Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości 15-latek porażony piorunem. Winny telefon komórkowy?

15-latek porażony piorunem. Winny telefon komórkowy?

Ringu 26 Kwietnia 2011 21:58

0 0

15-letni chłopak został porażony piorunem w miejscowości Jaworzno (woj. śląskie). Według świadka nastolatek tuż przed zdarzeniem inicjował rozmowę przez telefon komórkowy.

Sytuacja miała miejsce dzisiaj około godziny 16 na ulicy Wilczej w Jaworznie. Chłopak stracił przytomność.




Z relacji (...) świadka wynika, że poszkodowany chłopiec chciał, lub podjął już rozmowę przez telefon komórkowy - być może właśnie to było powodem tego zdarzenia - powiedział PAP podkomisarz Tomasz Obarski z policji w Jaworznie.

Nastolatek został reanimowany przez policjantów, a następnie przewieziony do szpitala. Ma zostać wkrótce przetransportowany do Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach-Ligocie.

Źródło tekstu: Dziennik,      

Dodaj do:
w sumie: 36
  • -2

    21. ~weety  2011-04-27 07:08:10  host: gny18.internetdsl.tpnet.pl

    powołać komisję śledczą ds. porażeń piorunami.

  • -2

    22. ~robert  2011-04-27 08:02:24  host: 213.108.152.83.wlantech.pl

    Co ma piernik do wiatraka? Telefon nie ma z tym nic wspólnego. Ciekawe, czy gdyby w tym czasie chłopak drapał się po d... i trafił w niego piorun, to czy niedouczeni fachowcy (kłaniają się podstawy praw fizyki z gimnazjum) wysnuliby wniosek, że drapanie się po tyłku sprowadza gniew boży w postaci piorunów? Swoją drogą współczuję mu serdecznie i jego rodzinie :-((

  • 1

    24. ~znany ktos  2011-04-27 09:10:25  host: user-188-33-11-164.play-internet.pl

    sprawa jest w toku policyjnego sledztwa. policja musi pojmac ów piorun a jako sprawce rozstroju zdrowa u ofiary na okres dłuzszy niz tydzien.sa świadkowie ale nie ma głownego podejrzanego.pomimo energicznego pośćigu lokalnych policjantów - ów zdążył sie ulotnic. niemniej jednak policja jest na tropie i pościg trwa

  • 0

    25. ~  2011-04-27 10:15:54  host: z34-14.opera-mini.net

    Ciekawe jak oni dojdą co było przyczyna. Pioruna zapytają? Śmiechu warte. Trzasnęło i już. Chłopak miał pecha i tyle. Znalazł się w złym miejscu i oberwał.

  • 0

    26. ~  2011-04-27 10:33:10  host: 31.41.144.41

    Zamiast się kłócić to lepiej zajrzyjcie do źródeł ;). Mytbusters potwierdzili, iż używanie telefonu w czasie burzy jest niebezpieczne. Zresztą podobnie jest z innymi urządzeniami elektronicznymi. http://goo.gl/cPM0Z

  • 0

    27. ~  2011-04-27 10:36:32  host: 31.41.144.41

    Akurat powyższy mit dotyczy telefonów stacjonarnych, ale może uda mi się znaleźć ten w którym testują urządzenia przenośne.

  • 0

    28. ~hot spot  2011-04-27 11:44:13  host: 89.174.100.91

    to nie są żarty, kiedyś wysłałem kumplowi, który mieszka 2 domy dalej, smsa w czasie burzy, po chwili jak walnęło i... dostałem raport doręczenia, poczułem się nieswojo... jak się później okazało piorun ten zabił mu krowę na podwórku

  • -1

    29. ~  2011-04-27 11:55:24  host: 77-253-77-147.adsl.inetia.pl

    No jeśli nasza policja zajmie się ściganiem piorunów- to gratuluję pomysłów! W następnej kolejności proponuje objąć rejestracją zmory,kaduki i wodnice...

  • -1

    30. ~  2011-04-27 12:21:02  host: ddg216.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Nie należy kąpać się w wannie podczas burzy, bo piorun kulisty może wlecieć prze kratkę wentylacyjną.

  • 1

    31. ~dr inż.  2011-04-27 12:28:31  host: 212.160.172.70

    Dzieci do szkoły i nie mądrzyć się bo znacie się jak świnie na gwiazdach. Nie wdając się w szczegóły pracujący nadajnik w telefonie może jonizować powietrze i to zwiększa prawdopodobieństwo porażenia - resztę sobie doczytajcie matołki

  • 0

    33. ~Lolek  2011-04-27 12:40:10  host: 212.160.172.70

    Policja bedzie szukać dowodów na jonizacje powietrza wokół nadajnika po czym stwierdzi iż ów piorun wcale nie trafił 15 latka a popieścił go akumulator baterii w telefonie;) nie no beka ;) profesorzy tu są niesamowici;) a mythbusters -strzał w 10;) rzetelne źródło;) ale policja ma HBO i PolsatSport HD więc napewno nie skumają;)

  • -1

    34. ~  2011-04-27 12:49:07  host: bev225.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Jak ktoś w burzę po dworze łazi to tak się to kończy.

  • 0

    35. ~QWERTY  2011-04-27 18:17:07  host: agx2.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Proszę administrację serwisu Telepolis.pl o skasowanie niektórych komentarzy pod tym newsem, moim zdaniem połowa z nich powinna wyleciec...

  • 1

    36. ~Inż. Elektryk  2011-04-27 18:25:03  host: z14-08.opera-mini.net

    Promieniowanie jonizujace moze wytwarzac nadajnik czyli telefon a dalej to chyba wiecie...

  • 1

    37. ~znany ktos  2011-04-27 18:28:30  host: user-109-243-79-5.play-internet.pl

    sa nowe okolicznosci tej sprawy.w czasie razenia rzeczonym piorunem ktos to widział , inny sfilmował telefonem ( kupionym dlatego tez ze zacheciły go opinie o aparacie na telepolis) tak wiec policja dysponuje juz w miare wiarygodnym wizerunkiem podejrzanego a co zacieśnia krag obławy. wg podkomisarza policji tomasza obarskiego w mieśćie j. tylko godziny dziela sledczych od spektakularnego ujecia i uznania akcji za skuteczna.jest to kolejny dowód na to , ze policja potrafi wytropic sprawce , osaczyc go i pojmac. negatywne opinie na temat pracy policji a to ,ze czepia sie uczciwych obywateli , a to że śćiga palaczy gandzi miast złoczynców nie znajduja pokrycia wobec wysokiej biegłosci organów ściagania w mieście j.

  • 0

    38. ~  2011-04-27 21:42:08  host: 89-78-188-56.dynamic.chello.pl

    Czy Telepolis to jest Fakt??? takie mam wrazenie czytajac takie newsy czy jak ktos wyrzuci telefon to zrobicie o tym newsa???

  • 0

    39. ~  2011-04-27 22:37:53  host: z24-06.opera-mini.net

    38, a tobie co nie pasuje. Wlasnie dobrze, ze informuja o skutkach. Coraz wiecej tutaj dzieci tu siedzi wiec niech sie edukuja troche

  • 0

    40. ~minister kfiatkofski z platform  2011-04-27 23:50:08  host: 77-255-79-164.adsl.inetia.pl

    jeżeli ten 15-latek byłby funkcjonariuszem publicznym to piorunowi groziły by talkie sankcje jak za zaatakowanie policjanta

  • 0

    41. ~...  2011-04-29 22:22:23  host: 128.139.246.94.ip4.artcom.pl

    to nie był teelefon on trzymał 2 puszki z piciem lub bez picie juz nie wiem

  • 0

    42. ~bimberjana  2011-04-30 16:57:07  host: oxc42.internetdsl.tpnet.pl

    ~37 jesli zachecony z telepolis to na pewno byl to samsunf innovejt, ktory wciskany jest kazdemu na slepo i bez zobaczenia jego wymagan i kasy do wydania. Howgh!

Dodaj swoją opinię