Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości 112 - do końca sierpnia

112 - do końca sierpnia

WitekT 12 Kwietnia 2005 19:35

0 0

Do końca sierpnia Ministerstwo Infrastruktury zapewni wszystkim operatorom - zarówno telefonii komórkowej, jak i stacjonarnej - połączenia w ramach systemu telefonu alarmowego 112 do odpowiednich służb ratunkowych - poinformował we wtorek dziennikarzy minister spraw wewnętrznych i administracji Ryszard Kalisz.

Jeśli tak się stanie, to od września, wykręcając numer 112, powinniśmy się dodzwonić albo do oficera policji, albo straży pożarnej. Ten oficer - podkreślił Kalisz - będzie zobowiązany natychmiast zorganizować pomoc. Według ministra, w okresie przejściowym utrzymane będą obecne numery alarmowe zaczynające się na 99.
Obecnie do Centrów Powiadamiania Ratunkowego obsługujących telefon 112 można dodzwonić się w Polsce tyko z telefonów komórkowych. Komisja Europejska skierowała do polskiego rządu uwagę dotyczącą zapewnienia wszystkim operatorom - tak telefonii komórkowej, jak i stacjonarnej - połączeń dla tego numeru alarmowego.

Kalisz podkreślił, że trwają prace nad całym systemem ratownictwa alarmowego - numer 112 ma być jednym z jego elementów - który ma być oparty na powiatowych centrach ratowniczych. Według niego, cały system ratownictwa ma szanse zafunkcjonować w 2009 r. Minister podkreślił, że stworzenia tego systemu to skomplikowana pod względem technologicznym operacja - muszą np. powstać mapy cyfrowe całego obszaru Polski.

Źródło tekstu: PAP, wł     

Dodaj do:
w sumie: 1
  • 0

    1. ~  2005-04-13 08:28:00  host: external.ciech.waw.pl

    Urzędasy to zawsze mają problem. Mogli "sam z siebie" zrobić 112=997 i pewnie nikt by się nie czepiał. Szczególnie w stacjonarnych jest to proste. A tak na to samo wyjdzie tylko po kwitach z Brukseli.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-197-24.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy wg Ciebie usługa Apple Pay odniesie w Polsce sukces?

[Aktualizacja] Apple Pay od jutra w Polsce

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet