosowanych do ich odbierania komórek. W doświadczeniu weźmie udział pięciuset abonentów. Do wyboru będą mieć szesnaście kanałów. Nadajniki pokryją około 120 km2, informuje serwis pclab.

Doświadczenie to wspólny projekt firm O2 oraz NTL. Jak twierdzą pomysłodawcy, będzie to pierwszy brytyjski test wielokanałowej telewizji kierowanej wprost na ekrany komórek. Test ma też pokazać, pisze serwis BBC, jak sprawują się w rzeczywistych warunkach telewizyjne komórki, opracowane przez Sony Semiconductor & Electronic Solutions czy Nokię.
Jak na razie, dokładnie nie jest wiadomo, co będzie można zobaczyć w oferowanych wiosną szesnastu kanałach, ale z pewnością znajdzie się tam i sport i programy rozrywkowe.

Źródło tekstu: pclab.pl     

Dodaj do:
w sumie: 2
  • 0

    1. ~Robert  2004-09-14 23:34:00  host: c44-29.icpnet.pl

    Na brytyjskim rynku - może i to się sprawdzi, ale obserwując postępy w PL sieciach - raczej wątpie, abyśmy za 10 lat dogonili ich choć do połowy ich postępu.... - przykład - nieszczęsna ustawa mówiąca o możliwości migracji abonenta wraz z numerem do innego opa..... albo UMTS... którego nie ma.... :D (mowa o plusie, gdzie umts pokrywa raptem jedną dzielnicę ;P)

  • 0

    2. ~  2008-08-19 03:55:21  host: host86-165-209-114.range86-165.btcentralplus.com

    polska zacofany kraj.hahaha

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-224-60-122.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Czy doczekamy się cenzury internetu w Polsce?

Kolejna próba cenzurowania Internetu w Polsce

 

Zobacz wynik | Opinie (1)

Archiwum Ankiet