Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości 100 tys. zł kary dziennie dla TP

100 tys. zł kary dziennie dla TP

WitekT 6 Września 2006 10:53

0 0

Jeśli Tele2 nie będzie mogło od 14. września kupować hurtowo od Telekomunikacji Polskiej abonamentu telefonicznego (WLR), to krajowemu monopoliście grozi 100 tys. zł kary dziennie.

Tele2 już przyjmuje zamówienia od klientów na abonament, który chce hurtowo kupować od TP. Im bliżej terminu wyznaczonego przez UKE, tym coraz większe prawdopodobieństwo, że TP nie wykona na czas decyzji regulatora. Tele2 w takim przypadku zapowiada złożenie skargi do regulatora.




TP tłumaczy, że decyzja o WLR budzi wątpliwości, a czas na jej wdrożenie jest za krótki. Grażyna Piotrowska-Oliwa, dyrektor wykonawczy w TP zasugerowała, że firma nie będzie w stanie dotrzymać terminu w związku ze zmianami, których w swoich systemach bilingowych nie zdąży wykonać na czas.

Źródło tekstu: Gazeta Prawna     

Dodaj do:
w sumie: 17
  • 0

    1. ~  2006-09-06 11:05:51  host: apn-100-187.gprsbal.plusgsm.pl

    witam,naprawde sie ciesze ze Pani Ania jest szefen uke..po prostu klieci i tak zaplaca ale za to mniej zabojady wytransferuja do francji(spacjalnie z małej;-))..Tak 3mać Pani Aniu,oby tylko polityka i naciski nie byly na tyle silne zeby Pania "zdjąć" z roli jaką Pani pełni..

  • 0

    2.  2006-09-06 11:06:50

    No Prezesiki - szykujcie 3 miliony 100 tysięcy kasy :) brawo pani Streżyńska:))

  • 0

    3. ~poznaniak  2006-09-06 11:19:23  host: 213-238-96-227.adsl.inetia.pl

    Myślę, że "możliwości techniczne" rosną wprost proporcjonalnie do wymiaru kary. Nie wiem tylko czy 100 000 zł jest wystarczające - miesięcznie to tylko ok. trzydziestu paru groszy zdartych od każdego abonenta więcej... Na to ich stać :-(

  • 0

    4.  2006-09-06 11:25:03

    I dobrze, przynajmniej pieniądze zostaną w kraju. Niech France Telekom sam sobie radzi :P Francuzów niech okrada :-)

  • 0

    5.  2006-09-06 12:02:41

    Pani Strezynska chyba jest jedyna kompetentna osoba w tym rzadzie... Ale mam wrazenie,ze nieco uwziela sie na TP. Moze to i dobrze. Oby ceny zaczely spadac. Brawo!

  • 0

    6.  2006-09-06 12:37:25

    **Paweł- Streżyńska nie uwzieła się na TPSA, tylko z wielką determinacją nadrabia straty z poprzednich lat....

  • 0

    7.  2006-09-06 12:47:02

    **Dociekliwy- no nie tak do końca zostaną w kraju- TPSA może sobie odpisać od podatku całą karę. Swoją drogą to niepojęte, by kara mogła iść w koszty firmy- ot sprawiedliwość. No ale jest nadzieja- nowelizacja prawa telekomunikacyjnego...

  • 0

    8. ~Greg  2006-09-06 13:06:26  host: 212.160.172.70

    W tym przypadku Streżyńska nie ma racji. Jeżeli chodzi o dostosowanie systemów bilingowych TP do nowych wymagań oraz wdrożenie nowych usług, to czas jaki dostała TP na realizację jest kpiną. Patrząc obiektywne na sprawę to Streżyńska jednak przegina, w innych krajach wdrożenie nowych usług regulowanych trwa znacznie dłużej niż w Polsce. Obserwując proces uwalniania rynku cieszę się, że w Polsce nie ma problemów mieszkaniowych i Streżyńska nie reguluje tego rynku. :) Bo gdyby tak było, to musiałbym przjąć do mojego domu nieznajomych i jeszcze dopłać za to, że u mnie mieszkają :). Dodatkowo dostałbym karę za to, żę jeszcze nie kupiłem im łóżka i nie mogą spać w nocy. :)

  • 0

    9. ~Grzesiek  2006-09-06 13:31:00  host: bje12.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Brawo dla streżyńskiej.. wreszcie ktoś się wziął za Telekomunikacje. Moje uznanie dla Streżyńskiej. Super gościówa. :)

  • 0

    10. ~Karol  2006-09-06 13:44:17  host: evw8.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Dlaczego ludzie ktorzy nie znaja tematu tak lubia wypowiadac sie na tym forum?
    Pani Strezynska nic wielkiego nie zrogbila, moze sobie nakladac kary na TPSA, ale ja bym jej gratuluowal jak TPSA zaplaci jakas znaczaca kare, a na to sie nie zapowiada. No i jej dokonania beda takie jak poprzednikow.
    Bo schemat zawsze jest ten sam:
    Kara -> Sad (TPSA broni pan Sołtysiński..) -> Sprawe wygrywa TPSA
    Pani prezes jest medialna, moze nawet bardziej niz Lepper, ale nawet on wiecej merytorycznie zdzilal..

  • 0

    11.  2006-09-06 14:00:02

    **Karol- błądzisz człowieku. Mylisz podstawowe kompetencje władzy wykonawczej i sądowniczej :)))

  • 0

    12.  2006-09-06 14:13:22

    TP cały czas mówi, że czas na wdrożenie tej usługi jest za mały, ale czy wogóle po wydaniu tej decyzji na drugi dzień wzięła się za przystosowanie swojej sieci? Pewnie nie, i cały czas nic nie robi licząc, że sąd odrzuci tą decyzję ;/

  • 0

    13. ~Greg  2006-09-06 14:18:58  host: 212.160.172.70

    Karol: Też sądze że Streżyńska nic dobrego nie zrobiłą, gdyż przyświeca jej cel światły, natomiast środki jakie dobiera do jego realizacji są często mocno dyskusyjne. Wszystkie decyzje UKE mają charakter natychmiastowej wykonalności, więc TP musi je realizować bez względu na to jak są bezsensowne i słabe merytorycznie. Sprawy przed sądem pewnie trochę potrwają, a więc zapewne TP po jakims czasie wygra w wielu kwestiach. Ciekawe co sie wtedy stanie?

  • 0

    14. ~poznaniak  2006-09-06 16:56:40  host: 213-238-96-218.adsl.inetia.pl

    drogi kolego Greg - czy ci nie wiadomo, że wszystkie te rzeczy były wdrożone już ustawą z chyba 2004 r? Napewno jeszcze przed wejściem do UE. Jednakże nikt nie wierzył, że ktoś je będzie egzekwować. Przenosić numer można było już w 2003 r., jadnakże tylko de iure. Pani Ania tylko stara się by dawne de iure znaczyło tyle samo co de facto. Nic więcej i nie biadolcie nad TPSA!

  • 0

    15. ~D  2006-09-06 17:46:36  host: 80.51.255.150

    Dlaczego tylko 100 tysięcy? Milion na dzień by się na nie dało? :)

  • 0

    16. ~Greg  2006-09-07 09:31:01  host: 212.160.172.70

    D: hej pewnie by się nie dało, bo trzeba uwzględnić ryzyko wygranej przed sądem przez TP, bo wtedy Skarb Państwa będzie musiał wypłacić kasę z odsetkami :)) A wtedy napewno odbije się to na twoich podatkach itp.

  • 0

    17. ~Greg  2006-09-07 09:41:50  host: 212.160.172.70

    poznaniak: Pisząc moją opinię nie miałem na celu kwestionowanie wprowadzanych na rynek usług hurtowych, a jedynie sposób ich wprowadzania. UKE często w uzasadnieniach do decyzji wyjaśnia tak: wprowadziliśmy, bo było to konieczne (koniec wyjaśnień) lub wprowadziliśmy (dlaczego?) bo tak!. Zapraszam do lektury uzasadnień UKE do decyzji :) W Europie regulatorzy przeprowadzają bardziej rzetelne analizy rynku. Poza tym drobi kolego przeczytaj na temat kalkulacji regulacyjnej, w której UKE zlecił niezależnemu audytorowi na przeprowadzenie własnej kalkulacji uwzględniającej 1/4 central sieci TP i jednocześnie cały wolumen ruchu. Wybacz, ale w związku z powyższym nie jestem pełen uznania dla pracy Pani Ani.

Dodaj swoją opinię