Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości 1,2 tys. km światłowodów UPC od Hawe

1,2 tys. km światłowodów UPC od Hawe

WitekT 2 Listopada 2009 17:59

0 0

Hawe podpisało z UPC list intencyjny i rozpoczęło negocjacje, które mają prowadzić do zawarcia umowy regulującej zasady dzierżawy przez UPC włókien światłowodowych o łącznej długości ponad 1,2 tys. km.

Podpisany list dotyczy linii światłowodowej w relacji: Warszawa - Sochaczew - Gniezno - Poznań - Gorzów Wielkopolski - Szczecin - Koszalin - Słupsk - Gdańsk. Podpisane porozumienie dotyczy jednej pary włókien światłowodowych.




Jak informuje Hawe w komunikacie, UPC wyraziło zainteresowane dzierżawą włókien światłowodowych należących do Hawe w celu rozbudowy posiadanej sieci szkieletowej. Obie firmy nie wykluczają rozszerzenia współpracy w przyszłości.

Źródło tekstu: Hawe     

Dodaj do:
w sumie: 12
  • 0

    1. ~Forsaken  2009-11-02 18:02:09  host: 194.246.124.205

    W tytule moim zdaniem jest literówka. Powinno być od Hawe.

  • 0

    2.  2009-11-02 18:04:13

    Forsaken: oczywiście masz rację - już poprawione, dzięki! :-)

  • 0

    3. ~  2009-11-02 18:36:08  host: v03-09.opera-mini.net

    masakra taka biedna ta klawiatura na tym lg arena ze komenta 15 min pisalem i nie udalo mi sie go dodac musialem z e71 skorzystac ... czyli co jakos wkrotce monopol w gorzowie wlkp sie skonczy mm i UPC zawita do wioski ? a jak Ci idzie na galaxy Jack ?? pozdr

  • 0

    4. ~  2009-11-02 19:15:55  host: 188.33.100.223

    sa 2 firmy ktore po prostu lubie: to wlasnie upc i ich genialny interner chello i play z play fresh :)

  • 0

    5.  2009-11-02 21:21:07

    Nie każdy może korzystać z dobrej kablówki i Internetu - mając monopolistę na rynku :(

  • 0

    6. ~  2009-11-02 21:28:46  host: adhq31.neoplus.adsl.tpnet.pl

    W ogóle to mnie zastanawia czemu od wielu lat UPC, że tak ujmę olewa województwo Lubuskie. Na mapce UPC jest to czarna dziura. Są tam dwa dosyć konkretne miasta nie są olbrzymie ale są, Zielona Góra i Gorzów. Raczej dosyć sporo klientów by tam zdobyli.

  • 0

    7.  2009-11-02 21:55:20

    @6: O ile dobrze pamiętam, w Zielonej Górze monopolistą jest Aster. Może się go boją ;-)?

  • 0

    8. ~hajla  2009-11-02 22:04:00  host: bajabongo.ds.pg.gda.pl

    najgorzej jest na mazurach. tam rzadzi multimedia. to sa dopiero zlodzieje. nie dosc ze marne transfery to jeszcze za gruba kase.

  • 0

    9.  2009-11-03 08:38:21

    7@ nie boja sie, tylko jest to mniej oplacalne. Wiadomo, ze ludzie w aster maja umowy, polowa pewnie jest zadowolona, wiec po co zmieniac dostawce?:( Latwiej upc wejsc na rynek gdzie maja gwarancje ze beda oblegani przez klientow. Przyznaje ze zapracowali sobie na dobra opinie, tez bylem z nich bardzo zadowolony.

  • 0

    10. ~Adam  2009-11-03 13:44:03  host: acbt86.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Czy to znaczy, że w wymienionych miastach UPC będzie oferowało swoje usługi?

  • 0

    11. ~tkubon  2009-11-04 02:09:36  host: 85-126-221-172.work.xdsl-line.inode.at

    AD 6: Podam ci na przykładzie mojego rodzinnego Opola, że w tej części gdzie Netia ma swoje kable miedziane nie ma UPC. Po prostu nie wchodzą sobie w drogę i tyle. Jest do wyboru TP lub UPC z kablowych operatorów, ew. jeszcze osiedlówki, ale tutaj też albo osiedlówka albo UPC. Po prostu biznesplan. Zapełniają te nisze, gdzie jest jest dużo klientów i nie ma konkurencji poza TP

  • 0

    12.  2009-11-05 18:37:40

    Mam pytanie, czy HAWE dzierzawi rowniez linie swiatlowodowe dla Dialogu? czy tylko zajmuje sie serwisem ich sieci?

Dodaj swoją opinię