Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości 100 mln użytkowników Androida przegląda Internet za pomocą Opery

100 mln użytkowników Androida przegląda Internet za pomocą Opery

orson_dzi 26 Sierpnia 2014 11:09

6 0

Opera informuje, że liczba mobilnych użytkowników ich przeglądarki od ostatniego roku wzrosła dwukrotnie, osiągając liczbę 100 mln.

Z mobilnej opery najchętniej korzystają mieszkańcy Indii, a tuż za nimi Chin, Indonezji, Rosji i Meksyku. Co ciekawe, największą popularnością cieszy się Opera mini, która jest bardziej popularna od Opery Mobile. W ciągu miesiąca serwery Opery otwierają ponad 77 miliardów stron internetowych, przesyłając w tym czasie 6,5 petabajta danych, co można porównać do do całodobowego oglądania filmów w serwisie YouTube przez 3366 lat.




Dodatkowo Opera informuje o wprowadzeniu wersji beta aplikacji Opera Max, która pozwala na jeszcze większą oszczędność transferu danych. Aplikacja jest dostępna w Google Play.

Źródło tekstu: Opera, wł     

Dodaj do:

Tagi: android | opera

w sumie: 18
  • 2

    1.  2014-08-26 11:36:32

    Betę Opery Max to ja kilka miesięcy temu miałem i to z GP. Macie zapłon, niema co. A dominacja Opery Mini na "operowym rynku" wcale mnie nie dziwi. Mało transferu bierze, daje radę w 2G, działa niemal na każdej platformie.

  • 0

    2. ~up  2014-08-26 11:52:05  host: user-94-254-145-70.play-internet.pl

    Maniek siedzisz na WP? Jaki Tel używasz?

  • 0

    3.  2014-08-26 11:54:29

    Miałem kiedyś telefon na WP - Lumia 520

  • 0

    4. ~  2014-08-26 11:55:30  host: rtr-5-225.interkar.pl

    To jak to w końcu jest z tym ich proxy? Czy wpisując Dane logowania na stronie banku są one przesyłane przez ich serwery :-S. ? Niby strona banku działa przez ssl 256bit ale nie wiem czy to wystarczająco bezpieczne...

  • 0

    5. ~  2014-08-26 11:56:24  host: user-94-254-209-26.play-internet.pl

    Maniek a obecnie?

  • 0

    6. ~ja  2014-08-26 11:56:41  host: 89-74-197-39.dynamic.chello.pl

    @4 połączenia szyfrowanie nie są kompresowane

  • 0

    7.  2014-08-26 11:58:24

    A obecnie mam Moto G

  • 0

    8.  2014-08-26 12:34:53

    Kiedyś w Nokii N95,ciągnąłem tylko na operze mini, bo na innej się nie dało, teraz w lumii używam IE.

  • 0

    9. ~GaduAirowiec  2014-08-26 12:44:59  host: ip41.dknadmin.be

    A czy nie jest tak przypadkiem iz mini opera jest mniej bajtozerna? Czy IE nie sciaga wiecej z sieci zeby wyswietlic te same dane? Od lat mam N73 i boje sie dotykowcow -zabawek jak ognia;)

  • 1

    10.  2014-08-26 12:59:26

    Straszne, przeglądać internet z kompresją :-/

  • 0

    11. ~  2014-08-26 13:08:53  host: rtr-5-225.interkar.pl

    @9 IE11 w WP ma ustawienia kompresji i sam sobie regulujesz pakowanie stron www, dodatkowo IE ma rewelacyjną kompatybilność w wyświetlaniu stron i pod tym względem ani opera mini ani mobile sie nie umywa. Na lumiach nie potrzebujesz nic więcej niż IE. Jedyne co to wiedz,ze mobile IE blokuja popupy i Jak masz stronę z wyskakujacymi okienkami to nie skorzystasz z nich,ale nie dziwie sie polityce MS, bo to archaiczna technika wykonywania stron i wszyscy normalni producenci stron nie używają juz tej techniki.

  • 2

    12. ~  2014-08-26 13:19:09  host: rtr-5-225.interkar.pl

    @10. Dokladnie podzielam twoje odczucia. Pakiety są za grosze, no ale el Polako kombinują z dual simami do areo i kapciami wpisywanymi co 1h by było taniej. Na allegro kupujecie Lenovo i inne Tel bez gwarancji z lcd powyżej 4,5 cala i oglądacie neta w operze mini czy uc browser z zdjęciami przypominającymi mozaiki. Stracicie życie na kombinowanie :)

  • 0

    13.  2014-08-26 13:27:16

    @12 nie wiedziałem, że Polacy mieszkają głównie w Chinach, Indonezji oraz Meksyku oraz, że sięga tam BDI

  • 0

    14.  2014-08-26 14:20:56

    Ja używam tylko Operę Mobile, to jest moja podstawowa przeglądarka, a fabrycznie zainstalowanego Chroma wywaliłem :-D

  • 0

    15. ~sln  2014-08-26 14:36:05  host: d12-58.static.icpnet.pl

    Z czego spółka Opera pokrywa koszty działania przeglądarki Opera Mini? Przecież cały ruch idzie przez ich serwery i jest kompresowany, w odniesieniu do ilości ruchu via Opera Mini na całym świecie, do tego jest potrzebna potężna moc obliczeniowa i łącza interentowe do serwerowni

  • 0

    16. ~Staszi  2014-08-26 14:55:01  host: ptcnat.t-mobile.pl

    Najlepsza przeglądarka mobile i w kompie.

  • 0

    17. ~gość  2014-08-26 15:26:46  host: google-proxy-66-249-93-103.google.com

    Kiedyś miałem operę mini jak miałem pakiet250mb teraz mam . 5gb nie korzystam z opery że względu że Google chrome jest o niebo lepszą, A co jeszcze do tego też ma kompresję danych, i testowałem bez kompresji i z, Internet jak i korzystanie tak samo działa, więc chociaż mam duży pakiet danych nadal włączone mam oszczędzanie danych, bo wszystko tak samo otwiera, A zawsze parę mega za oszczędze

  • 0

    18. ~HD  2014-08-26 16:14:10  host: public-gprs515119.centertel.pl

    Bo w chinach nie ma 3G to musza oszczedzac na pobieraniu bo muli wczytywanie stron tak jak mi teraz na wczasach (tylko 2 G)

Dodaj swoją opinię