Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości 100 tys. złotych od Heyah trafi do schroniska dla zwierząt

100 tys. złotych od Heyah trafi do schroniska dla zwierząt

LuiN 23 Września 2010 15:41

0 0

Akcja Heyah "Zbierz się z nami na zwierzaki" zakończyła się sukcesem. Kot Rysiek, rysunkowy bohater reklam Heyah, wraz z przyjaciółmi z portalu Facebook zebrali 100 tys. złotych na rzecz schroniska dla zwierząt w Bydgoszczy.

Założenia tego przedsięwzięcia były proste i opierały się na ścisłej współpracy z internautami: za każdą osobę, która od momentu rozpoczęcia akcji "polubi" Kota Ryśka na Facebooku, Heyah zobowiązała się przekazać złotówkę na rzecz Schroniska dla Zwierząt w Bydgoszczy. Placówka została wybrana w sposób losowy, spośród schronisk, które zgłosiły się do akcji i spełniły określone kryteria. O prowadzonej akcji szerzej pisaliśmy w tej wiadomości.

Pomiędzy 1. czerwca a 21. września br. do fanów Heyah dołączyło 100 tys. osób, a to pozwoliło Heyah zrealizować daną obietnicę - 100 000 złotych trafi do potrzebujących zwierzaków ze schroniska przy ul. Grunwaldzkiej 298 w Bydgoszczy.






Strona Kota Ryśka na Facebooku liczy obecnie ponad 118 000 fanów i jest nie tylko najbardziej popularnym wśród marek telefonii komórkowej - jest jedną z największych stron firmowych w polskim Facebooku.

Źródło tekstu: Heyah     

Dodaj do:
w sumie: 56
  • 0

    44.  2010-09-23 23:46:11

    ewqaewqa - a czy ja mówiłem że wszystkim będzie żyło się godnie z dostatkiem? Nie. Jak se pościelisz, tak się wyśpisz. Tak samo jak sobie zarobisz, tak sobie zjesz. Najlepiej jakby nikt nic nie dawał, byłby święty spokój.

  • 0

    45. ~Octopus  2010-09-24 00:10:02  host: 82-210-131-229.home.aster.pl

    Zrobić dziecko byle idiota umie. Skoro zrobił,niech stanie na wysokości zadania i wychowa..

  • 0

    46. ~m  2010-09-24 05:12:49  host: inet20909nc-2s.nat.umts.dynamic.eranet.pl

    @ewqaewqa, podpisuje sie obiema rekami. Od lat wspomagam schronisko w swoim miescie. Nie daje pieniedzy, ale kupuje karme, najpotrzebniejsze sprzety i leki. Rocznie uzbiera sie z tego pokazna suma. Moglbym te pieniadze przeznaczyc na pomoc tzw. biedym, ale prawda jest taka, ze z reguly trafiaja one nie do tych, ktorzy najbardziej ich potrzebuja, ale do tych, ktorzy najlepiej kombinuja. @PLAY, to wylacznie ich problem. Jesli sami, majac dwie zdrowe rece i glowe na karku nie potrafia zarobic na utrzymanie siebie i swoich dzieci, to nic im nie pomoze.

  • 0

    47.  2010-09-24 07:13:43

    @46: Może i masz rację. Dlaczego ja mam na kogoś robić. Jak i tak dając tym fundacjom pomagającym ludziom, do końca nie wiemy, czy oby te przekazane pieniądze dobrze się dysponują. Jak już bym miał pomóc to rzeczowo, czyli karma dla psów i kotów. Jedzenie, produkty spożywcze dla ludzi ubogich, lecz i to nie jest pewne czy dotrze wszystko, wolontariusze pakujący artykuły kradną w żywe oczy...skąd wiem a no byłem na hali w łodzi.

  • 0

    48. ~Smoli  2010-09-24 09:48:30  host: client-certico-2.wroclaw.dialog.net.pl

    Niektórzy to tu mają poglądy jakby na Korwina-Mikke głosowali... Zero empatii, zero chęci pomocy, skrajny egoizm i niech przetrwają najsilniejsi...

  • 0

    49.  2010-09-24 10:54:14

    Smoli nie, to nie jest brak empatii i chęci pomocy. Tylko wiem, że niewłaściwa pomoc może jeszcze bardziej zaszkodzić(patrz Afryka). Bezmyślne dawanie pieniędzy to nie jest dobre rozwiązanie. Nie znając potrzeb od środka nie ma co się za to brać.

  • 0

    50. ~kubis  2010-09-24 11:19:42  host: 94.42.115.21

    @19. Co roku oddaję 1% podatku, a jest to wysoka kwota. Zaufaj mi. @10. Wyrasta patologia ? uśpijmy te psy i będzie po problemie. W schroniskach jest 100 razy większa patologia zwierzęca niż w domach dziecka. Walnij się w głowę i zrób sobie jamnika... niech dzieci nie mają się w co ubrać

  • 0

    51. ~Smoli  2010-09-24 11:42:08  host: client-certico-2.wroclaw.dialog.net.pl

    ewqa bezmyślne dawanie pieniedzy może sie nie sprawdza w przypadku ludzi, ale zwierzętom przecież nie zaoferujesz kursów dokształcających i nie otworzysz dla nich rynku pracy, dlatego pieniądze to dla nich dobre rozwiązanie, można kupić za nie karmę, budę, zapewnić opiekę medyczną itd. @50 Jaka patologia zwierzęca? Patologia to takie posty jak Twój.

  • 0

    52.  2010-09-24 11:56:28

    Smoli zarzuciłeś brak empatii. A ja to inaczej tłumaczę, empatię mam większa do zwierząt. Niedługo wybieram się właśnie do schroniska po psiaka:) I dawanie pieniędzy, karmy i leków dla zwierząt się sprawdza, o ile ludzie zajmujący się nimi nie kombinują, heh. Tak to jest, zawsze problemem jest człowiek.

  • 0

    53. ~Racjonalista  2010-09-25 14:27:09  host: chello089079090188.chello.pl

    ~Breen - i co z tego,że wziąłeś udział w akcji,operatorowi nic to nie dało. Czy ktoś kiedykolwiek robił badania, ile osób złowił operator na okazywaniu dobrego serca?Pokażmy jacy jesteśmy dobrzy,a może ktoś kupi starter i go zasili w ogólnym poczuciu wdzięczności. Głupie, naiwne i nieskuteczne. Marketing niestety poznałem zbyt dobrze i takie akcje są głupią papką dla ludu,praktycznie nieskuteczną.Zapisujący się do konta kota użytkownik powie: o jak fajnie... Właśnie, o jak fajnie i co z tego? Heyah to marka dostatecznie wypromowana.Co da operatorowi, że nawet jego klient pomyśli"o,jak fajnie",gdy konkurencja np. obniży ceny? A koszty takiej akcji są niewspółmierne do zysku- choćby sam ruch na serwerze,który jakoś obsłużyć trzeba.Nie tędy droga, szczególnie do młodego targetu klientów,wychowanego w we współczensych realiach konkurencji cenowej, nastawionych praktycznie.Zresztą komentarze użytkowników mówią same za siebie.Pseudoempatyczna strategia współcześnie nie przemawia i jest bezcelowa. Nie rozumiem sensu grania na czymś, co przestało wydawać dźwięk.

  • 0

    54. ~zenek  2010-09-26 09:48:23  host: 77-255-246-133.adsl.inetia.pl

    Dobry i fajny gest ze strony Heyah. I nie sądzę aby ta akcja i ten temat na telepolisie był powodem do kłótni ja wiem jedno akcja jest dobra i szczytna. Nie jest odpowiedzią do ratowania reputacji ani nic z tych rzeczy jak to już miało miejsce w jednej z innych sieci.

  • 0

    55.  2010-09-27 22:01:31

    To kochane i słodkie :) Nie wiem nad czym tu się kłócić. Niby mają w tym wszystkim reklamę, ale ja myślę, że nawet w takich okolicznościach to strasznie pożyteczne, że wielki koncern staje się donatorem. Korzyść jest obustronna i nie ukrywajmy, że ta społeczna jednak większa.

  • 0

    56.  2010-09-30 08:51:03

    Super akcja, cieszę się, że udało się zebrać planowaną sumę i przekazać ją na schronisko jeszcze przed zimą. Oby więcej było takich inicjatyw.

  • 0

    57.  2010-09-30 10:22:09

    Zawsze uważałam, że duże firmy powinny bawić się w akcje charytatywne zamiast wydawać pieniądze na agencje reklamowe :) mają promocję a przy okazji robią też coś naprawdę pożytecznego społecznie. Zwłaszcza chwytającego za serce młodych a do nich przecież kierują swoją ofertę. Dobrze, ze zaznaczyłaś, że wyrobili się z akcją przed zimą, to wyjątkowo ciezki okres dla zwierzaków.

  • 0

    58. ~  2010-10-10 13:44:11  host: 178.56.53.98

    100tys zł to ładna sumka. Może teraz kolej na kolejne schroniska?

  • 0

    59.  2010-10-11 16:57:49

    Z tego co wiem akcja ma być kontynuowana dla innych schronisk. Czytałam to bodaj w zakładce zasady na facebooku, na owej stronie Heyah :)

  • 0

    60.  2010-10-13 16:50:19

    @59 Nie wiem czy będą kontynuować takie akcje w najbliższym czasie, ale trzeba przyznać, że zrobili kawał dobrej roboty. Ja w zakładkach znalazłem info, że na razie rozdają kubki ;) http://www.facebook.com/apps/application.php?id=134344163270563

  • 0

    61.  2010-10-14 00:44:59

    Kubki juz od jakiegoś czasu rozdają, promocja na facebooku kwitnie i bardzo dobrze, można fajne rzeczy od nich dostać:)

  • 0

    62.  2010-10-14 20:14:23

    Kubki to już dawno dawno :) sama mam jeden. Są całkiem sympatyczne, warto się załapać. Naprawdę prężną teraz tę stronkę mają po tej akcji ze schroniskami, a i dowiedzieć się czegoś można.

  • 0

    63. ~Panie ze schroniska..  2010-11-25 23:08:27  host: 87-205-83-145.adsl.inetia.pl

    Panie ze schroniska dobrze zaopiekują się tymi pieniążkami.. już tylko zacierają rączki.. coś o tym wiem...

Dodaj swoją opinię