Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości 1,5 mld SMS-ów na tydzień

1,5 mld SMS-ów na tydzień

sirmark 1 Sierpnia 2008 21:47

0 0
Jak wynika z najnowszych danych Mobile Data Association (MDA), w okresie od stycznia do maja Brytyjczycy wysyłali tygodniowo 1,5 mld wiadomości SMS. Wielość ta rośnie w imponującym tempie 30% rocznie.

Choć występuje także 30% wzrost dla wiadomości multimedialnych MMS, to w tym samym okresie wysyłano ich 10,7 mln tygodniowo. Za to roczny wzrost dla użytkowników mobilnego Internetu to 25%. Obecnie korzystających z Internetu w telefonie jest 16,4 mln (nie wliczając użytkowników modemów dla laptopów)


Źródło tekstu: vnunet.com, wł     

Dodaj do:
w sumie: 15
  • 0

    1. ~kicia  2008-08-01 22:29:12  host: acbu101.neoplus.adsl.tpnet.pl

    PIERWSZA!!!!

  • 0

    2. ~turin12  2008-08-01 22:38:28  host: host86-130-235-231.range86-130.btcentralplus.com

    1. ~kicia----> i co podniecilas sie? powstaja nowe plany gdzie smsy sa bez limitow to i dzieciaki nawalaja:)

  • 0

    3. ~Ziomek  2008-08-01 23:28:25  host: f96-018.opera-mini.net

    Kicia zapewne przywędrowała tu z Pudelka. Tam w dziale komentarzy zawsze ludzie się "odliczają". Brytyjczycy ponoć dużo piszą, ale oni jeszcze więcej dzwonią. W Polsce to dopiero dużo wiadomości się wysyła...

  • 0

    4. ~berdys  2008-08-02 00:20:16  host: ip-89-174-126-25.multimo.gtsenergis.pl

    Jedenasty !! Ja od marca wypisalem ~12 tys sms.. kurde.. moj rekord :) dawno tyle nie pisalem... ostatnio jakis nawrot na smsy mam

  • 0

    5.  2008-08-02 00:53:50

    Dzieląc to na liczbę ludności (za Wikipedią) otrzymujemy 24,57 SMSa na głowę w ciągu tygodnia. A ja od 20 października 2006 wysłałem 15 635 SMSów, co daje (jeśli się nie pomyliłem w obliczeniach) ciut-ciut ponad 27 SMSów dziennie. I wcale nie jestem uzależniony;) Ale i tak nie dorastam berdysowi do pięt...

  • 0

    6. ~ddd  2008-08-02 01:15:01  host: icy226.internetdsl.tpnet.pl

    27 sms dziennie, to jakies 27 minut klepania w telefon, wspolczuje;-)

  • 0

    7.  2008-08-02 01:27:54

    ja tez was podziwiam.. wole po prosto zadzwonic, nie dosc ze mi szybciej, to jeszcze mam taniej ;) (taniej no nie mam SMS-ow za 1 gr.)

  • 0

    8.  2008-08-02 02:29:03

    Wolę nie dzwonić z mojego telefonu. Jakiś ostatnio dziwny jest;) Skoro są pakiety 1 SMS = 1 gr - korzystam. To taki specyficzny sposób rozmawiania. Znak czasów. Tylko klawiatura już starta;) @6 ddd: nie ma czego. Piszę zazwyczaj w drodze - dużo chodzę i jeżdżę MPK. Aha, i uważam na przejściach dla pieszych (a propos jednej z wcześniejszych wiadomości).

  • 0

    9. ~ziomek13  2008-08-02 05:27:58  host: acmf3.neoplus.adsl.tpnet.pl

    anglicy jednak sa pojebani bo rozmowy na wyspach jak na ich realia kosztuja grosze wiec po co pisac cokolwiek?

  • 0

    10. ~anonim  2008-08-02 09:27:59  host: abhw135.neoplus.adsl.tpnet.pl

    po co pisać? bo wtedy nikt nie wie gdzie na prawde jestes a jak zadzwonisz to slychac. i wygodniej jest jak cos robisz zeby sie nie odrywac... Od stycznia mam 19tysiecy wiadomosci co daje mi jakieś ponad 600 tygodniowo czyli koło 100dziennie [esemesy wysylam podczas normalnej pracy tj jak jem myje sie ide na dwor na zakupy jade autobusem etc]

  • 0

    11.  2008-08-02 12:52:02

    Jak by sie wysylalo 1000 email na miesiac to by sie bylo "bardzo waznym biznesmenem" , jak sie wysyla 1000 smsow na miesiac to jest sie "gowniarzem z prepaidem";)

  • 0

    12. ~ziomek13  2008-08-02 13:53:23  host: aclp99.neoplus.adsl.tpnet.pl

    anonim idz sie leczyc człowieku,nie zdziwił bym sie jakbys dodał ze te esy wysylasz tylko w sieci issa masz racje!

  • 0

    13. ~Allan  2008-08-02 20:27:49  host: cpc4-leed12-0-0-cust342.leed.cable.ntl.com

    Wielosc rosnie !? A nie ilosc czasem?

  • 0

    14.  2008-08-04 12:11:56

    To ja w takim razie jestem ciekaw ile smsów jest jednocześnie wysyłanych w każdej sekundzie na całym świecie.

  • 0

    15.  2008-08-05 16:39:46

    Polacy też nie gorsi...zwłaszcza maniacy ;)

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-162-203-39.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ostatnie komentarze (wiadomości)

egran5 | 2017-05-26 20:49:06

raczej bym sie na xiaomi nie skusił poki co


~@ | 2017-05-26 20:43:47

Pocztex? no i luz ;]


słoneczny | 2017-05-26 20:42:30

Gdzie powierzchnia Hongkongu, a gdzie powierzchnia Polski?


~a | 2017-05-26 20:37:29

Ja bym od razu dal 16. Bez kozery ;)


~klimass | 2017-05-26 20:32:26

A to widzieli w tym banku?http://tlp.is/dmd

Ankieta

Jak oceniasz nową ofertę roamingową sieci T-Mobile?

[Aktualizacja] T-Mobile -  koszty roamingu od 15 czerwca

 

Zobacz wynik | Opinie (6)

Archiwum Ankiet