Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości 112 dopiero po Euro 2012

112 dopiero po Euro 2012

WitekT 6 Lipca 2011 09:31

0 0

Przed Euro 2012 nie zacznie działać system powiadamiania ratunkowego pod numerem 112. Szef MSWiA dopiero teraz napisał projekt ustawy, co oznacza że obecny parlament nie ma szans jej uchwalić - pisze Dziennik Gazeta Prawna.

To miał być priorytet na Mistrzostwa Europy w piłce nożnej. Działanie numeru, który standardowo obowiązuje w krajach Unii, znacznie poprawiłoby bezpieczeństwo zagranicznych turystów. Tymczasem dopiero pod koniec czerwca minister Jerzy Miller skierował projekt nowelizacji ustawy o zarządzaniu kryzysowym oraz niektórych innych ustaw pod obrady Komitetu Stałego Rady Ministrów.




Do końca kadencji zostały nam cztery posiedzenia Sejmu, a jest to trudny projekt. Oceniam, że zajmą się nim już przyszły parlament i rząd - mówi szef sejmowej komisji spraw wewnętrznych Marek Biernacki. .

Źródło tekstu: Dziennik Gazeta Prawna     

Dodaj do:
w sumie: 12
  • 2

    1.  2011-07-06 09:36:21

    chcialem to jakos skomentowac, ale brak mi juz slow...

  • 1

    2. ~Longman  2011-07-06 09:38:48  host: avo34.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Nie chcę być złośliwy, ale to kolejny z wielkich sukcesów rządu szykowanych na €O 2012, zaraz po autostradach i modernizacji kolei. Przyznam, że chyba do krzty wyłysieję a nru 112 nie będzie - słyszę o nim juz od paru lat. W Poznaniu jak się zadzwoni pod 112 odbiera Straż Pożarna a na przekierowanie na Policję czasem trzeba czekać KILKADZIESIĄT minut (sam tego doświadczyłem dwukrotnie). A przecież mówię po polsku, teraz zalóżmy że odezwałbym się po angielsku.

  • 1

    3.  2011-07-06 09:40:49

    No to teraz ratuj się człowieku sam nie ma gdzie wołać o pomoc.

  • 0

    5.  2011-07-06 10:11:37

    a KE juz czeka by dowalic kare za niedzialajacy system...

  • 0

    7.  2011-07-06 10:19:51

    wniosek z tego jeden, daleko nam jeszcze do Europy i krajów w cywilizowanych. Może by teraz nasze władze pochwaliły się podczas trwającej prezydencji w UE jaką mamy łączność w razie nagłego zagrożenia zdrowia i życia, służbę zdrowia, drogi itd. Nadajemy się w 200% na kraj przewodniczący krajom UE. Ciekaw jestem jak przyjadą ludzie z europy na euro i komuś coś się stanie (a takie wypadki na pewno będą), gdzie i kogo powiadomi o wypadku ? Ludzie przyzwyczajeni do nru 112 nie będą mieli jak się dogadać z osobami, które będą po drugiej str. słuchawki. Oby całe to Euro 2012 jak najszybciej się skończyło. 112 to kolejny powód dla europejczyków do drwin, jakby było mało innych powodów. Czemu u nas wszystko musi być wdrażane latami ?

  • 0

    10. ~Longman  2011-07-06 10:48:37  host: avo34.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Racjonalne planowanie w ogóle leży, nie tylko w tym przypadku: http://www.rmf24.pl/ekonomia/news-premier-zapomnial-o-uke-od-pon %20ad-miesiaca-urzad-nie-ma,nId,348450

  • 0

    17. ~r  2011-07-06 11:11:58  host: public-gprs49134.centertel.pl

    Celowo nie robią 112 bo by trzeba było usadzic tam kogoś znającego jezyki. A tak, europa sie nie dodzwoni i gra gitarka ;-)

  • 0

    19. ~kolo_z_Torunia  2011-07-06 12:04:01  host: static-92-189.aduro.pl

    15 czerwca minął termin implementacji dyrektyw pakietu telekomunikacyjnego - gdzie byla mowa o 112. Czuje, że Komisja Europejska znów pogrozi swoim palcem. Ale co tam z palcem.

  • 0

    20. ~K  2011-07-06 14:25:10  host: 81-210-123-94.ip.netia.com.pl

    ale będziemy mieli Euro :D nie chodzi mi tu oczywiście tylko o 112, ale o wiekszość pseudoinwestycji... a miało byc tak pieknie :)))

  • 0

    21. ~  2011-07-06 15:33:24  host: z08-04.opera-mini.net

    112 w Krakowie DZIALA i to dziala BARDZO DOBRZE nie wiem czemu o tym nie ma nic w artykule wspolczuje autorowi znikomej wiedzy

  • 0

    22. ~observer  2011-07-06 16:13:23  host: 87-205-47-239.adsl.inetia.pl

    MSWIA zajmowało się raportem w sprawie Smoleńska. To było o wiele ważniejsze niż 112.

  • 0

    23. ~Vicio  2011-07-07 08:04:04  host: wapgw4.wapgw.era.pl

    W ciągu ostatnich kilku lat już parę razy korzystałem ze 112, i parę znajomych osób mówiło mi że oni też. I DZIAŁA BARDZO DOBRZE!!! Żadnego problemu i pomoc tz Pogotowie i Policja na miejscu w parę minut. No tak tylko że to było w Krakowie i okolicach. >Czyli co Kraków jest bardziej w europie???

Dodaj swoją opinię