Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości 100 tys. pobrań aplikacji Allegro w wersji dla Symbiana

100 tys. pobrań aplikacji Allegro w wersji dla Symbiana

LuiN 31 Maja 2011 09:10

0 0

Sto tysięcy aplikacji mobilnych Allegro pobrali użytkownicy smartfonów pracujących na systemie Symbian. Ten wynik udało się osiągnąć w mniej niż 10 miesięcy.

Grupa Allegro każdego miesiąca rozszerza mobilny dostęp do swoich serwisów. Spowodowane jest to trendami na polskim rynku, z których wynika, że z miesiąca na miesiąc przybywa użytkowników mobilnego Internetu - mówi Kamil Brzeziński z Grupy Allegro. Kiedy w sierpniu 2010 udostępniona została aplikacja Allegro nikt nie przypuszczał, że w niecałe dziesięć miesięcy przekroczy liczbę 100 tysięcy ściągnięć - dodaje Brzeziński.

Aplikacja Allegro na iPhone'a potrzebowała ponad 28 miesięcy na osiągnięcie 100 tyś. pobrań, a Android około 15 miesięcy i to z dodatkową kampanią reklamową w zewnętrznych aplikacjach. Każdego tygodnia użytkownicy Nokii kilkadziesiąt tysięcy razy przeglądają kategorie i wyszukują produkty. W ciągu miesiąca serwis notuje ćwierć miliona oglądanych ofert z aplikacji Allegro na telefonach Nokii.




Dzięki aplikacji Allegro użytkownik ma dostęp do wszystkich najważniejszych funkcji serwisu. W prosty sposób można przeglądać kategorie, przeczytać dane o wystawionych przedmiotach oraz wyszukiwać produkty nie tylko po nazwie, ale też kodzie kreskowym. Ciekawym uzupełnieniem jest możliwość wystawiania ofert bezpośrednio z telefonu. Żeby sprzedać produkt wystarczy wybrać kategorię, zrobić zdjęcie, dodać opis, cenę i inne parametry.

W tej chwili Grupa Allegro pracuje nad wyszukiwaniem obrazkowym na platformie Symbian. Już niedługo wystarczy zrobić zdjęcie przedmiotu i w ciągu kilku chwil otrzymać oferty z Allegro. Funkcja ta została bardzo dobrze przyjęta przez użytkowników innych platform dlatego szybko trafi na Symbiana - najpopularniejszą mobilną platformę w Polsce.

 

Źródło tekstu: Allegro     

Dodaj do:
w sumie: 48
  • 1

    29.  2011-05-31 18:30:46

    Z powyższego tekstu wynika jedno. urządzenia z Androidem i iPhone są drogie dlatego więcej ludzi pracuje na Symbianie. Wynika też jasno rozwój programów na jakie platwormy jest milej widziany i w jak dużym gronie się przyjmie.

  • 0

    31.  2011-05-31 19:54:53

    Niektórym pewnych rzeczy nie da się wyjaśnić, może powiem tak, Symbian sprzedaje się coraz gorzej, Nokia chce z niego zrezygnować na rzecz o zgrozo WP7, z Symbiana zrezygnował każdy inny producent poza NOKIĄ, która zaraz z niego też zrezygnuje, ale Wy dalej uważacie że ten system jest coś wart. To chyba dowód na to że do was SYMBIANOWCÓW logika nie dochodzi. A co do BB, to jest jedna rzecz w której BB niszczy każdego: bezpieczeństwo i tutaj piszcie co chcecie, ale żaden system nie jest tak dobry jak BB, poza tym obsługa maili i działanie programów pisanych pod BIS sprawia że RIM jest dalej popularny i się go rozwija, a Nokie chce się Microsoftowi sprzedać, taka jest różnica!

  • 0

    32. ~  2011-05-31 20:42:21  host: public-gprs238428.centertel.pl

    no raczej! tylko dzisiaj kurs akcji Nokia leci na ryj 13% z powodu slabych wynikow sprzedazy http://www.google.com/finance?q=NYSE%3ANOK

  • 1

    33.  2011-05-31 21:10:07

    @31 Pavan u Ciebie nie ma logiki. Nie umiesz myśleć szerzej i to Twój problem. Jedyne wady Symbiana to wręcz zerowy marketing i tyle. Przeciętny człowiek nie siedzi w temacie telekomunikacji, kupuje to o czym głośno. Jak już tak bardzo chcesz dyskutować o tym jaki to Symbian zły a my jesteśmy głupi to może jakiś merytoryczny argument co do działania systemu? Tylko prosił bym nie wyskakiwać, że Symbian S60v2 muli bo telefonów z nim od kilku ładnych lat się nie robi podobnie jak S60v3 bez FP.

  • 0

    34.  2011-05-31 23:38:42

    28 i 30 - „Aby kozystac z nowych funkcji zawartych w wybranym uaktualnieniu BlackBarry Device Software,niezbedna jest aktywna subskrypcja uslugi BlackBerry „ i jak juz cos to teraz BlackBerry Desktop Manager. Mozna to obejsc jak w opisie: http://www.bbforum.pl/showthread.php/559-Jak-upgrade-owa%C4%87-s oft-w-BlackBerry-(OS)

  • 0

    35. ~es  2011-06-01 11:01:05  host: v09-15.opera-mini.net

    @31 Nie karmi sie konkurencji. Każdy większy gracz wolał tworzyć swój system, ewentualnie "wbudować" system od niekonkurenta - stąd taka popularność Androida. Szybko jednak okaże się że Google to najgrożniejszy konkurent, dążący do totalnej dominacji (kiedy na rynku pojawią się Googlelodówki, Góoglepralki? Bo Googlesamochody juz są). Iphone i iOS to typowe pismo obrazkowe, świetne dla rednecków. Nokia niczym inteligenciki przespała że czas sprzedawać rozbudowane smartfony debilom którzy w 70% zastosowania będą odtwarzać na nich równie debilne filmy z youtube a w pozostałyh 30% będa grać w w tak inteligentne gry jak Aphalt. Dlatego do zastosowań użytkowych, biznesowych i wszelkich innych symbian jest i będzie najlepszy jeszcze długo, niestety Nokia traci rynek a wraz z nią Symbian.

  • 0

    36. ~Zbyszek  2011-06-01 15:14:09  host: c22-242.blackberry.net

    @35 moze dlatego wielkie firmy na swiecie dla osob na wysokich stanowiskach NAKAZUJA uzywania BB jako telefonu i zakazuja im uzywania Nokii z Symbianem do przegladania firmowej poczty. Jezeli Symbian jest tak swietny do biznesu, to jaki Nokia w tej chwili ma telefon do biznesu z prawdziwego zdarzenia?? Jeszcze jedno, jezeli Maniiek tak notorycznie twierdzi ze taki Symbian jest tylko nie rozreklamowany , to dlaczego, to co zauwaza Pavan, Nokia i wszyscy z niego rezygnuja, wytlumaczcie mi ten fenomen.

  • 0

    37.  2011-06-01 16:27:24

    @36 moda. Wytłumacz mi, czemu kobiety chodzą w niewygodnych butach, ludzie dokonują samookaleczenia umieszczając w ranach ciała obce (piercing), lub kupują ubrania droższe od swoich identycznych jakościowo odpowiedników tylko dla tego, że znajduje się na nich jakiś znaczek? Po prostu moda. A nikt nie zainwestuje w system który nie jest "trendy". Czemu? Bo to nieopłacalne, niezależnie od tego jak dobry by ten system nie był. Tutaj świetnym przykładem jest GNU/Linuks którego dystrybucje często biją XP na głowę a mimo to producenci wolą w swoje urządzenie wsadzić Windows.

  • 0

    38.  2011-06-01 19:24:57

    @37: dobra to akurat jest jak dla mnie totalnie logiczne wytłumaczenie, a jak odniesiesz się do kwestii wykorzystania Symbiana w biznesie które opisał Zbyszek, choćby bezpieczeństwo i działanie maila??

  • 0

    39.  2011-06-01 19:54:03

    @38 Poczta e-mail działa bardzo ładnie i intuicyjnie. Prościej po prostu się nie da. Co do bezpieczeństwa to stoi na wyższym poziomie niż 98% urządzeń z Androidem. Symbian nadaje się na System firmowy bardzo dobrze, natomiast nie nadaje się na system korporacyjny ze względów bezpieczeństwa. Nie wszędzie BIS jest potrzebny.

  • 0

    40.  2011-06-01 23:00:39

    w porównaniu z Androidem tak...

  • 0

    41.  2011-06-01 23:02:41

    a co do bezpieczeństwa, to nawet w nie-korporacji jest ono niezbędne, bo informacje to najczęściej najważniejsze ogniwo przedsiębiorstwa, więc jeżeli Symbian jest nie dostatecznie zabezpieczony, to nie nadaje się do biznesu

  • 0

    42.  2011-06-02 08:07:37

    @41 taa... ktoś np. jest lokalnym dostawcą internetu radiowego, producentem opakowań kartonowych, informatykiem wzywanym do awarii itp. i teraz mi wytłumacz kto czyha na pocztę takich ludzi? Wątpię, żeby na mały biznes czaiły się watahy hakerów aby zdobyć informacje np. o awarii komputera podłączonego do kasy fiskalnej w sklepie "wszystko po 4zł"

  • 0

    43. ~Zbyszek  2011-06-02 11:49:00  host: 93-186-23-236.rdns.blackberry.net

    Sory ale Twoje argumenty sa typu, Symbian jest ok, moze byc, ja nie chce produktu ktory moze byc, chce tego co najlepsze, dlatego do pracy i codziennego uzywania telefonu mam BB, a do zabawy w czasie wolnym iPoda, pod wzgledem np. moich potrzeb Symbian jest totalnie do bani, patrzac na wyniki Nokii chyba nie tylko ja tak mysle. Maniiek jestes jak fanatyk religijny z tym Symbianem.

  • 0

    44.  2011-06-02 14:16:48

    @43 a Twój argument to "Symbian jest be bo ja tak mówię"

  • 0

    45.  2011-06-02 14:24:07

    @43 Taa fanatyk bo podaję RZECZOWE argumenty w których nie piszę jakie to inne systemy są do niczego a Symbian wspaniały tylko stwierdzam, że niewiele odbiega od konkurencji ale za to nadrabia w innych sprawach. No ale ok: widocznie należysz do tych co wszystkich używających coś innego niż oni uważają za fanatyków. Już mi ktoś napisał, że jestem fanatykiem bo nie używam androida,teraz Ty to samo z BB OS robisz? Używałem i nic szczególnego. Jak ktoś pracuje w dużej firmie/korporacji albo ma manie prześladowczą to telefon w sam raz.

  • 0

    46.  2011-06-02 20:21:05

    trochę masz rację, trzeba mieć coś z głową żeby sprzeczać się o wyższość jakiegoś systemu operacyjnego, ale potrafię zrozumieć Twoje rozumowanie dotyczące BB i Symbiana, jeszcze bardziej zgadzam się z Tobą w ocenie Androida. Tyle że zawsze w funkcjach których potrzebuje od telefonu Symbian będzie dla mnie na dalszym miejscu niż BB czy nawet iOS

  • 0

    47.  2011-06-02 23:16:41

    @46 bo to kwestia Twoich indywidualnych wymagań, dla mnie Symbian jest lepszy od BB OS bo mi BiS nie potrzebny.

  • 0

    48. ~zbyszek  2011-06-03 13:00:53  host: c22-245.blackberry.net

    Ja tez nie potrzebowalem kiedys BISa, a dalej wyzej stawialem BB OS od Symbiana. Z systemami chyba jest tak ze najpierw wybieramy co potrzebujemy sprzetowo, a dopiero pozniej system, bo (tak mi sie przynajmniej wydaje) system musi do nas po prostu trafic. Mi BB sie przedewszystkim bardziej podoba przez duzo lepsza klawiature qwerty niz ta w Nokiach, nie mowie o konkurencji, sam system jest dla mnie tez za malo szybki (glupie wybieranie kontaktow, czy wchodzenie w menu czegokolwiek, czy kwestia nierozbudowanego i cukierkowego kalendarza) oraz zbyt bajkowy, mialem E71 pozniej Bolda I i widze wielka roznice, ale juz aparat czy uzyte materialy Nokia miala lepsze, co prawda slyszalem ze nowsze Nokie sa z awaryjnoscia na bakier.

  • 0

    49. ~hens  2011-06-04 14:32:23  host: nat-207-117.man.bydgoszcz.pl

    Jaki najlepszy jest samochód, - służbowy Jaki najlepszy telefon, telefon firmowy szefa Jaki jest najlepszy system, - w telefonie za 2000zlktóry otrzymała oprócz szefa jego szparka sekretarka.... he he

Dodaj swoją opinię