Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości 100 tys. użytkowników IKO

100 tys. użytkowników IKO

sirmark 28 Grudnia 2013 03:08

5 2

W niecałe 10 miesięcy płatności mobilne IKO zyskały 100 tys. użytkowników, którzy dokonali swoimi telefonami łącznie ponad 250 tys. transakcji na kwotę 66 mln zł.

Aplikacja IKO jest obecnie dostępna na telefony z systemami iOS, Android oraz Windows Phone. Mogą z niej korzystać klienci Inteligo, osoby nieposiadające konta (portmonetka IKO) oraz klienci prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą lub wykonujący wolny zawód.




Płatności można realizować w ponad 65 tys. terminali płatniczych eService w całej Polsce. Oprócz punktów handlowo-usługowych, telefonem z IKO można także wypłacać gotówkę z 3 tys. bankomatów PKO BP oraz płacić za zakupy w ponad 8 tys. sklepów internetowych obsługiwanych.

Źródło tekstu: PKO BP     

Dodaj do:

Tagi: iko | pko bp | płatności

w sumie: 33
  • 0

    1.  2013-12-28 03:38:11

    Czyli średnio wychodzi 2,5 transakcji na osobę po 264 zł każda. Nie wygląda to już tak imponująco. Karty zbliżeniowe może są bardziej niebezpieczne ale wygodniejsze.

  • -2

    2.  2013-12-28 05:13:52

    Będzie więcej, gdy zakończą się prace pozostałych banków nad tego typu aplikacjami i zwiększy się liczba terminali. Na razie to jakiś promil możliwości. Mimo wszystko zblizeniowki nie do pobicia - wygodniej, a przecież IKO żadnych konkretnych korzyści użytkownikowi nie daje.

  • 0

    3.  2013-12-28 09:25:05

    system prosty ale nie potrzebny każdy nosi przy sobie karty

  • -1

    4. ~M1chu  2013-12-28 09:43:58  host: aebd238.neoplus.adsl.tpnet.pl

    oszczednosc oplaty za karte ewentualnie redukuje koszt. - choc polaczenie z internetem swoje pobierze

  • 0

    5.  2013-12-28 09:48:26

    Ja korzystam i sobie chwalę, chociaż pewnie nie tak jak chciałby bank. Zrezygnowałem z karty debetowej i korzystam za pomocą IKO z bankomatów. Za zakupy w sklepach płacę kredytówką z innego banku :-).

  • -1

    6.  2013-12-28 09:49:53

    Do puki nie dołączą inne banki i nie będzie jednego spójnego systemu, nie ma co liczyć na wiele. Aby sklepy dawały możliwość płatności komórką musi być system powszechny i tani. PKO BP to duży bank, ale głównie emerytów, którzy preferują gotówkę(statystycznie). Jeśli nie dołączą inne banki, gdzie są ludzie młodzi i zarabiający (znaczy też wydający), to IKO będzie tylko ciekawostką.

  • 0

    7. ~ignacy  2013-12-28 09:57:52  host: public27575.xdsl.centertel.pl

    do 3 .Ja używam karty tylko raz w miesiącu by wyplacic kase z bankomatu. I chętnie bym mnie zrezygnował na rzecz iko ale na firefox os nie dziala.

  • 0

    8.  2013-12-28 10:02:10

    pracują nad aplikacja więc kiedyś tam się pojawi też na OS

  • -1

    11.  2013-12-28 11:42:08

    @10 Ty chyba jej jeszcze nie ukończyłeś. Najwyraźniej nie wiesz, że są automatyczne korektory, które weryfikują ortografię. Niestety nie w kontekście zdania. Tak powstają tego typu błędy, rzadko, ale jednak. Ja piszę "poki", bo alt nie wybił, on poprawia na "puki" i nie podkreśla. Tego rodzaju błędy korektora są rzadkie, nie opłaca się jeszcze raz czytać wpisu, no chyba, że się ma za wiele wolnego czasu, ja nie.

  • 1

    12. ~x  2013-12-28 12:04:57  host: 031011183210.warszawa.vectranet.pl

    @11 Niestety, jeśli rzeczywiście skończyłeś podstawówkę to nie była ona najlepsza. Tłumaczenie, że "alt nie wybił" tylko cię pogrąża bo gdybyś "dopóki" napisał, zgodnie z regułami, łącznie (razem), to żaden komputer by twojego "dopoki" nie skorygował na "do puki". Na dodatek nie wiesz, że w wyrażeniu "chyba że" nie wstawiamy w środek przecinka. Zamilcz i wracaj do szkoły po zwrot pieniędzy

  • 0

    13.  2013-12-28 12:21:00

    Ja raz skorzystałem - jak była promocja na Shellu. Zyskałem jakieś 5 PLN na tańszym paliwie. Bez podobnej korzyści nie chciałoby mi się bawić w wyciąganie telefonu, logowanie itd itp.

  • 0

    17.  2013-12-28 14:33:36

    Jestem wśród tych 100000. Raz użyłem, trwało dłużej niż transakcja zbliżeniowa (i więcej z tym zachodu), więc aplikacja czeka na lepsze czasy.

  • 0

    18. ~Adam  2013-12-28 14:37:52  host: static-81-219-162-71.devs.futuro.pl

    iko na javie nie instalujcie, zrazicie się i później nie będziecie chcieli instalować np. na androidzie. Wg mnie najwygodniejsza jest aplikacja ikasa pekao (głownie chodzi mi o interfejs i szybkość działania). W iko szczególnie podobają mi czeki, które można wyslac smsem innej osobie, wtedy przy placeniu w sklepie wystarczy podac kod i wpisac pin. Idealna byłaby aplikacja mobilna wykorzystująca NFC, zamiast wklepywania kodu przez kasjerkę, zbliżenie do terminala. Zaskakujaco dobrze i szybko konkurencyjna IKASA działa w Biedronce i to 2 podobne systemy jednocześnie, pewnie gdyby nie warunek biedronki, ze system musi być bez prowizji bankowych, to i ikasa by dzialala. Ale konkurencja wskazana, ja mam ikase i iko, czekam jeszcze na to, az będę mogl zastapic przez NFC nie tylko jedna karte, ale wszystkie, ale jeśli bank musi placic abonament operatorowi za umieszczeni na karcie SIM, to chyba długo jeszcze nie będzie w telefonie kilku kart, a szkoda.

  • 0

    19. ~ola  2013-12-28 15:59:29  host: user-164-127-194-91.play-internet.pl

    ale dno... podczas gdy kart w PL używa się pewno 100tys. razy dziennie jak nie więcej... IKO to kompletnie zbędna usługa, tylko wydłuża obsługę, bo kasjerka musi to włączyć... karta jest wygodniejsza.

  • 0

    20. ~Sk.  2013-12-28 16:12:43  host: d212-254.icpnet.pl

    Próbowałem zainstalować na Noki 6303 classic (java) i instalacja sie udała, ale przy uruchomieniu "out of memory". Tak to właśnie działa na każdym telefonie :-).

  • 0

    21. ~Natalia  2013-12-28 16:16:06  host: user-164-127-252-185.play-internet.pl

    Apka IKO ułatwia płacenie w sklepach ale tez pozwala skorzystac z wielu fajnych promocji. No i przelewy mozna robic przez tel co jest wygodne i praktyczne.

  • 0

    22.  2013-12-28 20:07:11

    Iko ma sporo potencjalnych korzyści jeszcze mało rozpowszechnionych - przelewy na nr telefonu, promocje w sklepach, niższe opłaty intercharge. Apka o sporym potencjale, ale porównanie czy iko czy karta dla samego płacenia w sklepie jeszcze długo bedzie na korzyść karty (pomoc mogą promocje za płatności iko)

  • 0

    23.  2013-12-28 20:53:47

    IKO nie uruchamia się na telefonach z root'em, choć według zapewnień banku (czy tam konsultanta z fb) to już tylko kwestia czasu...

  • 0

    24.  2013-12-29 12:33:13

    Ja tam jestem i zostanę tradycjonalistą. Mam karty i gotówkę. Niestety transakcje bezgotówkowe często rodzą problemy albo trwają długo. Gotówką płaci się najszybciej.

  • 0

    25. ~Michu  2013-12-29 13:32:22  host: host-46-186-51-74.dynamic.mm.pl

    Korzystam od kilku miesięcy z IKO i chwalę sobie ten system. Aczkolwiek PKO BP mogłoby popracować jeszcze nad ilością punktów, w których można płacić przez IKO, bo nie wszędzie można płacić. Przydałby się ten system głównie w największych marketach w Polsce (Lidl, Netto, Tesco etc.).

  • 1

    26.  2013-12-29 14:14:31

    @21 - "ułatwia" tylko w sklepach internetowych, a w pozostałych akceptujących IKO - jedynie "umożliwia" płacenie. Póki co więc wartością dodaną są promocje.

  • 0

    27. ~  2013-12-29 15:03:37  host: user-164-126-172-222.play-internet.pl

    17 jeśli miałbym do wyboru zbliżeniówka albo IKO to wole aby trwało dłużej ale było bezpieczniej, czyli wybrałbym IKO. Zbliżeniówka jest na okaziciela, więc dla mnie porażka. IKO wymaga PINu do logowania, potem można włączyć drugi raz PIN do zatwierdzenia operacji, więc jeśli ktoś nie zna PINu i nie ma dostępu do Twojego telefonu to kasy nie zabierze ale trzeba pamiętać, że to transakcja ONLINE i wymaga połączenia z netem. Ciekawa jest opcja Czeki, które można wykorzystać OFFLINE, bez dostępu do netu po podaniu PINu oraz możliwość wypłaty kasy z bankomatu bez posiadania karty. O ile karty nie mam zawsze ze sobą o tyle telefon mam niemal zawsze. Ilość bankomatów PKO BP powoduje, że jest to dla mnie bardzo przydatna aplikacja. Karta debetowa jest trzymana ze względu na wpłatomat, inaczej byłaby zbędna, bo do płatności używam kredytówki PKO BP. W sumie PKO BP (Inteligo) trzyma się w czołówce ofert banków internetowych. Dodatkowo to polski bank, więc wolę trzymać kasę tam niż w banku z obcym kapitałem, gdzie dadzą na ROR 0,5%.

  • 0

    28. ~  2013-12-29 15:06:31  host: user-164-126-172-222.play-internet.pl

    18 IKO na Javie faktycznie porażka, bo na Androidzie śmiga normalnie, nie miałem okazji testować na innych systemach ale zakładam, że będzie to samo co na Androidzie. Ale jeśli nie ma innej opcji to może być choćby Java i opcja Czeku, aby potem nie wkurzać się gdybyśmy chcieli płacić/wypłacać ONLINE

  • 0

    29. ~wiki  2013-12-29 16:13:26  host: 89-78-233-130.dynamic.chello.pl

    a jak dla mnie IKO jest świetne i super bo bardzo szybko ich oferta poszerza się mi osobiście bardzo brakowoła możliwości robiebienia przelewów ale teraz jest i to można robić przelew: zwykły na numer rachunku bankowego; między głównymi rachunkami własnymi; wcześniej zdefiniowany w iPKO/Inteligo i przelew na numer telefonu

  • 0

    30. ~xy  2013-12-29 18:41:32  host: 037008224147.warszawa.vectranet.pl

    Mogą też korzystać klienci PKO BP - artykuł nic o tym nie wspomina.

  • 0

    31. ~  2013-12-29 23:13:29  host: user-164-126-168-140.play-internet.pl

    @29 faktycznie od jakiegoś czasu jest opcja przelewów, także można zapłacić za kablówkę jak ktoś zapomni, także nie tylko ING jest mobilny :P Ogólnie ciekawe rozwiązanie, choć przelewy mnie nie rajcują, może raz na ruski rok będzie to przydatne, normalnie płacę przez kompa. Dla niektórych problemem jest brak aplikacji dla roota, w sumie powinna być opcja wyboru w jaki sposób ktoś chce korzystać z aplikacji.

  • 1

    33. ~kolo2  2013-12-30 15:07:44  host: 194.242.62.91

    Ja jestem z IKo zadowolony. wiem że to nowość, zę trzeba się przyzwyczaić, że obsługi musza nauczyć się też sprzedawcy, ale taka jest przyszłość

  • 0

    34.  2013-12-30 21:59:31

    IKO dostępna jest też na BlackBerry panie Sirmark. Mam u siebie na 9900 bold i śmiga super.

  • 0

    35. ~Marek  2013-12-30 22:44:20  host: 87-205-25-32.ip.netia.com.pl

    Wlasnie placilem w Rossmannie przez IKO, poszlo bardzo sprawnie, na pewno nie dluzej niż kartą, czeki IKO maja wielka przyszlosc. Czek można zrealizować w bankomacie, w sklepie i przy płatnościach internetowych, można go przeslac smsem innej osobie, która jest już w sklepie, a zapomniała gotówki. Dla mnie przyszlosc to platnosci mobilne i NFC zamiast kart, portfel niepotrzebny.

  • 0

    36. ~Zofia  2013-12-31 12:47:47  host: user-31-175-200-32.play-internet.pl

    IKO jest wygodna apka. Płaciłam nią już w nie jednym sklepem i korzystałam przy okazji promocji . A ostatnio nawet robiłam przelew.

  • 0

    37. ~Mka  2014-01-08 20:48:22  host: 109.79.173.246

    A ja mam root'a na Xperii i aplikacja dziala Jedynie wyplacalem z bankomatu i przelewalem na nr telefonu Dzialanie nie jest doskonale ale juz nie musze nosic kart na imprezy

  • 0