Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości 14 nowych firm w Open Handset Alliance

14 nowych firm w Open Handset Alliance

Q! 11 Grudnia 2008 11:47

0 0

14 nowych firm, wśród których znalazł się m.in. Sony Ericsson, przystąpiło do Open Handset Alliance. Grupa ta jest odpowiedzialna za prace nad rozwojem systemu operacyjnego dla telefonów komórkowych, Android, stworzonego przez Google. W chwili obecnej do grupy należy już 47 firm.

Wśród firm, które dołączyły do grupy, najpoważniejszymi graczami są Vodafone oraz Sony Ericsson. Druga z firm ma już doświadczenie w projektowaniu telefonów z systemem operacyjnym. Do tej pory wykorzystywała je w swoich produktach z Symbianem, jednak ich najnowszy telefon, Xperia X1, pracuje pod kontrolą Windowsa Mobile.
Wśród pozostałych nowych członków grupy znajdują się takie firmy jak AKM Semiconductor, ARM, AsusTek Computer, Atheros Communications, Borqs, Ericsson, Garmin International, Huawei Technologies, Omron Software, Softbank Mobile, Teleca i Toshiba. Ich zadaniem będzie projektowanie urządzeń kompatybilnych z Androidem oraz wspieranie rozwoju całego systemu. Będą one również wspierać projekty produktami i usługami, które umożliwią szybsze wprowadzanie na rynek urządzeń działających pod kontrolą tego systemu.

Mimo iż grupa, zgodnie ze swoją nazwą, jest otwarta, to jednak nie wiadomo na jakiej podstawie przyjmowani są do niej nowi członkowie. Na jej stronie można przeczytać, że grupa chętnie by widziała w swoich szeregach firmy, które są chętne wspierać otwarte standardy w świecie mobilnym. Jednak wciąż nie wiadomo jakie są prawdziwe zasady przyjmowania nowych firm do grupy - czy firmy same mogą się ubiegać o członkostwo, czy muszą być przez kogoś zaproszone. Ani grupa, ani Google nie odpowiedzieli na liczne zapytania w tej kwestii, kierowane pod ich adresem.

Źródło tekstu: yahoo, wł     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-145-103-69.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Karta, MIX czy abonament? Z jakiej oferty korzystasz w swoim głównym telefonie?

T-Mobile: 20 GB na 20 urodziny oferty na kartę

 

Zobacz wynik | Opinie (7)

Archiwum Ankiet