Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości 1,5 mld zł na inwestycje w Polkomtelu

1,5 mld zł na inwestycje w Polkomtelu

sirmark 4 Marca 2008 15:19

0 0

Polkomtel planuje w tym roku przeznaczyć na inwestycje prawie 1,5 mld zł, czyli tyle samo ile w 2007 roku.

Jak poinformował podczas konferencji prasowej prezes Adam Glapiński, chciałby, aby firma utrzymała w bieżącym roku dynamikę wyników z 2007 roku. Oczekuje dalszego wzrostu przychodów, zwiększenia wskaźnika EBITDA oraz zysku netto.




Zysk netto w 2007 roku wzrósł o 21%, do 1,36 mld zł. Przychody spółki zwiększyły się o 6%, do 7,8 mld zł, a EBITDA zwiększyła się o 14% do 2,83 mld zł. W tym samym okresie liczba klientów wzrosła o 12% do 13,454 mln zł, z czego baza klientów kontraktowych wzrosła o 20%, a klientów przedpłaconych o 6,6%.

Obniżeniu o ponad 13%, do poziomu 46,20 zł, w porównaniu z rokiem ubiegłym uległ wskaźnik ARPU. Koszt pozyskania klienta (SAC) wzrósł na koniec 2007 r. o 1% i wynosi 112,40 zł.

Źródło tekstu: Plus, PAP     

Dodaj do:
w sumie: 13
  • 0

    1. ~Templariusz  2008-03-04 16:36:38  host: 212.160.172.70

    Pewnie też z tych kradzionych pieniędzy :D

  • 0

    2.  2008-03-04 16:45:40

    bez obrazy, ale przechodzisz samego siebie... nie podarujesz nawet jednego news'a...

  • 0

    3. ~Hose  2008-03-04 16:52:42  host: idi162.internetdsl.tpnet.pl

    Poziom wypowiedzi faktycznie poraża, nawiasem mówiąc, jeśli chcesz pisać coś na h to raczej przez ch. A Tempariusza wystarczy ignorować, wtedy się zamyka ;-)

  • 0

    4.  2008-03-04 17:09:02

    mhmmm piękny zysk, chciałbym mieć kiedyś firme z podobnymi wynikami :P

  • 0

    5.  2008-03-04 17:20:03

    Jeśli Plus zachowa dynamikę rozwoju sieci 3G to na koniec roku nikt im nie podskoczy :) Niech się rozwija!

  • 0

    6. ~mirekb  2008-03-04 17:44:02  host: apn-77-112-166-33.gprs.plus.pl

    kazdy z opow tak mowi na poczatku roku;-)ale serio,wiem ze umts u mnie będzie w tym roku,wreszcie w miare normalne predkosci.w kazdym wiekszym miescie powinno byc hsdpa,hsupa w najwiekszych.gprs 99,edge kolo60,umts40 PROCENT POPULACJI miec powinno jesli chce sie byc faktycznym liderem.polkomtel ma na to b.duze szanse,oby nowy prezes tego nie popsul za bardzo..

  • 0

    7. ~LOLO  2008-03-04 18:04:17  host: ip-157-25-238-37.multimo.gtsenergis.pl

    Nowy prezes może być starym, czyt. Bauc. Co do UMTS i HSDPA - biorąc pod uwagę rosnącą bazę klientów, inwestycje też powinny być większe, bo na chwilę obecną, nie będą one dot. nowych miejsc, a tylko poprawiania starych ;)

  • 0

    8.  2008-03-04 18:05:37

    mirekb: edge 60% i co? Era ma ponad 80% a Orange ok 95%. UMTSem idą łeb w łeb wiec nie wiem czemu by plus miał być liderem.

  • 0

    9.  2008-03-04 19:00:15

    plus - najlepsza sieć jesli chodzi o internet komórkowy

  • 0

    10. ~mirekb  2008-03-04 20:00:45  host: apn-77-112-166-33.gprs.plus.pl

    @8 skad masz dane ptc?daj link.dane centertela ze strony propaandowej pomaranczy to jasne.2sprawa to nie tyle to ze na telu czy modemie pojawia sie E tylko jakosc/predkosc rzeczywista.z moich testow edge orange w downlinku wycodzi niewiele wieksze niz w gprs plusa(45kb/s w orange niewiecej niz 60kb/s w erze edge srednio 50kb/s),za to na edge plusa srednio 150kb/s.mowa o zasiegu w promieniu kolo5km mojej likalizacji,dlatego dla mnie plus jest liderem transmisji danych bo jej jakosc jest bardzo dobra,w porowaniu do reszty to niebo a ziemia..kto sie nacial na "najszybszy bezprzewodowy internet" w erze lub orange pojdzie do plusa.jesli chodzi o umts ery to sie zgodze ze sie rozpedzaja ale konfiguracja sieci ma wiele do zyczenia

  • 0

    11. ~general  2008-03-04 20:20:45  host: 237.50.jawnet.pl

    Macie jakies paln PTC na rok 208r chodzi o nowe BTSy ???

  • 0

    12.  2008-03-05 11:54:24

    11. poszukaj w archiwum telepolis pod hasłem Era. było coś na ten temat...

  • 0

    13. ~  2008-03-07 14:49:47  host: nat-tar.aster.pl

    zysk godny pozazdroszczenia.zreszta Plus zanotował najwiekszy wzrost klientów abonamentowych wiec nie ma się czemu dziwic.

Dodaj swoją opinię