Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości 14,5 tysiąca SMS-ów miesięcznie

14,5 tysiąca SMS-ów miesięcznie

LuiN 15 Stycznia 2009 09:43

0 0

Ojciec 13-letniej dziewczynki z USA odkrył, że córka wysłała w zeszłym miesiącu średnio 484 wiadomości tekstowych dziennie - czyli jeden SMS co 2 minuty (nie licząc godzin snu). Wartość wysłanych wiadomości to prawie 3 tys. dolarów.

13-letnia Reina SMS-owała ze swoimi czterema koleżankami. Nikt nie zwracał na nią specjalnie uwagi, póki nie przyszedł do domu 440-stronicowy rachunek, a na nim wyszczególniona wysyłka 14.528 SMS-ów. Od zbędnych wydatków (20 centów za SMS) uchronił rodziców skuteczny plan taryfowy - z nielimitowanymi SMS-ami.




Nie obyło się jednak bez kary - maniaczka SMS-owa nie może teraz wysyłać wiadomości po kolacji. W zeszłym miesiącu podobne restrykcje dotknęły Hannah Brooke, 16-latkę z Wellington - jej limit to 6 tys. SMS-ów miesięcznie. Rezolutna dziewczyna po wykorzystaniu limitu zaczęła pożyczać telefony od znajomych.

Źródło tekstu: Puls Biznesu     

Dodaj do:
w sumie: 16
  • 0

    1. ~  2009-01-15 10:00:17  host: 81.168.166.139

    Nieźle :) Jej dniówka to mój cały miesiąc :p

  • 0

    2. ~N!  2009-01-15 10:05:12  host: 195.94.215.34

    ameryka... :)

  • 0

    3. ~  2009-01-15 10:08:34  host: bmm185.neoplus.adsl.tpnet.pl

    kiedyś w miesiącu wysłałem max 2,5 tys sms, ale to miałem nielimitowane do kilku osób. Ale to tylko raz. Teraz uważam że i tak dużo piszę bo miesięcznie średnio 500-700 sms. Ale to co ta małolata zrobiła to prawdziwy wyczyn heheh oby mniej takich nieszczęśliwych dzieci...

  • 0

    4.  2009-01-15 10:11:09

    ooo.. 484 sms dziennie...no niezłe... ale ja trochę więcej wysyłam:D z 1000 rocznie:P

  • 0

    5.  2009-01-15 10:27:36

    a ja wyslalem przez caly 2008 34smsy :)

  • 0

    6. ~  2009-01-15 12:14:59  host: abuo167.neoplus.adsl.tpnet.pl

    484 to ja tyle w rok nie wyślę . nieźle

  • 0

    7. ~rodzic  2009-01-15 12:19:22  host: gaja.tpnet.pl

    A czemu ją ukarali? Nielimitowany plan taryfowy więc ich ilość wali.

  • 0

    8.  2009-01-15 14:11:17

    Jak ktos chce to tyle wysle. Mnie zastanawia bardziej cena smsa. Wiem, ze w Ameryce to niezbyt popularna usluga i cena jest wysoka. Ale 20 centow to straszne zdzierstwo...

  • 0

    9. ~nie_rodzic  2009-01-15 15:52:15  host: ip-193-239-80-130.merinet.pl

    do 7: Bo to jest chore

  • 0

    10. ~D4N  2009-01-15 16:14:24  host: 82-34-178-68.cable.ubr01.sout.blueyonder.co.uk

    A nie lepiej zainstalowac na telefonie instant messengera i wykupic pakiet internetowy? :)

  • 0

    11. ~  2009-01-15 16:58:17  host: abnc21.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ładnie drogie są te smsy w ameryce. A swoją drogą, chętnie przeczytałbym jakiś artykuł na temat stawek za minutę w zagranicznych sieciach. Ile tam kosztuję sms, ile stawka za minutę, itd. Jest jakaś może taka strona?

  • 0

    12.  2009-01-15 17:23:54

    11: W Ameryce SMS-y nie są popularne tak jak w Europie, a szczególnie w Polsce. Cena więc nie jest zachęcająca, ale z reguły w tych droższych taryfach są one jako dodatkowy gratis. Ja kiedyś patrzyłem strony niemieckich, angielskich, czeskich i słowackich operatorów. Polska wbrew pozorom nie jest taka droga.

  • 0

    13. ~  2009-01-15 21:44:45  host: adkm200.neoplus.adsl.tpnet.pl

    12, ano właśnie, bo nie ma jak słowo treściwe. Wiele rzeczy trzeba osobiście przeczytać, by wiedzieć, a nie żyć w fałszywych stereotypach. Np panuję również fałszywy stereotyp, że rozmowy ze stacjonarnego (tp) na komórki drogo kosztują, i są tacy co mówią, że ponad 2 zł.

  • 0

    14. ~j  2009-01-16 07:57:40  host: 87-205-34-181.adsl.inetia.pl

    Rozmowy ze stacjonarnego na stacjonarny w taryfach z sekundowym naliczaniem są drogie. I nie jest to fałszywy stereotyp.

  • 0

    15. ~J  2009-01-16 18:43:03  host: jasien-020-128-032.nat0.sta.nsm.pl

    > Wartość wysłanych wiadomości to prawie 3 tys. dolarów. Nie "wartość" lecz cena.

  • 0

    16. ~welton  2009-02-10 20:21:56  host: 201-10-29-235.nhoce701.dsl.brasiltelecom.net.br

    quero

Dodaj swoją opinię