Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości 1000 osób chce dobrowolnie odejść z TP

1000 osób chce dobrowolnie odejść z TP

WitekT 19 Kwietnia 2005 17:17

0 0

Prawie tysiąc pracowników zadeklarowało chęć skorzystania z możliwości odejść dobrowolnych, za odszkodowaniem i odprawą w wysokości średnio 50 tys. zł na osobę.

Termin składania wniosków mija 21. kwietnia. Procedura zwolnień grupowych jest kontynuowana i nie ma od niej odwrotu. Do końca tego roku w TP zostanie zlikwidowanych maksymalnie 2845 stanowisk pracy.
Po zebraniu wszystkich wniosków od pracowników deklarujących odejścia dobrowolne, 26. kwietnia odbędzie się spotkanie ze związkami zawodowymi, na którym będą omawiane dalsze działania dotyczące procedury zwolnień grupowych. Zależą one przede wszystkim od ostatecznej liczby osób, które zdecydują się samemu odejść z firmy.

Zgodnie z regulaminem zwolnień grupowych wysokość odszkodowań dla pracowników, którzy zdecydują się na dobrowolne odejście z TP wynosi 18250 zł. Prócz odszkodowania odchodzący otrzymają odprawy wynikające z zapisów Ponadzakładowego Układu Zbiorowego Pracy i Kodeksu pracy. Ich wysokość zależy od stażu pracy w TP i wysokości indywidualnego wynagrodzenia zasadniczego. Łącznie wysokość odszkodowania i odprawy wyniesie średnio ok. 50 tys. zł brutto na jedną osobę. To kwota porównywalna ze świadczeniami wypłacanymi w okresie obowiązywania Pakietu Socjalnego.

Źródło tekstu: Telekomunikacja Polska     

Dodaj do:
w sumie: 1
  • 0

    1. ~Tomasz  2005-04-19 23:08:00  host: dhcp-212-122-209-108.iweb.pl

    Niezle-odprawy jak w gornictwie-nie ma to jak silne zwiaski zawodowe-czemu tylko 50tys? Przeciez to smiesznie malo-za co oni beda zyli? Gdzie znajda prace? Mam propozycje-podniescie abonament i wyplacie po milionie:)

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-158-195.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy uruchamianie Windowsa 10 na urządzeniach mobilnych z Androidem ma sens?

Na smartfonach Huaweia można uruchomić Windowsa 10 dzięki chmurze

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet