Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości 15-latka mistrzynią USA w pisaniu SMS-ów

15-latka mistrzynią USA w pisaniu SMS-ów

sirmark 17 Czerwca 2009 18:43

0 0

15-letnia dziewczyna wygrała 50 tys. dolarów w mistrzostwach USA w szybkości pisania SMS-ów, które odbyły się w Nowym Jorku.

Zawody wygrała Kate Moore z Des Moines w stanie Iowa, pokonując ponad 250 tys. uczestników. W mistrzostwach brały udział osoby w każdym wieku. W Nowym Jorku spotkało się 22 finalistów, którzy przez dwa dni mieli do pokonania kolejne etapy rozgrywek, m.in. w jednej rundzie zawodnik musiał wysyłać teksty z zawiązanymi oczami, a w kolejnej rundzie brał udział w quizie na temat wiedzy o SMS-owych akronimach.

W finale dwóch zawodników musiało jak najszybciej i bezbłędnie napisać tekst: Zippity Dooo Dahh Zippity Ayy...MY oh MY, what a wonderful day! Plenty of sunshine Comin' my way....Zippitty Do Dah Zippity Aay! WondeRful Feeling Wonderful day!. Należy jeszcze dodać, że do pisania wykorzystywane były telefon LG z klawiatura QWERTY.




Tegoroczna mistrzyni dość sporo "trenuje" - dziennie wysyła do 400-500 SMS-ów, średnio na miesiąc ok. 14 tys. Na szczęście dla rodziców dziewczyna korzysta z planu taryfowego z nielimitowaną ilością wiadomości.



Obecne mistrzostwa odbywają się po raz trzeci. W zeszły roku wygrał 20-letni student, a w 2007 r. zwyciężczynią została 13-latka.

Źródło tekstu: LG, CNN, wł     

Dodaj do:
w sumie: 47
  • 0

    28. ~ahahah  2009-06-17 23:13:27  host: chello081018196226.chello.pl

    Ciekawe czy te kobiety piszące tyle esków potrafią robić coś jeszcze ? Na przykład sprzątac , gotować itp i czy maja czas by się umyć, czy moze grzyba hodują.

  • 0

    29. ~jojo  2009-06-17 23:18:10  host: ekj123.internetdsl.tpnet.pl

    28 - ja spytałbym czy podczas stosunku tez to robi - ale to w końcu 15-latka. ;-)

  • 0

    30. ~  2009-06-17 23:36:37  host: 77-254-52-165.adsl.inetia.pl

    Gdy byłem bardzo młody i zafascynowany smsami - w ciągu miesiąca schodziły mi 3 pakiety x 1500 sms (w Heyah po 5,50 :p), do tego epokowy CX65 z wyjątkowo wygodnymi klawiszami...to były czasy. Wg bilingu w ubiegłym miesiącu napisałem ich zaledwie 34. Wniosek: z smsów też się wyrasta. :)

  • 0

    31. ~marys  2009-06-17 23:47:15  host: 237.red-83-49-123.dynamicip.rima-tde.net

    a pamiętacie czasy jak smsy były po złotówce hehe

  • 0

    32.  2009-06-18 00:18:13

    Całe USA, z reszta za parę lat u nas to samo będzie są już nawet tafyfy dla maniaków sms, np. Heyah, nielimitowane darmowy smsy w sieci.

  • 0

    33.  2009-06-18 00:19:11

    ~marys ja pamiętam kiedy smsy były darmowe, był to chyba 1999rok, potem jakoś wprowadzili opłatę.

  • 0

    34. ~ziomek13  2009-06-18 05:42:57  host: efz102.neoplus.adsl.tpnet.pl

    nagrodą dla zwyciezcy powinna byc darmowa psychoterapia

  • 0

    35. ~eh  2009-06-18 08:01:22  host: bwk180.internetdsl.tpnet.pl

    szkoda czasu na sms'y to dla dzieciakow lepiej zadzwonic,uslyszec glos,emocje i miec sprawe szybciej zalatwiona CO TO ZA KONKURS GDZIE SMSY PISZA NA KLAWIATURZE QWERTY ;/

  • 0

    36. ~  2009-06-18 09:20:40  host: 213.158.194.228

    a ma sie wydaje ze pod przykrywka konkursu firma LG chciala wypromowac swoj telefon jaki to on jest dobry do pisania smsow, swoja droga ja teraz tez pisze z qwerty i nawet fajne to jest na poczatku troche trudno sie przestawic ale juz niedlugo tez tak bede smigal jak ta dziewucha

  • 0

    37. ~anubis  2009-06-18 09:21:09  host: 79.162.182.176

    Ciekawe jakie będzie miała palce po paru latach... Tyle smsów to choroba... Nałóg...

  • 0

    38. ~  2009-06-18 10:16:48  host: dgc228.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ciekawe jak wyglądają jej kciuki ;)

  • 0

    39.  2009-06-18 14:19:40

    W polskiej edycji wygrałaby moja kuzynka, lat 20, bo nawet jak patrzy na kogoś to umie bezbłędnie napisać SMSa, zawsze jak ma nowy SIM, to jej blokują, że niby SPAM wysyła, ale potem już wiedzą o co chodzi, i siedzi jeszcze w POPie, a powinna być już we Freshu... Na godzinę jej rekord to nawet około 100 SMSów

  • 0

    40.  2009-06-18 14:25:03

    *39 Na minutę 10, nie wiem czemu tak dziwnie policzyłem, że godzina ma 100minut ;)

  • 0

    41.  2009-06-18 14:31:16

    Popieprzyło mi się coś. Zaraz wyślę do kuzynki SMSa i zapytam ile wysyła/ła najwięcej. Coś dziś kiepsko ze mną...

  • 0

    42. ~konsultant  2009-06-18 16:14:32  host: adai7.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ja kiedys wysałem 200 smsów ale to był jeden i ten sam sms o tej samej tresci, z oferta dla klinetów, a prywatnie 1 sms dzienie ...:, juz powoli zygam telefonami smsami ofertami .... chyba pora zmienić prace

  • 0

    43.  2009-06-18 19:01:58

    Ja mysle ze normalny czlowiek ktory pracuje miesci sie w 500-1000smsow miesiecznie max, wiec 14 tys to juz nalog

  • 0

    44. ~ffse  2009-06-19 00:13:25  host: emp155.neoplus.adsl.tpnet.pl

    jedna z nich lepiej by się wzięła za odchudzanie a obie rekordzistki za chłopaków ;)

  • 0

    45. ~s  2009-06-25 13:47:08  host: aaoy153.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ten telefon LG musi być bardzo wytrzymały ;)

  • 0

    46. ~Monika  2009-06-25 14:06:26  host: nat-53.nplay.net.pl

    Ja też lubię pisac sms-y i myślałam, że całkiem szybko idzie mi ich pisanie, ale widząc jak piszą te dziewczyny grubo sie myliam, haha. Ale na tych telefonach LG podobno szybko i wygodnie pisze się sms-y. Zresztą dziewczyny trenują - 500 sm-ów dziennie...o Jesssuuu...

  • 0

    47. ~jolka  2009-06-29 11:00:13  host: 77-252-124-35.ip.netia.com.pl

    A ja prawie w ogóle nie piszę smsów, wolę zadzwonić, ale fakt jest faktem, że telefony LG zwłaszcza te z klawiatura QWERTY maja typowe przystosowanie do pisania smsów, klawiatura taka w znacznym stopniu przyśpiesza pisanie i posługiwanie się telefonem.

Dodaj swoją opinię