Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości 1000 powodów by zadzwonić do Mamy

1000 powodów by zadzwonić do Mamy

WitekT 27 Maja 2005 13:44

0 0

Już 1000 kolorowych Telefonów do Mamy działa na oddziałach dziecięcych szpitali w całym kraju.

Oznacza to, że niemal każdy mały pacjent może bez problemu zadzwonić do swoich bliskich. Dzieci korzystają z rozdawanych bezpłatnie specjalnych kart telefonicznych wydawanych w ramach programu Telekomunikacja Polska Dzieciom.

W Polsce rocznie w szpitalach przebywa ponad 1,5 mln dzieci. Mali pacjenci pozbawieni są często kontaktu z bliskimi, nie zawsze rodzice mogą towarzyszyć dziecku w czasie jego pobytu w szpitalu. By ułatwić kontakt rodziców z chorym dzieckiem, Telekomunikacja Polska stworzyła autorski projekt Telefon do Mamy. W ciągu dwóch lat trwania programu, dzieci wykorzystały ponad 180 tys. darmowych kart telefonicznych i rozmawiały z bliskimi przez ponad 5 mln minut.
Rozmowa z moją mamą daje mi nadzieję, że będzie dobrze i że wyzdrowieję. Czasem nie musimy nawet rozmawiać, po prostu słyszę jej oddech w słuchawce i wiem, ze jest przy mnie i mnie kocha. Niekiedy nasza rozmowa może nie jest zbyt ciekawa, ale prawdziwa i prosto z serca - tak wspomina swój pobyt w szpitalu 13-letnia Kasia. Także lekarze podkreślają dobry wpływ rozmów z rodzicami na samopoczucie chorych dzieci.

Pierwszy Telefon do Mamy został zainstalowany 9 października 2003 r. na Oddziale Onkologii w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Kolorowy automat zawsze zostaje umieszczony w łatwo dostępnym miejscu i zawieszony na takiej wysokości, by dziecko nieduże lub poruszające się na wózku, mogło samodzielnie wybrać na klawiaturze numer telefonu do domu. Bezpłatne karty telefoniczne rozdają maluchom siostry oddziałowe.

Projekt oprócz pozytywnych opinii dzieci, ich rodziców i personelu szpitali, projekt otrzymał kilka prestiżowych nagród. Business Center Club przyznał prezesowi TP Markowi Józefiakowi za jego wprowadzenie Medal Korczaka Dziecko to jutro. Forum Odpowiedzialnego Biznesu umieściło Telefon do Mamy w raporcie Odpowiedzialny Biznes 2004 wśród 100 dobrych przykładów społecznej działalności firm. Natomiast w kwietniu 2005 Akademia Rozwoju Filantropii uznała projekt za dowód społecznej odpowiedzialności firmy i przyznała TP tytuł Dobroczyńcy Roku.

Źródło tekstu: Telekomunikacja Polska     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-144-16-135.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

W jaki sposób najczęściej oglądasz transmisje meczów piłki nożne podczas tegorocznego mundialu?

Jakość i płynność gry - tego online szukają kibice

 

Zobacz wynik | Opinie (1)

Archiwum Ankiet