Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości 112 zawiodło

112 zawiodło

WitekT 29 Stycznia 2006 17:09

0 0
Jedna z ofiar katastrofy w Katowicach dzwoniąc po pomoc na numer 112, dodzwoniła się do szpitala we Wrocławiu.

Wypadek ten ujawnia niedoróbki polskiego numeru ratunkowego. Nie podano z jakiej sieci łączyła się ofiara dzwoniąca po pomoc.

Sprostowanie:

Jak podano później w TVN24, ofiara najpierw zadzwoniła do siostry do Wrocławia, ta zadzwoniła lokalnie na 999 i poprosiła o kontakt z jej uwięzionym w gruzach bratem. To wrocławskie 999 dzwoniło do uwięzionego, a nie na odwrót.

Przepraszamy za podanie błędnej informacji i dziękujemy czytelnikom za reakcję.


Źródło tekstu: TVN24     

Dodaj do:
w sumie: 20
  • 0

    1.  2006-01-29 17:17:05

    może akurat sygnał na BTSie leciał z Wrocławia, heh. Żartuje. Ale jaja. To tak jak z 997 gdzie dzwoniąc bez kierunkowego powinno mnie połączyć z najbliższą mojemu położeniu jednostką Policji. Ciekawe skąd dzwoniła....bo jeszcze się okaże z TP S.A. ;)

  • 0

    2. ~  2006-01-29 17:39:29  host: gw3.eranet.pl

    Pan ktory odebral telefon polecil dzwoniacemu polaczenie sie ze 112 lub 998!!!! Kogo oni zatrudniaja w centrach ratownictwa. Profesor medycyny ratowniczej (chyba tak sie nazywa ta specjalizacja) komentujacy w TVN24 to nagranie nie zostawil suchej nitki na tym kolesiu ze 112 oraz na organizacji lacznosci ratunkowej (112) na Slasku i w IV RP. BTW maly prezio mowil dzis o III RP...

  • 0

    3. ~haze  2006-01-29 18:14:33  host: ebh45.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ludzie o co Wam chodzi 112 pracuje na etapie prowizorki. Byly wybory i temat umarł. TPSA nie jest zainteresowana efektem docelowym. Nie ma z tego kasy więc nie będą się wysilać. Z drugej strony podczas takiej tragedii dzwonią setki osób. Ile osób musiałoby tam pracować aby obsłużyć wszyskich z super zadowoleniem. Wszystko kosztuje bezpieczeństwo też.

  • 0

    4. ~Thomas  2006-01-29 18:31:53  host: ip-85-198-231-114.broker.com.pl

    Przeciez w USA to pracuje. Nr dostepowy 911. Da sie? Tylko u nas sie nie da, jak zawsze z reszta

  • 0

    5. ~  2006-01-29 20:09:05  host: fw.orasoft.net.pl

    Wydaje mi sie ze jakas dyrektywa nas zobowiazywala do wprowadzenia tego systemu juz jakis czas. Jesli tak to proponuje wysoka kare

  • 0

    6.  2006-01-29 20:27:48

    Szkoda, że nie poznamy sieci z jakiej był wykonany telefon!

  • 0

    7. ~  2006-01-29 21:10:09  host: dpb61.neoplus.adsl.tpnet.pl

    haze: Z tego co wiem TPSA nie jest operatorem komorkowym ;-P a za tworzenie lacznosci odpowiada rzad, a dokladnie pan minister Dorn i jego resort.

  • 0

    8. ~  2006-01-29 21:12:00  host: dpb61.neoplus.adsl.tpnet.pl

    jesito: to czy bedzie wiadomo, czy nie to sie okaze. Wszystko bedzie zalezalo od tego jak bardzo pan Dorn bedzie chcial zwalic wine za niekompetencje operatora 112 we Wrocku, a posrednio swego urzedu na innych...

  • 0

    9. ~MadChomik  2006-01-29 21:12:56  host: pub148.warcnet.szczecin.pl

    Szkoda ze WitekT dalej nie słuchał, nastąpiło SPROSTOWANIE, otóż ten gość spod gruzów wybrał numer swojej siostry we Wrocławiu, powiedział Jej że jest katastrofa, Ona zadzwoniła na 998 i dyżurny z Wrocławia dzwonił do tego zasypanego na komórkę. Stąd Jego rady itp. Może by tak sprostowanko?!

  • 0

    10.  2006-01-29 21:28:46

    MadChomik: włączam nasłuch - jak znów trafię na ten materiał i będzie sprostowanie, to niezwłocznie o tym napiszę. :) My tu nie wstydzimy się przyznawać do błędów. :)

  • 0

    11. ~arnie  2006-01-29 21:45:29  host: djy221.neoplus.adsl.tpnet.pl

    z tego co wiem, to nie ma znaczenia, w jakiej sieci pracuje telefon. Gdy dzoni się na 112, aparat wybiera automatycznie najsilniejszy przekaźnik z dowolnej sieci gsm - nieważny simlock i czy wogóle jest włożona karta sim, nawet przy zablokowanej klawiaturze można wybrać 112!

  • 0

    12.  2006-01-29 22:18:18

    112 ma Priorytet najwyższy i w ekstremalnej sytuacji BTS przerwie inne połączenie, aby tylko umożliwić przeprowadzenie 112...

  • 0

    13. ~hmm  2006-01-29 23:58:30  host: warink00.chello.pl

    Dobrze,że się wogóle dodzwonił. Ja kiedyś dzwoniłem na 112 po pomoc bo byłem świadkiem wypadku i nie dodzwoniłem się. Pomogło zwykłe 999 na pogotowie.

  • 0

    14. ~Ya  2006-01-30 00:27:07  host: vera.net.pl

    MadChomik dobrze słyszał. Niestety, przyznanie się do wprowadzenia w błąd było już wyjątkowo krótkie.

  • 0

    15. ~PK  2006-01-30 08:34:38  host: osmo2.osmosys.tv

    Mialem kiedys taka sytuacje:
    Jade sobie samochodem i widze w oddali strasznie gesty i czarny dym (okolica wiejska) - pomyslalem zadzwonie na 112 i sprawdze czy wiedza cos o tym. Odebral mily pan z policji i zaczal mnie przekonywac, ze dodzwonilem sie do policji - i ze on nie musi przyjac mojego zgloszenia. W pewnym momencie zirytowany powiedzialem: Mam to w dupie:jakby co to ja zglosilem ten fakt w jedyny mozliwy mi sposob. No i dopiero wtedy sie zainteresowal i przyjal zgloszenie. No ale za 15 minut zadzwonili do mnie na komorke strazacy i potwierdzili zgloszenie. Oby dalej tak nie bylo. Pozdrowienia PK

  • 0

    16. ~Ktosiek  2006-01-30 10:01:43  host: azz38.internetdsl.tpnet.pl

    Widocznie trzeba zaczynać od słów "mam to w dupie..." ;-)

  • 0

    17. ~namber31  2006-01-30 10:18:45  host: cxm82.internetdsl.tpnet.pl

    przed chwilą jakiś pan z PSP w radiowej trójce powiedział że to ten przysypany zadzwonił do domu (do wrocławia) i oni dzwonili pod 112 więc nie dziwota że sie dodzwonili do wrocławia

  • 0

    18.  2006-01-30 11:15:34

    ach ta TV 1. zabito kogos 2. ten ktos zabil cos 3 to co szabilo go 4 nikt sie nie zabil....

  • 0

    19. ~RadkoR  2006-01-30 23:23:12  host: chello212186088221.chello.pl

    "uwięzionym w >grzuch< bratem" ojoj, ale literówka (dwie). Poprawcie szybko :)

  • 0

    20.  2006-01-30 23:57:38

    RadkoR - dzięki za zrócenie uwagi, już poprawione ;-)

Dodaj swoją opinię