Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości 100 tys. użytkowników IKO

100 tys. użytkowników IKO

sirmark 28 Grudnia 2013 03:08

5 2

W niecałe 10 miesięcy płatności mobilne IKO zyskały 100 tys. użytkowników, którzy dokonali swoimi telefonami łącznie ponad 250 tys. transakcji na kwotę 66 mln zł.




Aplikacja IKO jest obecnie dostępna na telefony z systemami iOS, Android oraz Windows Phone. Mogą z niej korzystać klienci Inteligo, osoby nieposiadające konta (portmonetka IKO) oraz klienci prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą lub wykonujący wolny zawód.


Płatności można realizować w ponad 65 tys. terminali płatniczych eService w całej Polsce. Oprócz punktów handlowo-usługowych, telefonem z IKO można także wypłacać gotówkę z 3 tys. bankomatów PKO BP oraz płacić za zakupy w ponad 8 tys. sklepów internetowych obsługiwanych.

Źródło tekstu: PKO BP     

Dodaj do:

Tagi: iko | pko bp | płatności

w sumie: 34
  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    19. ~ola  2013-12-28 15:59:29  host: user-164-127-194-91.play-internet.pl

    ale dno... podczas gdy kart w PL używa się pewno 100tys. razy dziennie jak nie więcej... IKO to kompletnie zbędna usługa, tylko wydłuża obsługę, bo kasjerka musi to włączyć... karta jest wygodniejsza.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    20. ~Sk.  2013-12-28 16:12:43  host: d212-254.icpnet.pl

    Próbowałem zainstalować na Noki 6303 classic (java) i instalacja sie udała, ale przy uruchomieniu "out of memory". Tak to właśnie działa na każdym telefonie :-).

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    21. ~Natalia  2013-12-28 16:16:06  host: user-164-127-252-185.play-internet.pl

    Apka IKO ułatwia płacenie w sklepach ale tez pozwala skorzystac z wielu fajnych promocji. No i przelewy mozna robic przez tel co jest wygodne i praktyczne.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    22.  2013-12-28 20:07:11

    Iko ma sporo potencjalnych korzyści jeszcze mało rozpowszechnionych - przelewy na nr telefonu, promocje w sklepach, niższe opłaty intercharge. Apka o sporym potencjale, ale porównanie czy iko czy karta dla samego płacenia w sklepie jeszcze długo bedzie na korzyść karty (pomoc mogą promocje za płatności iko)

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    23.  2013-12-28 20:53:47

    IKO nie uruchamia się na telefonach z root'em, choć według zapewnień banku (czy tam konsultanta z fb) to już tylko kwestia czasu...

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    24.  2013-12-29 12:33:13

    Ja tam jestem i zostanę tradycjonalistą. Mam karty i gotówkę. Niestety transakcje bezgotówkowe często rodzą problemy albo trwają długo. Gotówką płaci się najszybciej.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    25. ~Michu  2013-12-29 13:32:22  host: host-46-186-51-74.dynamic.mm.pl

    Korzystam od kilku miesięcy z IKO i chwalę sobie ten system. Aczkolwiek PKO BP mogłoby popracować jeszcze nad ilością punktów, w których można płacić przez IKO, bo nie wszędzie można płacić. Przydałby się ten system głównie w największych marketach w Polsce (Lidl, Netto, Tesco etc.).

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    26.  2013-12-29 14:14:31

    @21 - "ułatwia" tylko w sklepach internetowych, a w pozostałych akceptujących IKO - jedynie "umożliwia" płacenie. Póki co więc wartością dodaną są promocje.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    27. ~  2013-12-29 15:03:37  host: user-164-126-172-222.play-internet.pl

    17 jeśli miałbym do wyboru zbliżeniówka albo IKO to wole aby trwało dłużej ale było bezpieczniej, czyli wybrałbym IKO. Zbliżeniówka jest na okaziciela, więc dla mnie porażka. IKO wymaga PINu do logowania, potem można włączyć drugi raz PIN do zatwierdzenia operacji, więc jeśli ktoś nie zna PINu i nie ma dostępu do Twojego telefonu to kasy nie zabierze ale trzeba pamiętać, że to transakcja ONLINE i wymaga połączenia z netem. Ciekawa jest opcja Czeki, które można wykorzystać OFFLINE, bez dostępu do netu po podaniu PINu oraz możliwość wypłaty kasy z bankomatu bez posiadania karty. O ile karty nie mam zawsze ze sobą o tyle telefon mam niemal zawsze. Ilość bankomatów PKO BP powoduje, że jest to dla mnie bardzo przydatna aplikacja. Karta debetowa jest trzymana ze względu na wpłatomat, inaczej byłaby zbędna, bo do płatności używam kredytówki PKO BP. W sumie PKO BP (Inteligo) trzyma się w czołówce ofert banków internetowych. Dodatkowo to polski bank, więc wolę trzymać kasę tam niż w banku z obcym kapitałem, gdzie dadzą na ROR 0,5%.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    28. ~  2013-12-29 15:06:31  host: user-164-126-172-222.play-internet.pl

    18 IKO na Javie faktycznie porażka, bo na Androidzie śmiga normalnie, nie miałem okazji testować na innych systemach ale zakładam, że będzie to samo co na Androidzie. Ale jeśli nie ma innej opcji to może być choćby Java i opcja Czeku, aby potem nie wkurzać się gdybyśmy chcieli płacić/wypłacać ONLINE

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    29. ~wiki  2013-12-29 16:13:26  host: 89-78-233-130.dynamic.chello.pl

    a jak dla mnie IKO jest świetne i super bo bardzo szybko ich oferta poszerza się mi osobiście bardzo brakowoła możliwości robiebienia przelewów ale teraz jest i to można robić przelew: zwykły na numer rachunku bankowego; między głównymi rachunkami własnymi; wcześniej zdefiniowany w iPKO/Inteligo i przelew na numer telefonu

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    30. ~xy  2013-12-29 18:41:32  host: 037008224147.warszawa.vectranet.pl

    Mogą też korzystać klienci PKO BP - artykuł nic o tym nie wspomina.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    31. ~  2013-12-29 23:13:29  host: user-164-126-168-140.play-internet.pl

    @29 faktycznie od jakiegoś czasu jest opcja przelewów, także można zapłacić za kablówkę jak ktoś zapomni, także nie tylko ING jest mobilny :P Ogólnie ciekawe rozwiązanie, choć przelewy mnie nie rajcują, może raz na ruski rok będzie to przydatne, normalnie płacę przez kompa. Dla niektórych problemem jest brak aplikacji dla roota, w sumie powinna być opcja wyboru w jaki sposób ktoś chce korzystać z aplikacji.

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    33. ~kolo2  2013-12-30 15:07:44  host: 194.242.62.91

    Ja jestem z IKo zadowolony. wiem że to nowość, zę trzeba się przyzwyczaić, że obsługi musza nauczyć się też sprzedawcy, ale taka jest przyszłość

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    34.  2013-12-30 21:59:31

    IKO dostępna jest też na BlackBerry panie Sirmark. Mam u siebie na 9900 bold i śmiga super.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    35. ~Marek  2013-12-30 22:44:20  host: 87-205-25-32.ip.netia.com.pl

    Wlasnie placilem w Rossmannie przez IKO, poszlo bardzo sprawnie, na pewno nie dluzej niż kartą, czeki IKO maja wielka przyszlosc. Czek można zrealizować w bankomacie, w sklepie i przy płatnościach internetowych, można go przeslac smsem innej osobie, która jest już w sklepie, a zapomniała gotówki. Dla mnie przyszlosc to platnosci mobilne i NFC zamiast kart, portfel niepotrzebny.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    36. ~Zofia  2013-12-31 12:47:47  host: user-31-175-200-32.play-internet.pl

    IKO jest wygodna apka. Płaciłam nią już w nie jednym sklepem i korzystałam przy okazji promocji . A ostatnio nawet robiłam przelew.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    37. ~Mka  2014-01-08 20:48:22  host: 109.79.173.246

    A ja mam root'a na Xperii i aplikacja dziala Jedynie wyplacalem z bankomatu i przelewalem na nr telefonu Dzialanie nie jest doskonale ale juz nie musze nosic kart na imprezy

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    38. ~olo  2014-01-28 07:57:50  host: nat195.trans.net.pl

    Aplikacja jak inne. Przelew na nr tel pod warunkiem że zdefiniowany, to żadna rewolucja, przelew z telefonu jest też w innych bankach

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    39.  2014-01-29 14:50:48

    IKO działa już na rootach. Ścągnąłem apkę na androida i zrobiłem pierwszą transakacje. Pani w kasie miała trochę problemów, widać że jeszcze niewprawiona, ale generalnie stosunkowo szybko

Dodaj swoją opinię