Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości 117 mln zł na infrastrukturę

117 mln zł na infrastrukturę

WitekT 8 Kwietnia 2010 20:47

0 0
Zygmunt Solorz-Żak sprzedał dziś prawie 3% akcji Cyfrowego Polsatu. Pieniądze mają posłużyć do budowania infrastruktury telekomunikacyjnej.

Wartość transakcji wyniosła 116,8 mln zł. Przypomnijmy, że Solorz-Żak kontroluje Sferię oraz Aero2 (do tej ostatniej spółki oficjalnie się nie przyznaje).


Źródło tekstu: PAP     

Dodaj do:
w sumie: 16
  • 2

    1. ~  2010-04-08 21:08:30  host: t13-07.opera-mini.net

    Solorz sprzedał a kto kupił? rcicho

  • 3

    2. ~  2010-04-08 21:12:50  host: t10-15.opera-mini.net

    117mln na infrastrukture mvno polsat? bo podobno solorz nie ma nic wspólnego z aero2 a sferie kupuje inna firma..? wiec na jaką infrastrukture solorz potrzebuje na gwałt 117mln zl ze zaczyna sprzedawać swoja telewizję satelitarną CP? cos mi sie wydaje że znowu ten solorz za bardzo kombinuje.. kto w koncu jest właścicielem aero2? wie ktos?

  • 2

    3. ~  2010-04-08 21:14:50  host: t10-15.opera-mini.net

    do 1: jak to kto? koreańczycy...;-) ;P

  • 1

    4. ~mem  2010-04-08 21:45:16  host: host-5db0ca2f.sileman.net.pl

    A co z mpunktem ? Sprzedaja plusa czy nie ? A jesli tak to sprzedają polsat ?

  • 1

    5.  2010-04-08 22:22:08

    A co do ch....y z Mobylandem?!

  • 1

    6. ~  2010-04-08 22:26:12  host: t15-08.opera-mini.net

    dla mnie news dnia..mvno cp moze postawi ze 30masztow wzietych np od ptc aby uzasadnic wyzszy mtr dla full mvno(ptc w istocie)?5 realny op juz jest,patrz np.cennik simplusa od14 kwietnia.mirekb

  • 1

    7. ~chipo608  2010-04-09 08:11:08  host: 078088147110.jeleniagora.vectranet.pl

    ... za takie pieniądze rozbudowa sieci? eeee... rozbudowa ale biur może jakichś i zatrudnienie kilkunastu pracowników...

  • 1

    8. ~  2010-04-09 08:18:03  host: p09-11.opera-mini.net

    Do 7: skoro mld zł ma kosztować 3,5tys nadajników aero2 w całym kraju to myślę że za 100mln zł solorz kupi z 350 nadajników spokojnie..

  • 1

    9. ~  2010-04-09 08:21:14  host: p09-11.opera-mini.net

    Innymi słowy jakby pan solorz sprzedał swoje 30% akcji CP za trochę ponad 1mld zł to miałby kasę na całe swoje 3,5tys nadajników aero2..

  • 1

    10. ~ddd  2010-04-09 18:15:58  host: 212.160.172.70

    Solorz, chcę mieć tyle kasy co ten facet... :)

  • 0

    11. ~Kura  2010-04-11 20:40:25  host: ebp55.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Logiczne posunięcie polsatu - sprzedają kilka procent akcji i nie muszą brać kredytów na budowę infrastruktury pod internet i telefonię. A jak widać chcą rozwijać te usługi.

  • 0

    12. ~nick  2010-04-11 21:07:45  host: bix212.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Wizerunkowo to chyba kolejny dobry ruch CP. Widać w tym głębszy zamiar rozwijania platformy, a to chyba wyjdzie z korzyścią dla klientów, w tym przypadku internetu i telefonii.

  • 0

    13. ~zaratustra  2010-04-15 10:42:30  host: acst120.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Cyfrowy Polsat konsekwentnie realizuje swoja strategie, pod koniec roku ze swoja oferta na pewno bedzie liderem wsrod providerow mobilnego internetu.

  • 0

    14. ~Ubermench  2010-04-15 21:10:58  host: aarx121.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Moim zdaniem już jest liderem. Wystarczy spojrzeć na rozgłos, jaki zyskała ta usługa. Albo na jej parametry. Zdecydowany ruch CP procentuje.

  • 0

    15. ~florencjusz  2010-04-20 15:06:29  host: aenz102.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Do liderowania chyba mu jeszcze troche daleko chociaz jest na dobrej drodze ale fakt CP sporo zamieszal na rynku.

  • 0

    16. ~nick  2010-04-20 22:18:37  host: abkw16.neoplus.adsl.tpnet.pl

    To na pewno oznacza kolejny ruch naprzód. I kolejne modyfikacje in plus w zakresie usługi mobilnego internetu.

Dodaj swoją opinię