Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości 13 tys. aplikacji w Windows Phone Marketplace, kolejny tysiąc co 10 dni

13 tys. aplikacji w Windows Phone Marketplace, kolejny tysiąc co 10 dni

LuiN 8 Kwietnia 2011 12:46

0 0

Po ostatnich "wróżbach" na temat wielkiego sukcesu Windows Phone 7 w przyszłych latach, przyszła pora na małą aktualizację dotyczącą rozwoju Windows Phone Marketplace - obecnie jest w nim ponad 13 tys. aplikacji.

O optymistycznych prognozach dotyczących udziału nowego systemu mobilnego Microsoftu w rynku pisaliśmy między innymi w tej i w tej wiadomości. Ponoć system ten ma dzierżyć w 2016 roku aż 17,2% rynku.

Nie wróżąc z fusów, lecz opierając się na realnych statystykach, powiedzieć coś można o sklepie z aplikacjami - Windows Phone Marketplace. Dynamika wzrostu ilości aplikacji jest więcej niż optymistyczna. Na kolejny tysiąc pozycji (do pokonania bariery 13 tys.) trzeba było programistom zaledwie 10 dni.

Mimo, że stary, poczciwy Windows Mobile kojarzony był głównie z zastosowaniami biznesowymi, nowe mobilne okienka daleko są od uszczęśliwiania głównie biznesmenów. Aplikacje biznesowe stanowią zaledwie 2% całości oferty, za to już Gry i Rozrywka łącznie 34%. Generalnie struktura oferty sklepu coraz bardziej przypomina to, co znaleźć możemy w Apple App Store - i to nawet w kwestii określania książek mianem aplikacji.
Darmowe aplikacje stanowią 37% całej puli (4784 pozycje), 27% stanowią aplikacje płatne wyposażone w wersje demonstracyjną (3493 pozycje) - w przeciwieństwie do sklepu Apple'a czy Android Market, dema nie są zliczane jako dodatkowe aplikacje. Brakujące 36% stanowią programy płatne, bez możliwości wcześniejszego przetestowania (4753 pozycje).

Liczba zatwierdzonych przez Microsoft deweloperów zbliża się do pokonania bariery 5 tys. i wynosi obecnie 4840. Ich ilość również stale rośnie - około 1 tys. przybyło ich od 22. lutego.

Źródło tekstu: windowsphoneapplist, wł     

Dodaj do:
w sumie: 2
  • 2

    1. ~  2011-04-08 15:17:56  host: z34-11.opera-mini.net

    Nie pałam sympatią do windows mobile, ale konkurencja jest mi jak najbardziej na rękę.

  • 0

    2.  2011-04-08 19:43:23

    No właśnie - jakiegoś porządnego kalkulatora potrzebuję. Najlepiej "programowanego" z możliwością wprawadzania do 3 zmiennych. W moim przypadu na symbiana ;-)

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-196-31-117.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Czy masz antywirusa w swoim telefonie?

Nastolatki zabezpieczają się, a Ty chronisz się przed wirusami?

 

Zobacz wynik | Opinie (3)

Archiwum Ankiet