Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości 15 tys. osób przeniosło numer do Play

15 tys. osób przeniosło numer do Play

WitekT 19 Października 2007 10:33

0 0

Chris Bannister, szef P4 uważa, że gdyby system przenoszenia numeru był prostszy, z pewnością kierowana przez niego sieć miałaby dziś więcej klientów, bo około 40% klientów, którzy chcieli przenieść numer do Play, zrezygnowało - pisze Gazeta Prawna.

Bannister dodaje, że Play ma teraz 500 tys. aktywnych kart SIM, w tym około 15 tys. klientów, którzy przenieśli numer.




Z informacji Gazety Prawnej wynika, że od początku roku z przeniesienia numeru we wszystkich sieciach skorzystało 77 tys. osób.

Bannister powiedział też, że w sieci Play działa 350 stacji bazowych. Kolejne 600 jest w budowie. W pierwszym etapie budowy sieci dostawcą infrastruktury radiowej jest chiński Huawei. Szef P4 mówi, że przetarg na budowę drugiej części sieci zostanie rozstrzygnięty do końca roku.

Źródło tekstu: Gazeta Prawna     

Dodaj do:
w sumie: 40
  • 0

    21. ~Bart  2007-10-19 14:27:36  host: chello089076134053.chello.pl

    #18 ~Maniek: Chciałem powiedzieć, że jestem handlowcem. A Jeśli ktoś ma taki zawód, to tzw. portfel własnych klientów jest bardzo istotną sprawą. Częsta zmiana nuemru jest w oczach klientów czymś niezrozumiałym, czymś niepoważnym. Nie mówiąc już o tym, że musieliby ten numer sobie zapisać. :-) Z mojego punktu widzenia natomiast, "wzięcie" numeru w sieci Play, teraz, na tym abonamencie to koszty. Nie pamiętam ile, ale napewno powyżej 100zł. :-/

  • 0

    22.  2007-10-19 14:49:48

    Przenosiłem nr z Simplusa do Play, ponieważ miałem z prefiksem 601. Operację rozpocząłem 19 marca, czyli w dniu rozpoczęcia działalności Play na rynku. Polkomtel wyłączył nr w przepisowe 24 godziny, jedynie w Play operacja trwała kilka dni. Na początku poziom wiedzy w salonach jak i w OK był koszmarnie niski, nikt nic nie wiedział. Jednak warto było czekać kilka dni :-)

  • 0

    23. ~golfiarz  2007-10-19 14:57:46  host: systemy22.toya.net.pl

    Ciekawe jaki jest stosunek przyjść/odejść u poszczególnych operatorów?

  • 0

    24. ~hansen  2007-10-19 14:59:32  host: 153.19.190.84

    ja przenosiłem 2 numery jeden z ery do plusa (makabra - eraz kilkakrotnie odsyłała dokunenty bo zamiast ukosnika przy numerze mieszkania miałem literkę "m". Zmeczyłem ich i po miesiącu numer był w plusie. Teraz przenisiłem 2 numer z ery do orange i powiem wam, że o ile cały proces przenoszenia poszedł bezbolesnie w 7 dni było po sprawie i tylko jedna wizyta w salonie orange i wszystko gra... a własciwie gra czasami... bo w orangu sa ciagle jakies kłopoty, a to karta nie moze się zarejestrowac, a to smsy nie chodza, a to nie uzyskałem dodatkowych doładowań (do każdego doładowania zdrapka 10 zł) reklamacja 2 tyg i nic zero reakcji) co rusz chcą odemnie kod puk i potem cisza. Dzis dzwoniłem i obiecali ze do poniedziałku wszystko będzie ok. Rano po włączeniu mogę dzwonic do innych ale inni jak do mnie dzwonią to załącza się poczta głosowa a telefon milczy. Sam ze stacjonarki próbowałem. Zwalaja winę na telefon. Więc wyłączyłem pocztę i dalej to samo. Po zadzwonieniu do bok orange po chwili wszystko ok. Takie rzeczy nie do pomyślenia są w plusie czy erze a byłem w obu sieciach. Tak więc różowo w orange nie ma. :) Całe szczęście że wziąłem prepaid bo jak miałbym umowe na 2 latka to bym sie chyba zapłakał i nerwowo wykończył.

  • 0

    25.  2007-10-19 15:06:44

    golfiarz: gdzieś czytałem, zdaje się, że na Telepolis że z Plusa. Osobiście rozmawiałem w Germanosie na ten temat i dziewczyna z obsługi powiedziała mi, że w/g jej wiedzy i doświadczenia, że najwięcej osób przenosi z Orange. Ale jej wiedza nie jest w żaden sposób miarodajna bo mówiła tylko o swoim punkcie

  • 0

    26. ~camora  2007-10-19 15:42:38  host: 217.153.44.73

    ja przenosiłem się z oranżady i nie żałuję, operacja trwała miesiąc więcej niż się kończyła lojalka, ale było warto. nie mam żadnych problemów z siecią

  • 0

    27. ~turin12  2007-10-19 15:52:35  host: user2-135.satfilm.net.pl

    ja przenosilem numer w plusa do playkarty w 6 dni z jednodniowym opoznieniem bo komp. padly im w punkcie:)

  • 0

    28. ~malto  2007-10-19 16:00:59  host: dot100.neoplus.adsl.tpnet.pl

    nie wiem jak jest z przenoszeniem numerów ale mój kolega pracuje w komisie no i oprócz telefonów sprzedaję startery prepaidowe.Mówił mi że żadne tak dobrze sie nie sprzedaja jak te z orange tylko nie wiem czy ludziom tak bardzo przypasował ten nowy pop czy orange go bo to jeszcze bylo przed wejsciem tego orange music

  • 0

    29. ~hansen  2007-10-19 17:49:33  host: ust39.p3.interarena.pl

    nowy pop nie jest zły ale nie tak uniwersalny jak play tam masz do wszystkich równo i w miarę tanio jak masz mniej więcej wszystkich do których dzwonisz po wszystkich sieciach to sie najbardziej opłaca w orange masz tanio ale jedynie do tych co maja orange i stacjonarki

  • 0

    30. ~jarekt  2007-10-19 17:58:34  host: edd169.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ja przenosilem z Ery i Orange a teraz przenosze kolejny z Ery. Na razie odpukac nie ma problemow z przeniesionymi numerami niestety 2 z moich telefonow nie dzialaja z cholernymi kartami Playa z kropka. MDA Pro za jedyne 4,5 tys zlotych ani zadne urzadzenie HTC (Vario II, Vario III itp) z UMTSem nie dzialaja z kartami sim playa. Dobrze ze mozna to obejsc za jedyne 30 zl kupujac karte prepaid bez przypisanego numeru i przenoszac na nia numer w salonie ale Play za podejscie do klienta ma u mnie minus jak cholera. Wiedza o problemie i maja go w dupie "gwarantujemy dzialanie tylko na naszych telefonach" uslyszalem swego czasu. To jakies kuriozum ktorego nikt nawet nie zamierza prostowac. Zainteresowanych tematem zapraszam na forum pdaclub.pl (szukaj: Play karta sim).

  • 0

    31.  2007-10-19 19:00:39

    co do masztow PLAY to na tym ich blogu mozna to sledzic na biezaco - teraz to ok 380/390 http://www.blogplay.eu/mapa-nadajnikow-play/ pamietam byly kiedys 10/11 lat temu gdzie ludzie wysylali zdjecia kolejnych btsow ;-)

  • 0

    32.  2007-10-19 19:02:09

    troszke im do konca nie ufam, ale co mi szkodzi sprobowac, przenosze jeden lezacy w szufladzie sim firmowy z Orange na prepaida, zobaczymy jak pojdzie ;-)

  • 0

    33. ~ukenamuniu  2007-10-19 19:15:29  host: nat-go2.aster.pl

    Na początku p. Chris nie zaimplemenował oprogramowania dla przenośności numerów. Niech więc teraz nie opowiada, że by pozyskał więcej, gdyby procedury były prostsze.

  • 0

    34.  2007-10-19 19:24:32

    31. przypominam sobie stare czasy gdy funkcjonowala w sieci bdb stronka z nanoszonymi systematycznie btsami plusa - to bylo koncem lat 90-tych. sledzilo sie prawie codziennie czy pojawil sie nowy maszt gdzies w okolicy :-)

  • 0

    35.  2007-10-19 19:27:02

    wikon: robił ją - o ile mnie pamięć nie myli - Paweł Werbliński. :)

  • 0

    36.  2007-10-19 19:44:04

    Ja też się szykowałem do przejścia do Play i myślałem o przeniesieniu numeru, ale niestety nie kalkuluje mi się to, a jedyna korzyść jak tania słuchawka mnie nie przekonuje. Zostaję jednak w Orange.

  • 0

    37. ~matt  2007-10-21 14:53:53  host: gfi78.internetdsl.tpnet.pl

    ciekawe czy te osoby wiedza jakie kruczki sa w regulaminie playa http://telepolis.pl/news.php?id=9617

  • 0

    38. ~mattet  2007-10-22 12:30:26  host: inet20908na-1.eranet.pl

    obsługa klienta jeśli chodzi o załatwienie sprawy niecierpiącej zwłoki karygodna, totalne lekceważenie, brak jakiejkolwiek możliwości skontaktowania sie z działem platności.

  • 0

    39. ~s  2007-10-22 15:16:32  host: gru18.internetdsl.tpnet.pl

    ciekawe czy kiep matt wie ze podobne kruczki sa w regulaminach wszystkich operatorow

  • 0

    40. ~marza  2008-03-05 18:22:41  host: nat-246-6.man.bydgoszcz.pl

    Kupiłam kartę startową play i odrazu na samym poczatku okazało się że nie aktywna (rzekomo z felernej partii) poszłam wiec do punktu play i pan powiedział że karta zostanie aktywowana w ciągu doby.... Stwierdziałam wiec że doładuje konto(wymagane w ciągu 14 dni,a był już na to czas)... Niestety moj numer nadal pozostał nieaktywny, tak wiec jestem do tyłu o 19 złoty(9-starter,10 doładowanie)... Mam pytanie co w takim razie mam zrobić??? Czy ta karta ty wyrzucone w błoto 20 zł???? Z góry zakładam że po to kupiła karte zeby nie bawić się w żadną rejestracje....

Dodaj swoją opinię