Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości 15% polskiego mobilnego Internetu należy do iPhone'a

15% polskiego mobilnego Internetu należy do iPhone'a

LuiN 24 Czerwca 2009 21:00

0 0

apple iphone 3gsJak się okazuje nie tylko w USA, ale i w Polsce najpopularniejszym telefonem do obsługi Internetu jest iPhone. Druga w zestawieniu Gemiusa Nokia E51 wygenerowała prawie dwa razy mniej odsłon, a kojarzone z mobilnym Internetem telefony przeważnie znajdują się poza pierwszą dziesiątką.



Udział iPhone'a to obecnie 14,92%. Tuż po zeszłorocznej premierze telefonu Apple iPhone 3G udział ten przekraczał 17%. Drugą pozycję zajmuje Nokia E51 - ten niewątpliwy hit Nokii generuje 8,69% ruchu. Trzecia i czwarta pozycja to Sony Ericssony - K800 (5,89%) i K550 (4,37%).

Na piątej pozycji znalazła się Nokia N95 - jej udział systematycznie maleje - jeszcze 2 lata temu stanowiła ponad 12% rynku - teraz już tylko 3,6%. Jej wynik uzupełnia jednak nieco Nokia N95 8GB, która plasując się na ósmej pozycji odsłania dodatkowe 2,62%.




Sukces Apple'a dodatkowo podkreśla urządzenie niewyposażone w moduł telefoniczny - Apple iPod Touch (9 pozycja, 2,37%). Oferuje on ten sam komfort przeglądania stron internetowych jaki zaleźć można w telefonach Apple'a, łącząc się z siecią przez WiFi.

Odtwarzacz muzyczny Apple'a pokonał takie typowo internetowe urządzenia jak: Nokia E71 (poz. 11, 1,63%), Nokia 5800 (pozycja 23, 0,92%), Nokia E90 (pozycja 36, 0,53%), HTC TyTN II (poz. 44, 0,39%), HTC Touch Diamond (poz. 72, 0,19%) czy HTC Touch Pro (poz. 77, 0,16%).

Stale aktualizowane zestawienie znaleźć można pod tym adresem.

Źródło tekstu: Gemius, wł     

Dodaj do:
w sumie: 59
  • 0

    40. ~robbo2k  2009-06-25 07:23:23  host: w3cache.tktelekom.pl

    Ad 39: Nie zrozumiales ironni @38 ktory KPI z poteznych HTC razem wzietych ktorych w Polsce jest WIECEJ niz iphonow a mimo to ma cale HTC razem wszystkie modele 1% udzial w rynku. To chyba duzo mowi o tym jak WM NIE NADAJE sie do przegladania stron. Pozycja E51 czy SE nie dziwi poprostu ich jest dziesiatki razy wiecej wiec mimo iz mniej uzytkownicy korzystaja to i tak iloscia robia ruch. Ciekawe ze nie ma w tej setce G1 hmmm pewnie to wynika z malej ilosci sprzedanych egz.

  • 0

    41. ~robbo2k  2009-06-25 07:25:35  host: w3cache.tktelekom.pl

    Co do K550 ponad rok temu kosztowal nowy 300zł, zasadniczo maly poreczny przywoity wyswietlacz w sumie to K750 odchudzone i poreczniejsze a z softem W610 do tego funkcjonalne. Sam mam ten telefon i zona po K750 sobie chwali K550.

  • 0

    42. ~robbo2k  2009-06-25 07:26:42  host: w3cache.tktelekom.pl

    A wlasnie obie N95 razem wziete wskakuja na 3 miejsce czyli dobry wynik pewnie ilosciowo przegrywaja kilkukrotnie z E51

  • 0

    43.  2009-06-25 08:51:54

    Dobry wynik iPhona wynika głównie z tego, że jest sprzedawany z dedykowanym pakietem danych i korzystanie z netu nie łączy się z jakimiś dodatkowymi kosztami (no chyba że przekroczy się limit).

  • 0

    44. ~  2009-06-25 09:59:23  host: p10-05.opera-mini.net

    Kogo obchodzą wasze opinie i komentarze

  • 0

    45. ~robbo2k  2009-06-25 10:00:38  host: w3cache.tktelekom.pl

    Alez to zadna atrakcje ten dodatek mozesz se taki dokupic do kazdego planu taryfowego. Choc pewnie jakies znaczenie to ma.

  • 0

    46. ~robbo2k  2009-06-25 10:01:29  host: w3cache.tktelekom.pl

    A sukces ipoda ? Przciez wiekszosc WM ma wifi a cale HTC razem ma 1% czyli polowe ipoda touch wiec znow niebylby taki "przywiazany" do tezy o planach taryfowych

  • 0

    47. ~Ram  2009-06-25 10:24:03  host: euh190.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Jest jeden, duży błąd w tych porównaniach - iPhone to nie jest model telefonu, tylko marka telefonów, więc iPhone powinno się przyrównać ogólnie np. do telefonów Nokii, a nie do pojedynczych modeli, których są dziesiątki.

  • 0

    48. ~adek  2009-06-25 10:51:36  host: dsd182.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ja korzystam z netu nawigując SE k810i i z aplikacją Opera.mini + Heyah RT wychodzi najtaniej na rynku, a Apple 3G z tego co wiem ma problemy z realPlayer-em, więc kicha to gadżet do internetu, nie pisząc już o beznadziejnej soczewce aparatu...

  • 0

    49. ~moo  2009-06-25 11:42:51  host: public-gprs93011.centertel.pl

    Z drugiej strony według producentów to nokia jest na 1 miejscu, a apple na 3. Więc ciekawe co by było gdyby nokia miała jeden model telefonu?

  • 0

    50. ~  2009-06-25 12:11:54  host: t07-16.opera-mini.net

    @28, @31 Co do przyznaje tylko domniewywanych przeze mnie dysfunkcjonalnosci to odpowiem w formie pytania. Czy jest flash i streaming wideo formatow Microsoftu (skyfire)? Czy mozna sciagac i zapisywac pliki? Czy wygodnie i bezblednie wpisuje sie adresy i nawiguje po gesto upakowanych linkach? Czy trzymanie IP w pozycji landscape nie meczy na dluzsza mete i czy da sie sesje wygodnie obsluzyc jedna reka? Wiem ze duzo wymagam ale to wszystko mam na urzadzeniu juz 3letnim. A pytania nie sa zlosliwe po prostu nie jestem na biezaco i moze niektore kwestie sa juz rozwiazane. Chetnie sie dowiem bo sam sie powoli zaczynam zastanawiac nad kupnem. Oczywiscie plusem Safari na IP jest wyglad i wielkosc ale moje watpliwosci tycza ergonomii i funkcjonalnosci.

  • 0

    51. ~  2009-06-25 14:23:38  host: t08-04.opera-mini.net

    Mam k550i z softem w610i po wgraniu sterowników dźwięku w słuchawkach jest taka jak w odtwarzaczu mp3 sony walkman za 400zł, po wgraniu sterowników aparatu mam naprawdę jak na 2mpix jakość zdjęć i wideo, zgranie flash menu, paru paczy robi ten telefon naprawdę dobrym multimedialnym telefonem, tak naprawdę jest lepszy od e51 bo ma możliwości tuningu wyżej wymienionych. Za ta cenę lepszego telefonu nie znajdziesz czy to nokie czy samsunga te telefony nie mają takich możliwości.

  • 0

    52. ~  2009-06-25 14:26:26  host: t08-04.opera-mini.net

    A nauczyć się wgrania sterowników, menu to proste wystarczy mieć dobry poradnik których w internecie jest dużo, oraz mieć pojęcie o oprogramowaniu windows.

  • 0

    53.  2009-06-25 15:35:51

    swoją drogą czy ktoś wie ile iPhonów tak naprawdę jest w Polsce. Kilkadziesiąt tysięcy? Patrząc na wyniki i na wymienione modele moźna odnieść wraźenie, źe w sieci surfuje tylko mniej niź procent userów telefonów w Polsce

  • 0

    54. ~PLANET  2009-06-25 15:37:32  host: host-193-39-71-13.dag.pl

    robbo2k, trollu iPhone'owy: szkoda tylko, ze Opera Mobile bije funkcjonalnoscia Safari, ktora zawsze byla uposledzona, nie tylko w takich aspektach, o ktorych napisano w #50. Z kolei nawet Opera Mini ma podstawowe funkcje, ktorych brak w iP. Jest jeszcze jedna kwestia: iPhone zostal pomyslany jako urzadzenie prawie-ze stricte internetowe, dlatego tak duzo jego userow ma taki profil uzytkowania. Dlatego to tak wyglada w rankingach - i tyle - taki E51 jest raczej glownie telefonem, to raczej jasne. A wybacz, komfortu uzywania pelnego QWERTY, skrotow klawiszowych (za pomoca ktorych glownie nawiguje) i do tego dodatkowo precyzji rysika i mozliwosci uzycia manipulatora ORAZ mozliwosci przegladarki (i to nie tylko Opery ; takze Skyfire i paru innych) iPhone nie zaoferuje, nie w obecnej fazie rozwoju. Ciekawe to urzadzenie, rozwija sie, ale to jeszcze nie to, przynajmniej nie dla bardziej wymagajacych uzytkownikow. A co do ilosci... niewazna jest ilosc, tylko jakosc.

  • 0

    55. ~ekiert  2009-06-25 17:12:23  host: dqj236.neoplus.adsl.tpnet.pl

    z tego co wiem to większość tych iPhone'ów które są w orange korzystają z pakietu ORange World, podobno jest to opłacalne...

  • 0

    56. ~  2009-06-25 18:17:13  host: adll57.neoplus.adsl.tpnet.pl

    a G1?

  • 0

    57. ~  2009-06-26 05:44:50  host: t05-10.opera-mini.net

    planet opera mobil jest tak swietna ze posiadacze WM sa niszowimi internautami. Nie oslabiaj mnie. Jak to mozliwe ze posiadcze wszystkich WM z tak cudownymi przegladarkami generuja polowe ruchu posiadaczy ipoda touch. I nie bredz o pakietach internetowych skoro ipod ma tylko wifi tak jak wszystkie WMy

  • 0

    58. ~PLANET  2009-06-26 15:14:30  host: host-193-39-71-13.dag.pl

    Masz chyba problemy z czytaniem, gdzie ja napisalem o pakietach internetowych ? I powtorze swoje ostatnie zdanie: nie liczy sie ilosc, tylko jakosc. Naprawde, nie obchodzi mnie to czy jestem w wiekszosci czy mniejszosci. Na komputerze tak sie sklada tez uzywam Opery (oraz Chrome'a) i tez jestem w mniejszosci. Tylko co z tego ?

  • 0

    59. ~...  2009-07-12 12:28:01  host: 83.2.24.3

    PLANET a mi się wydaje,że nie możesz przełknąć tego,że te twoje WM i śmieszna Opera jest gorsza od iPhone i iPod'a Touch...Tak się akurat składa,że posiadam Omnie i teraz tylko czekam,żeby pojawił się 3GS u naszych operatorów i kupuje. Moim zdaniem o jakości w operze nie ma mowy.Nawigacja po internecie w iPhonie jest w 100% lepsza od tych twoich telefonów z operą i WM na pokładzie i kropka!!!

Dodaj swoją opinię