Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości 14,88 Mb/s to średnia szybkość Internetu w Polsce

14,88 Mb/s to średnia szybkość Internetu w Polsce

msnet 8 Sierpnia 2017 17:53

5 2

internet

Firma Cable.co.uk opracowała światowy ranking szybkości łączy Internetowych. Polska zajęła 35 miejsce (na 189).

Ranking został opracowany przez firmę Cable.co.uk na podstawie trwających rok (do 10 maja 2017 roku) testów szybkości łączy internetowych na całym świecie. W 189 krajach, które ranking obejmuje, przeprowadzono ponad 63 miliony testów.




Jak wynika z rankingu, najszybsze łącza internetowe znajdują się w Singapurze - 55,13 Mb/s. Drugie miejsce należy do Szwecji, gdzie można surfować po zasobach internetowych ze średnią prędkością 40,16 Mb/s, a podium zamyka Tajwan - 34,4 Mb/s. Polska w tym zestawieniu znalazła się na 35 pozycji (24 miejsce wśród krajów europejskich), ze średnią prędkością Internetu wynoszącą 14,88 Mb/s. Jeśli wziąć pod uwagę naszych sąsiadów, to wolniejsze łącza internetowe mają tylko mieszkańcy Ukrainy, Białorusi i Rosji, natomiast najszybszy dostęp do Internetu można uzyskać na Litwie - średnio 25,12 Mb/s.

Zobacz: pełna lista rankingowa

Źródło tekstu: Cable.co.uk, wł     

Dodaj do:

Tagi: internet

w sumie: 43
  • 0

    24. ~  2017-08-08 22:44:00  host: host-37-190-144-144.dynamic.mm.pl

    W domu mam 120/10 z pingiem do najważniejszych polskich serwerów

  • 1

    25.  2017-08-08 23:26:28

    Kto te testy robił? W domu od Upc średnio 115 Mb/s, na lte średnio 35 Mb/s

  • 1

    26. ~gokif  2017-08-08 23:35:23  host: user-94-254-243-21.play-internet.pl

    Ja w Plusie i Aero2 mam w dzien 130-140Mb/s/30-40Mb/s.Play to istna porazka 4-6Mb/s,/1Mbs.I to tak w calym Krakowie.W Play place 45zl za 100GB a w Plusie 50zl za 100GB plus 10zl bez limitu od 1-8

  • 2

    27.  2017-08-08 23:35:28

    @4 Tak tak. Tyle, że roaming krajowy to tylko 10% całego ruchu Play. Już nie bij tak w tego Playa, byle bić. Ja znowu na złość, nie dość że mam ich zasięg Play nad morzem, to jeszcze ciągnie po 20 mega. Ale to wbrew zasadom chwalić tu, że Play działa, prawda? http://tlp.is/efn

  • 2

    28.  2017-08-09 00:06:53

    @27 dlatego ja już nie zwracam uwagi na te komentarze, piszą z innych sieci ale wielcy znawcy play.

  • 0

    29. ~Marek  2017-08-09 00:26:47  host: a10-08-01.opera-mini.net

    Nie jest źle. Nie wiemy, czy pomiary były robione w opcji roaming play z ograniczeniem. Jeśli tak, to mogły bardzo drastycznie zaniżyć statystykę. Coś jak z przeciętnym wynagrodzeniem, że prezes 50 tysięcy, a pracownik 1500. . . Statystycznie wychodzi idiotyzm zarówno od strony prezesa jak i pracownika. Z doświadczenia wiem, że internet mobilny u nas jest lepszy niż w UK i w Czechach.

  • 0

    31. ~  2017-08-09 05:19:43  host: user-94-254-164-112.play-internet.pl

    Właśnie jestem nad morzem, Play w zasadzie nie istnieje, jedynie roaming dziala ale max 1,3Mb. Na macierzystej karcie Plusa 50-60Mb w szczycie.
    Play po wakacjach zostawiam i zmieniam operatora. Play jest może dobry dla dzieci ewentualnie dla studenciaków

  • -1

    32. ~  2017-08-09 05:22:08  host: user-94-254-164-112.play-internet.pl

    News dotyczy łączy stacjonarnych więc Play nie był brany pod uwagę. Jeżeli uwzględniono by Play, to wynik nie byłby 14,88 a 1,88Mb.

  • 0

    33. ~Po-pis-ówka  2017-08-09 06:28:11  host: a25-06-10.opera-mini.net

    Byłoby dobrze, aby telepolis napisał art. techniczny od czego zależy down/up w różnych miejscach odbiiru. To co się czyta w komentarzach (niektóre)!!! to ręce opadają!!!

  • 0

    34.  2017-08-09 06:58:08

    14,88 pozazdrościć. U mnie NEO 2 Mb/s w porywach 3 Mb/s plus przynajmniej klika razy dziennie Funbox gubiący sygnał ;). A to jedno z większych miast w Polsce. LTE od Ery jeszcze nie widziałem na wyświetlaczu, co najwyżej 3g.

  • 2

    35. ~  2017-08-09 07:45:05  host: ip-5-172-255-35.free.aero2.net.pl

    Zygmunt Krok obniża naszą średnią, bo nie chce podnieść prędkości Aero2!

  • 0

    36.  2017-08-09 10:39:40

    @31 Zapraszam do Międzyzdrojów. PLAY 26 mega down, 8 mega up. http://tlp.is/efq

  • 0

    37. ~Flej  2017-08-09 12:13:37  host: user-94-254-128-186.play-internet.pl

    @31 Zapraszam do Pogorzelicy nad morze PLAY ledwo działające LTE 2600 max down 0,2mbit/s w szczycie, roaming 1,3mbit/s na T-Mobile PARODIA!

  • 0

    38. ~do 37  2017-08-09 12:25:40  host: a09-07-05.opera-mini.net

    ale tutaj są specjaliści i ci wytłumaczą twój problem

  • 0

    39. ~delta  2017-08-09 12:27:13  host: 212.160.172.86

    Orange LTE na Śląsku. Prędkości wahają się od 15 mbps do 60 mbps. Dużo? mało? Ja uważam to za porządne łącze i to od Gliwic po Sosnowiec. Na wioskach około 10 mbps.

  • 0

    40.  2017-08-09 12:31:34

    @26 w Krakowie nie wymagaj zbyt dużych prędkości po radiu. Kraków to obecnie jedno wielkie słoikowo, więc zapchane na max przez słoiki, w wakacje te kilka Mbps jest lepiej, ale przychodzi rok szkolny i kapie jak deszcz na Saharze.

  • 0

    41. ~ConradRac  2017-08-09 13:09:29  host: user-94-254-144-226.play-internet.pl

    Wyciąganie średniej jest bez sensu, ja codziennie jem samą kapustę a mój szef kotlety mielone, wiec średnio codziennie jemy gołąbki...

  • -1

    42.  2017-08-09 13:09:47

    No szoda, że Play nie mógł sredniej zaniżyć jeszcze bardziej. Tym bardziej w obliczu dzisiejszej awarii.

  • 0

    43. ~alojzy  2017-08-09 13:20:00  host: apn-31-0-34-113.dynamic.gprs.plus.pl

    Mamy taką średnią dzięki temu operatorowi: http://tlp.is/edv

  • -1

    44. ~!?!  2017-08-09 14:16:05  host: a24-02-10.opera-mini.net

    Treść wiadomości @41 a jaka bedzie średnia jak ty bedziesz uźywał dziewczynki a twój szef chłopców???

Dodaj swoją opinię