Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości 100 tys. aplikacji w Android Market jeszcze w lipcu?

100 tys. aplikacji w Android Market jeszcze w lipcu?

Q! 14 Lipca 2010 17:29

0 0

Według AndroLib liczba aplikacji znajdujących się w mobilnym sklepie Google - Android Market - może jeszcze w lipcu przekroczyć granicę 100 tys. sztuk.

W połowie kwietnia w zasobach Android Market znajdowało się już ponad 50 tys. aplikacji, o czym szerzej pisaliśmy w tej wiadomości. Według AndroLib.com, zajmującej się śledzeniem liczby aplikacji w tym sklepie mobilnym, do końca lipca ich liczba może się podwoić.

Wszystko za sprawą ich dynamicznego przyrostu, który tylko w maju wyniósł ponad 14 tys., a w czerwcu - ponad 15 tys. nowych aplikacji. Jeśli trend ten się utrzyma, to już pod koniec lipca ich całkowita liczba znajdująca się w zasobach Android Market może osiągnąć 100 tys. pozycji.

Co dalej z Android Market? Na pewno jego przyszłość rysuje się w jasnych barwach. Wszystko za sprawą narzędzia App Inventor for Android, które pozwala na tworzenie aplikacji dla tego systemu bez konieczności posiadania wiedzy w zakresie programowania.




Wszystkie aplikacje pisane za jego pomocą składa się z konkretnych części, jak budowle z klocków lego. Dzięki temu możliwe jest pisanie programów w szybki i łatwy sposób. Z pewnością przyczyni się to do wyraźnego wzrostu ilości aplikacji dostępnych poprzez Android Market.

Obecnie App Inventor for Android jest wciąż niedostępny. Jego udostępnienie wszystkim zainteresowanym planowane jest w ciągu najbliższych kilku tygodni. Póki co - pozostaje nam obejrzeć jego krótką prezentację.



Źródło tekstu: androlib, wł     

Dodaj do:
w sumie: 8
  • 0

    1.  2010-07-14 17:30:50

    Po przeczytaniu takiej wiadomości aż chce mi się samemu coś napisać na androida.

  • 0

    3. ~hettman  2010-07-14 17:58:27  host: chello084010219022.chello.pl

    fajne to jest,a sam program (jak i wiedza i umiejetnosci) bedzie sie przeciez rozwijal dodajac nowe mozliwosci.Mozna powiedziec ze App inv bedzie sie "uczyl " od ludzi i wzajemnie.Obstawiam ze popularnosc androida bardzo wzrosnie (kosztem symbiana i widy).Czas na cos z androidem... :)

  • 0

    4.  2010-07-14 19:44:02

    Absolutnie nie deprecjonuję zasobów Android Market ale (niestety) większość tych aplikacji to gadżety i inne nieprzydatne rzeczy czyli śmieci. Mnie akurat nie interesuje stroik gitary, poziomica, skaner kodów, i tym podobne. Przede wszystkim, market jest dostępny tylko z poziomu telefonu, aby coś znaleźć trzeba spędzić kupę czasu, bez gwarancji powodzenia. Bo skąd można przypuszczać, że np.: dana aplikacja kryje się pod angielskojęzyczną nazwą nie związaną kompletnie z zadaniem tej aplikacji. Opisy samych aplikacji są żadne, trzeba naściągać badziewia na telefon i testować po kolei. Może coś się znajdzie, może nie. Uzbrojony w wiedzę z internetu o aplikacjach "must have" dałem sobie godzinę na poszukiwania z listy dostępnych, oczywiście bez wpisywania poprawnej nazwy, kierując się wyłącznie na rzeczy użytkowe. Znalazłem tylko Task Killer'a i jeden z zalecanych terminarzy. Przeciętny użytkownik, w tym czasie w zasadzie nie znajdzie nic. Druga sprawa to przydatne, płatne aplikacje, które są niedostępne u nas. Nie po to kupuję telefon, żeby w nim "gotować" ROM-y, ma od razu działać i już. Dopóki nie będzie pełnej wersji na PC włącznie z dostępem do płatnych aplikacji, z porządnym opisem i zrzutami ekranów, uważam to za mało przydatne.

  • 0

    5. ~  2010-07-14 21:05:45  host: p10-09.opera-mini.net

    @4 wejdz sobie na androlib androidzoom lub cyrked masz tam opisy sa scriny kometarze a nawet filmy video z prezentacjami softu do tego kody qr wiec nie trza w markecie godzinami siedziec z fona

  • 0

    6.  2010-07-14 21:23:37

    ad 4. To chyba lepiej że sa tam obok swietnych aplikacje mało przydatne. Zawsze ktoś z tego sjorzysta i się pobawi. Przymusu ściągania nie ma.

  • 0

    7.  2010-07-14 21:50:21

    #4 : mogę sobie wejść i na inne strony gdzie są opisy aplikacji, nie o to mi chodziło. Akurat tu mówimy o Android Market, a w nim sytuacja wygląda dokładnie tak jak napisałem. Ja sobie poradzę ale przeciętny użytkownik, o którym wspomniałem już niekoniecznie. Zwłaszcza jeśli przypadkiem nie wejdzie np.: na Telepolis i nie skorzysta z Twoich rad.

  • 0

    8.  2010-07-14 21:54:17

    #6: wyraźnie napisałem, że nie neguję zasobów Android Market. Jeśli komuś odpowiada, niech korzysta, to dla ludzi jest przecież. Rzeczywiście nie ma przymusu ściągania ale i nie przymusu zachwalania czegoś co w obecnej chwili jest słabe. Taką właśnie wyraziłem opinię, do czego mam prawo.

  • 0

    9. ~  2010-07-14 22:10:39  host: p07-05.opera-mini.net

    @8 a myslisz ze w apps stone niema "smietnika" ? Niby maja 250tys softu ale np samych ksiazek jest az 41tys http://148apps.biz/app-store-metrics/?mpage=catcount

Dodaj swoją opinię