Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości 15 miliardów urządzeń odtwarzających wideo w 2020 roku

15 miliardów urządzeń odtwarzających wideo w 2020 roku

LuiN 4 Kwietnia 2013 10:42

0 0

Według analizy firmy Ericsson w 2020 roku na całym świecie będzie 50 miliardów urządzeń połączonych z siecią. 15 miliardów spośród nich będzie umożliwiało oglądanie wideo.

Telewizor przestaje być jedynym urządzeniem pozwalającym na oglądanie telewizji. Z raportu Mobility Report firmy Ericsson wynika, że ruch związany z transmisją programów telewizyjnych i filmów zdominuje sieci i w ciągu najbliższych 3-4 lat wzrośnie z 40% do 90% całego ruchu w sieciach mobilnych. Daje to olbrzymie możliwości dla przemysłu mediowego, ale jednocześnie stanowi wyzwanie dla operatorów telekomunikacyjnych i przepustowości ich sieci mobilnych.

Badanie Ericsson ConsumerLab pokazuje, że choć oczekiwania konsumentów i ich schematy zachowań się zmieniają, to jedynie 7% użytkowników twierdzi, że w najbliższej przyszłości zredukuje swoją subskrypcję telewizyjną. Podczas gdy aż 41% konsumentów jest gotowych zapłacić dodatkową kwotę za oglądanie TV i treści wideo w jakości HD.
Co szczególnie istotne dla przemysłu mediowego, globalnie więcej osób zwiększyło swoje wydatki na TV niż je zredukowało. Usługi typu wideo na żądanie nie wpływają na ograniczenie wydatków konsumentów na tradycyjne abonamenty, a pozwalają na oglądanie TV w dowolnym miejscu i czasie. Obecnie ponad połowę materiałów wideo oglądamy poza domem.

Według prognoz branżowych dla 80 krajów, przychody z płatnej telewizji wzrosną z 23 miliardów w roku 2011 do 200 miliardów dolarów rocznie w 2017 r. Prognozy dotyczą subskrypcji TV oraz usług VOD.

Źródło tekstu: Ericsson     

Dodaj do:

Tagi: ericsson

w sumie: 1
  • 0

    1.  2013-04-04 12:37:42

    ja tak w sumie to przeczuwam iż może tak być, osobiście częściej tv oglądam w domu lecz związane jest to po prostu z tym, że poza domem nie bardzo mam kiedy ;)

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-225-38-2.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Czy Internet LTE jest w stanie zastąpić Internet kablowy?

Test szybkości LTE sieci Plus

 

Zobacz wynik | Opinie (18)

Archiwum Ankiet