Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości 123 stacje WiMAX w Netii

123 stacje WiMAX w Netii

LuiN 28 Maja 2012 18:54

0 0
Sieć bezprzewodowa Netii oparta o technologię WiMAX składa się obecnie ze 123 stacji (110 Netii i 13 Dialogu), na których działało w sumie około 450 sektorów, co daje pokrycie zasięgiem około 25% powierzchni kraju i około 50% populacji.

Aktualna mapa zasięgu sieci WiMAX Netii znajduje się pod tym adresem.

Brak możliwości skorzystania przez Netię z programów dofinansowujących budowę sieci takich jak 8.4 (budowa ostatniej mili) czy 8.3 (przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu) stawia pod znakiem zapytania dalszą budowę sieci WiMAX - czytamy na blogu Netii.




Źródło tekstu: blog.netia.pl     

Dodaj do:
w sumie: 17
  • 2

    1. ~dav  2012-05-28 19:00:36  host: host-52-81.compi.net.pl

    co z tego jak ceny zaporowe...

  • 2

    2. ~  2012-05-28 19:16:28  host: z09-02.opera-mini.net

    To samo z wimaxem tmobile.klapa cenowa.mirekb

  • 0

    3.  2012-05-28 19:17:48

    Nie ma jak BDI za free.

  • 0

    4.  2012-05-28 19:19:52

    @3 BDI to moze nie jest dziurawe? ;) no i jeszcze tylko przez 2 lata, a pozniej jedynie przesiadka na LTE2,6GHz, na ktorym jeszcze BDI chyba nie odpalili, a powinni...

  • 0

    5. ~Mike  2012-05-28 19:30:57  host: 87-205-139-19.adsl.inetia.pl

    A LTE? Po inwestować w dorożki, skoro są samochody?

  • 1

    6. ~Wyrwichwarst Kowalski  2012-05-28 19:31:01  host: 77-254-19-102.adsl.inetia.pl

    WiMAX jeszcze istnieje? Myślałem, że to zapomniana technologia jedynie dla prezesów. Kiedyś obiecująca, ale w wyniku zaniedbań oraz rozwoju innych technologii wypierana m.in. przez LTE.

  • 1

    7.  2012-05-28 19:42:56

    @4, BDI nie jest dziurawe jak WiMax, do WiMaxa kupujesz sprzęt tylko do tego internetu nigdzie indziej go nie użejesz, a w BDI po 2 latach modem nadal działa w innych sieciach. LTE 2,6 GHz działa już w Warszawie, zaletą jest bardzo niski ping ~ 20 ms wole mieć BDI za free niż bulić co tydzień za kartę 6 GB OFnK średnio na dzień idzie mi 1 GB transferu.

  • 0

    9. ~b  2012-05-28 20:49:46  host: ip-37-209-133-177.free.aero2.net.pl

    lekarstwo na internet w polsce, o ktorym pare lat temu pisali z wielka nadzieja prawie wszyscy- okazalo sie totalnym niewypalem. Mialo byc to 4g z zasiegiem ;) No i ..kupa ? :) Darmowy- jak dotrwa - bo moj chodzi od wrzesnia zeszlego roku- bez przerwy- w routerze. Nie oszczedzam go.

  • 0

    10. ~b  2012-05-28 20:53:43  host: ip-37-209-133-177.free.aero2.net.pl

    z tego co czytam, to maja roaming w Play- i modem na 2100- wiec gdyby cena byla ok , to mozna by korztystac. Ja sie jednak na to nie rzuce. BDI wystarcza

  • 0

    11. ~adind  2012-05-28 21:07:35  host: user-109-243-174-255.play-internet.pl

    Taaa i każdy sektor wysycony..

  • 0

    13.  2012-05-28 22:39:47

    no jak sami zbudować nie mogą ostatniej mili to do sądu pójdą, zeby tepsa im dała swoje nowe przyłącza i szafa gra! Jakiś bez składu ten news tak w ogóle ;-)

  • 0

    14.  2012-05-28 22:42:15

    Do mnie od 6 lat wydzwaniaja po kilka razy w miesiącu, że własnie oddano w mojej okolicy nowy węzeł, co pozwoli mi na znaczące ograniczenie kosztów korzystania z telefonu i Sieci... I gorąco zachęcają do zmiany operatora ;-) Tyle, ze jak pytam - w mojej okloicy, to znaczy gdzie konkretnie? Odpowiedź co bystrzejszego brzmi - no w regionie 43 ;-)

  • 0

    15.  2012-05-28 22:43:38

    Jak ktoś "mogący" z Netii tu zagląda... Polecam zmianę śpiewki, bo żenujące są te telefny od was już ;-)

  • 0

    16. ~ttt  2012-05-29 06:18:34  host: 83-238-231-16.adsl.inetia.pl

    Mimo wszystko lobby producentów tego sprzętu jest bardzo mocne. Wiele miast wciąż wchodzi w tą technologię ponieważ uwierzyło, że ta technologia jest lekiem na całe zło. Swego czasu jedno bardzo duże miasto na Śląsku kupując Wimax-a twierdziło, że to najlepsze medium dostępowe ;-)

  • 0

    17.  2012-05-29 09:23:14

    Na Śląsku niejaki Milmex buduje sieć WiMAX z działania 8.3: http://www.netmaks.pl/Informacja/Technologia

  • 0

    18. ~M.  2012-05-29 09:35:40  host: rev-213.189.47.139.atman.pl

    Wielką zaletą Wimaxa, jest brak w sieci elementów core'owych i kontrolerów. Każda stacja jest niezależną wyspą, co znakomicie obniża koszt inicjalne budowy takiej sieci. W LTE niestety poza stacjami bazowymi potrzeba trochę "klocków" corowych co dramatycznie podnosi koszt budowy małych sieci (powiedzmy poniżej 200 stacji). Nie wchodząc w detale, sieci Wimax są znakomitą ostatnią milą dla małych (10-15 stacji) sieci własnie ze względu na niski koszt budowy. A to, że duzi operatorzy tacy jak Netia czy T-mobile, postanowili budowac ogólnopolskie sieci na Wimaxie w pasmie 3,5GHz, jest wynikiem tylko i wyłacznie decyzji politycznych "jak my nie weźmiemy to inni wezmą, więc lepiej my to weźmy"

  • 0

    19. ~!BrK!  2012-05-29 22:39:29  host: host31-54-58-30.range31-54.btcentralplus.com

    WiMAX byl lansowany w sposob po prostu chory i moim zdaniem nie mial zadnej przyszlosci. Wynika to z faktu, ze po prostu sama technologia juz w momencie wdrozenia byla calkowicie przestarzala. Podobnie bedzie z LTE - zanim jego pokrycie sie upowszechni i tak bedzie za pozno. Zobaczcie co sie dzieje na w krajach takich jak Wielka Brytania - gdzie zasadniczo staje 3G są a LTE nadal jest w powijakach. Tam bardziej stawia się lokalne małe stacje typu PicoCell w mieszkaniu.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-226-227-175.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ostatnie komentarze (wiadomości)

frasag | 2017-12-14 19:53:25

@1: a co to jest "narut"- kołderka jakaś???


~nick | 2017-12-14 19:50:11

nic dziwnego . w tej firmie co chwilę kogoś zmieniają taki mają system pracy.


~litwin | 2017-12-14 19:47:25

Polacy to zgłąbaciały narut.


~litwin | 2017-12-14 19:44:36

ja lubię aplikacje łowić pokemony.


~litwin | 2017-12-14 19:42:47

całe te temobile to 4 metry mułu, d... i kamieni kupa

Ankieta

Czy ubezpieczasz wyświetlacz w swoim telefonie?

Play: Zmiany w usłudze Ochrona wyświetlacza

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet